Gönderen Konu: Saç ekimi 4. ay şampuan tavsiyesi  (Okunma sayısı 227 defa)

Uğurbey

• Yeni üye
  • *
Saç ekimi 4. ay şampuan tavsiyesi
« : 18 Ağustos 2024, 02:52:20 »
Merhaba,
45 yaşındayım. Saç ekimimden sonra 4 ay bitmek üzere.
Ön tarafa 2300 tepeye de 2300 Ekim yaptılar.
Tepem çok açıktı, pek istediğim gibi Ekim olmadı. 2. Seans gerekli dediler.
Cildiye doktoruna gittim bana 6 ay boyunca minoksil ve biotin 5000 mg önerdi. Ekim yeri de 6 ay proscar ve xpecia önermişti.
3. ay bittikten sonra minoksil, 2. Aydan itibaren de diğerlerini kullanıyorum.
Prp yaptırmadım.

Şampuan olarak Dalin bebe şampuanı kullanıyorum.
Şimdilik bir sıkıntı oluşmadı. Tepem tamamen kapanmasa da yanlardan iyi duruyor diyorlar. Gençleştiğimi söylüyorlar.

45 yaşından sonra Saçlarımın sağlığını koruyabilmek için bundan sonra ne yapabilirim. Bu oldukça agresif bir ilaç kullanımı sanırım. Değiştirmem gereken şeyler varsa tavsiyelerinizi almak isterim.

Ve Dalin şampuanı yerine hangi şampuanı kullanmalıyım. Şampuan seçimi önemli mi?
Saç Ekimi yapanlara güvenmediğim için buraya yazmak istedim

emrah001

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi 4. ay şampuan tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2024, 09:23:11 »
Bence şampuanların saç dökülmesine direkt olarak bir etkisi yok. Ben revox biotin collagen içerikli şampuanını kullanıyorum saça hacim veriyor ve daha dolgun görünmesini sağladığı için beğeniyorum.

OnNumero

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2024, 19:19:03 »
revita şampuan bulabilirsen en güzeli o ama bulmak zor biraz  .tr de satışı yok sanırım.

ozan35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2024, 20:27:27 »
"Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir." demiş Mustafa Kemal Atatürk.

Bilim dahilinde androgenetik alopesi için en iyi şampuan etken maddesi ketokonazoldür.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31858672/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9669136/

Şampaunlara para yığmayın. 3 liralık şampuanları devasa reklam bütçleri ve pr çalışmalarıyla 100 katına satıyorlar. Ha şampuanların hacim vs gibi konulara etkisi var mı? Kesinlikle var onun için kullanacaksanız bilemem ama AGA tipi dökülmeniz varsa ilk kullanacağız şampuan ketokonazol içerikli şampuan olmalı. Gerisi faso fiso. (tabi sabah-akşam ketokonazol kullanamazsınız en fazla günaşırı optimali 3 günde 1)

Dökülme için değil ama hacim için onlarca şampuan denedim bende en iyi etki eden Bioxcin Forte olmuştu ama dediğim gibi dökülmeye etkisi 000000000000.

Facebook Twitter Instagram