Gönderen Konu: Cerrahpaşa nur eczanesi oral minoxidil başlıyorum…  (Okunma sayısı 1638 defa)

rx0830

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Cerrahpaşa nur eczanesi oral minoxidil başlıyorum…
« Yanıtla #15 : 25 Ağustos 2024, 20:22:35 »
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37650533/

incelemek isterseniz bilgi amaçlı engin eczacılık bilgili dostumuz Koba:)

KOBA

• Full Member
« Yanıtla #16 : 25 Ağustos 2024, 21:15:08 »

Eyyyyy aklı fazla çalışmayan insan evladı seni,orda oral spirinalakton yazıyorrrrrrr,sen ve cahil topluluğu eczacı arkadaşların hala aynı losyonda spirinalakton ve minoxidil birleştiriyorsunuz,bana attığın makalede topical minoxil ve oral spirinalakton yazıyor,akılsız olan sizler ise aynı losyonun içinde bak parantez içinde yazıyorummm cahil arkadaşşşşş,SIVI LOSYONUN İÇİNDE MİNOXİL VE SPİRİNALAKTON ASLA BİRLEŞMEZZZZZZZZZZZ !!!!!, BAK BAKALIM MAJİSTRALİN BABASI NE DİYOR;
Minoksidil ve spironolakton, aynı çözelti içinde bir araya getirilmemelidir. Bunlar kimyasal olarak birkaç gün içinde reaksiyona girerek özellikle hoş olmayan kokuya  neden olurlar ve  bozulmaya yol açarlar.. Bu reaksiyonun oluşması için saatler gerektiği için, minoksidil ve spironolakton ayrı kaplardan bir kafa derisine tatbik edildiği takdirde, istenmeyen reaksiyon meydana gelmez.

Hasta uyumunun iyi olduğu bu formülasyonda topikal minoksidil+azelaik asit yada spironolakton genellikle aynı sonuçları vermektedir.

Uzm.Ecz.Ahmet Nezihi Pekcan

KOBA

• Full Member
« Yanıtla #17 : 25 Ağustos 2024, 21:17:25 »

Attığın makaleyi dahi okuyamayan vasat bir eczane çalışanısın,bu ülkede bu kadar eğitimsiz insan beni çileden çıkarıyor,attığın makaleyi bi oku cahil insan seni,topical minoxidille oral spirinalaktonu kombinasyon halinde kullanın diyor,sen hala bana aynı losyon içinde ikisini birleştirip satış listesine koyuyorsun,daha fazla yorum yapmıcam bu ülkede cehaleti yenemessiniz!!

KOBA

• Full Member
« Yanıtla #18 : 25 Ağustos 2024, 21:19:34 »

Attığın makalenin türkçeye çevirilmiş hali belliki ingilizcen yok eğitim düzeyin çok düşük dostum bak ne diyor attığın linkteki başlıkta

Androjenik alopesi, kadın ve erkek tipi saç dökülmesi olan kadınlarda topikal minoksidil ve oral spironolakton kombinasyonunun topikal minoksidil ve oral finasterid kombinasyonuna kıyasla etkinliği: Kör randomize klinik çalışma

bak oral diyor oral oral oral yani hap şeklinde belki onuda bilmiyosundur eczanecimisin neysen artık.

KOBA

• Full Member
« Yanıtla #19 : 25 Ağustos 2024, 21:22:27 »
BU ECZANEDEN ASLA ALIŞVERİŞ YAPILMAMALI BAKIN FORUMDA BENİMLE DIŞARIDAN YANİ SİZLER GİBİ BASİT BİR FORUM KULLANICISINDAN DAHİ DAHA AZ ECZACILIK VE KİMYA BİLGİLERİ VAR,LÜTFEN KULLANMAYIN BU ECZANENİN ÜRÜNLERİNİ,HİÇBİRİ BİR İŞE YARAMAZ,BU ECZANEDEN İLAÇ ALIP İŞE YARAMAYAN BİR ÇOK ÖRNEK VAR,BU CAHİL İNSANLARI SAĞLIĞINIZI EMANET ETMEYİN,DENETLEYEN KİMSE YOK ONLARI,FDA TARAFINDAN ONAYLI OLMAYAN ORAL MİNOXİLİ DAHİ,TİCARİ HALE GETİRİP SATIYORLAR,SORUMSUZLAR,SAĞLINIZI RİSKE ATIYORLAR,YAPMAYIN.

KOBA

• Full Member
« Yanıtla #20 : 25 Ağustos 2024, 21:25:19 »

Bide gelip beni küçümsüyorsunuz kimsiniz siz Allah aşkına?,buradaki insanları kendi eczanenizden ürün almaya teşvik ediyorsunuz biz anlamıyor muyuz?Kendinizi çok mu akıllı sanıyorsunuz ?

KOBA

• Full Member
« Yanıtla #21 : 25 Ağustos 2024, 21:44:55 »
Hayır yani bu kadar mı paraya ihtiyacınız var?Burda çocuk çoluğun sağlığını riske atıyorsunuz,bir gram utanmanız yok mu ?

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #22 : 25 Ağustos 2024, 22:12:05 »
Nasıl böyle bir çırpıda bu eczaneden ilaç alınmaz diyebiliyorsunuz.bu ne perhiz ya.ben 1 yıldır alıyorum kullanıyorum her ay düzenli kan tahlili veriyorum çok sukur hiç bir sıkıntı yok saçlarını kazandim daha ne olsun.psikolojim düzeldi.yazik degilmi ortada bir emek var.eczaci bunlar ya merdiven altı üretim yapan yermi kardeşim.sen git almak istiyorsan pekcan eczanesinden al bu nedir ya.pekcan eczanesi internet üzerinden majistral ilaç tedariki sagliyormu.saglamiyor.ben nereden temin edicem kardeşim.orasi yapmasın burası yapmasın biz nereden alicaz nereden temin edicez.canakkalede yaşıyorum gidip taa kayseriden ilacmi alicam.elimizde böyle bir imkan var isteyen alsın isteyen almasın.boyle alınmaz falan derken siz saglik bakanlığı müfettişi misiniz kardeşim kim oluyorsun da alimasin diyorsun işine bak.tamam işte liste orda isteyen istediği karışımı yaptırır alır.daha önce böyle bir imkanmi vardı.yillarca bizi kandİrdilar bir sürü piyasada ilaç var losyon var.ama şimdi böyle bir imkan var buda bırakırsa yine üç kagitcilarin eline dusecez.lutfen işinize bakın beğenmiyorsanız kullanmayın
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Trichosol baz+%0,1 finanteride+%2 minoxidil+Peptid+Hidrolize Buğday proteini+%0,02 retionik asit karsimi losyon.minoxil.3 günde 1 konazol şampuan .Her gün 10 dk masaj.Haftada 1 dermastamp.ncs magnezyum günde 1.Minox Man tablet günde 1.Dutlu mezo 3 ayda 1

rx0830

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 25 Ağustos 2024, 22:13:14 »
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33320406/
ingilizcesi iyi olan arkadasim
topical minoxidil gel AND topical spirinolactone gel COMBINED TOGETHER WAS BETTER IN TREATMENT ne demek
sen bi zahmet tercume et herkese cok iyi biliyorsun ya😂😂😂😂😂

KOBA

• Full Member
« Yanıtla #24 : 25 Ağustos 2024, 23:57:06 »
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33320406/
ingilizcesi iyi olan arkadasim
topical minoxidil gel AND topical spirinolactone gel COMBINED TOGETHER WAS BETTER IN TREATMENT ne demek
sen bi zahmet tercume et herkese cok iyi biliyorsun ya😂😂😂😂😂
Zekası çok geri olan arkadaş bak sana son kez anlatıcam,oradaki klinik çalışmada minoxidil ve spirinalakton aynı losyonu içinde değiller.Farklı losyonları farklı kaplardan kombine tedavi olarak kullanıyorlar,senin sattığın minoxidil spirinalakton aynı kapta,yok yani ortalama iq 90 Türkiyede senin 70 ve altında olma ihtimalin var,bi görün istiyosan doktora.Bak yazıyı sen atıyosun sana onu çeviriyorum orada minoxidil ve spirinalakton farklı kaplarda yer alıyor,bak farklı yani başka kaplarda yani ortada 2 adet losyon kabı var,adamlar neden bunu 2 farklı kaba koyuyorlar minoxidil ve spirinalaktonu çünkü bu iki etken madde aynı kapta olursa birbirleri ile etkileşime giriyorlar,anlatabiliyor muyum 70 iq lu arkadaş,senin attığın makalede bile aynı çözelti içerisinde değil fakat senin zekan düşük seviyede olup,eğitimini iyi almadığın için hala bana aynı kapta olur diyorsun.BU 2 ETKEN MADDE MİNOXİDİL VE SPİRİNALAKTON ASLA AYNI KAPTA YER ALAMAZZZZ!!

rx0830

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 26 Ağustos 2024, 00:03:17 »
sahsima ozurunu kabul ediyorum koba kardes. donanimli bilgileriyle meslegini icra etmekte olan eczaneden de ayrica ozur dilemen dogru olur.. agir laf soyledin.yakismadi koba kardes...

rx0830

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 26 Ağustos 2024, 00:13:13 »
bayview
carefirst
shields pharmacy bilmiyor bir sen biliyorsun
hepsi isini bilmeyen eczane diye gecinen yerler dimi seni  gozunde
ne o biri oyle dedi diye😂😂😂
resimlere iyi bak hem kopuk hem solusyon formunda kombine hazirlaniyor
fiyatlari da var bu arada sitelerinde

KOBA

• Full Member
« Yanıtla #27 : 26 Ağustos 2024, 00:43:37 »
bak oku güzel kardeşim klinik çalışma verilerini adamlar ne yazıyor.

Spironolactone and Minoxidil for Pattern Hair Loss
Spironolactone seems to yield even better results when used as a combination treatment. When combined with topical minoxidil, oral spironolactone improved female hair density more than the combination of topical minoxidil and oral finasteride. Notably, this combination treatment was also deemed as  “excellent” in over 50% of men given the same treatment. (6)

One recent, cross-sectional, comparative study explored twice daily dosing of 5% topical spironolactone and 5% topical minoxidil. Both treatments were deemed effective, and the combination of both topical solutions was found to be safe and effective, as well. (7)

Interestingly, combining topical spironolactone and minoxidil in the same solution may reduce both of these drugs’ effectiveness. But there’s a workaround for this issue – minoxidil just needs to be applied first, then spironolactone can be applied afterward. (1)

Spironolakton, kombinasyon tedavisi olarak kullanıldığında daha da iyi sonuçlar veriyor gibi görünüyor. Topikal minoksidil ile birleştirildiğinde, oral spironolakton, topikal minoksidil ve oral finasterid kombinasyonundan daha fazla kadın saç yoğunluğunu iyileştirdi. Özellikle, bu kombinasyon tedavisi aynı tedaviyi alan erkeklerin %50'sinden fazlasında "mükemmel" olarak değerlendirildi. (6)

Yakın zamanda yapılan bir kesitsel, karşılaştırmalı çalışmada, %5 topikal spironolakton ve %5 topikal minoksidilin günde iki kez dozlanması araştırıldı . Her iki tedavi de etkili kabul edildi ve her iki topikal solüsyonun kombinasyonunun da güvenli ve etkili olduğu bulundu. (7)

İlginçtir ki, aynı solüsyonda topikal spironolakton ve minoksidilin birleştirilmesi bu iki ilacın etkinliğini azaltabilir. Ancak bu sorun için bir çözüm yolu vardır - minoksidilin önce uygulanması yeterlidir, ardından spironolakton uygulanabilir. (1)

Son cümleyi oku,bunları ben kafamdan atmıyorum ilaçlar bozunmaya uğruyor aynı kapta

rx0830

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 26 Ağustos 2024, 01:05:54 »
ingilteredeki hairrepairclinic trichosolde kombine olarak hastalarina sunuyor ve amerikanin en buyuk majistral eczanesi empowerda spirinolactone/minoxidil/biotin kombine kapsul seklinde satiyor ama tabii hicbiri bilmiyor sonucta.senden iyi bilecek degiller ya...ayrica o calismada "may reduce" yaziyor iyi okudum:):) yani "does reduce " degil...ingilizce iyi biliyorsun ya...her neyse dunyada sayisiz kombine ornek var hem oral hem topikal
olarak..sonuc bu..yasak da yok..bu arada bari gercek yararli bir bilgi vermek iyi olur minoxidili xanax ya da wellbutrinle kombine kullanmamak da fayda var tansyonu dusurdugu icin..bir de benadryl var o da allerji icin ki turkiyede satisi yok zaten...

Mehmetsunnx

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 26 Ağustos 2024, 21:35:08 »

Facebook Twitter Instagram