Gönderen Konu: Ekim öncesi heyecanı/çekince  (Okunma sayısı 138 defa)

Sacico

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim öncesi heyecanı/çekince
« : 23 Ağustos 2024, 03:42:44 »
Selamlar, saç ekimi konusunda çok detaylı bilgim yok ve araştırmaya yeni başladım. Benim hairline iki parmak geriledi, yanlar ise 4 parmak kadar C gibi diyelim. Tepe kısmı benim için çok önemli değil. Yaşım 33. Muhtemelen 4k greft gerekecek daha önce de baktırmıştım.  :)

Birkaç senedir saç ektirmeyi düşünüp duruyordum, yaş 33 olunca nihayet kararı verdim.

Bir referans aracılığıyla Este Cerrahi'de ektirmeyi planlıyorum. Öneriniz varsa alırım.

Bir iki saattir konuları okuyup duruyorum. Genel olarak bu klinikten memnun kişiler gördüm ve %90 burda yaptırıcam.
Ama garip garip sorular aklıma gelmeye başladı. Hairline için örnek de göndersem mi, alkol ve sigara da sıkıntı, ne kadar süre sonra denize girebilirim ve girebilirsem hiç enfeksiyon riski olur mu… gibi gibi…Okudukça yeni soru işaretleri edindim de, ektirdikten sonra mı gelmek lazımdı okuma kısmına :D

siz nasıl atlattınız bu stresi?

Sacico

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekim öncesi heyecanı/çekince
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2024, 00:19:37 »
Silinebilir

borella01

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2024, 17:05:53 »
Ekimin düzgünce yapılırsa alkol ,sigara vs problem olmuyor hocam .Bu işin yüzde 99 u ekim merkezinin ortaya çıkardığı iş belirliyor gerisi teferruat ,saydığın çekincelerdende bir tek denize girme olayını önemsemelisin .Mesela şu an tatilde sahildeyim yanımda birisi güneşleniyor saç ektirmiş sanırım en fazla 1 ay falan olmuş ,güneşten kafası kıpkırmızı şu an ,nerdeyse yanıklar oluşmuş bence bundan saç çıkmaz örneğin  ;D

Sacico

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 31 Ağustos 2024, 17:23:59 »
Ekimin düzgünce yapılırsa alkol ,sigara vs problem olmuyor hocam .Bu işin yüzde 99 u ekim merkezinin ortaya çıkardığı iş belirliyor gerisi teferruat ,saydığın çekincelerdende bir tek denize girme olayını önemsemelisin .Mesela şu an tatilde sahildeyim yanımda birisi güneşleniyor saç ektirmiş sanırım en fazla 1 ay falan olmuş ,güneşten kafası kıpkırmızı şu an ,nerdeyse yanıklar oluşmuş bence bundan saç çıkmaz örneğin  ;D

Valla ben ekim sonrasında doktor ne diyorsa öyle yaşayacağım ilk 6 ay :D

Ekim tarihinden 1-2 hafta sonra iş sebebiyle bir fuara katılacağım, oraya takabileceğim bir şapka arayışındayım şimdiden. Aman bir şey kapmayalım, ekilenler düzgün çıksın yeter.

Ayrıca, PRP gibi işlemler hiç yaptırmadım ve kafamda şeftali tüyleri gibi incecik kıllar var açılan bölgelerde. Bir arkadaşım PRP yaptırmamı önerdi ama o da başka bir macera o yüzden şimdi ekim e karar vermişken ektirelim olsun diyorum.

Este cerrahi ye gidicem randevu aldım

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2024, 20:40:39 »
saçların geriye dogruda aralarda seyreklik var büyük ihtimal donör deki saçlarda dalgalı bu güzel durur yoğun durur

saç ekimine uygunsun tepeye kadar ektirirsen 4500 greft

sadece ön alan 3000 3500 greft

iyi bir merkez seçersen çok güzel sonuç alırsın
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram