Gönderen Konu: SAÇ ANALİZİ VE TAVSİYE!!  (Okunma sayısı 270 defa)

kadir1551

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
SAÇ ANALİZİ VE TAVSİYE!!
« : 12 Ağustos 2024, 00:45:18 »
Hocam öncelikle herkese selamlar. 16 17 Yaşımdan beri saçımın tepesi aşağı yukarı bu şekilde. Genetik dökülmem yok. Baba dayı amca sağlam.22 yaşındayım tıp fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim, mâlum okulun zorluğu ve stresinden dolayı sınav haftaları tel tel dökülmeler oluyor onun haricinde bariz bir dökülme olmuyor. Flaşla çekildiği zaman ve flaşla çekilmeyip ışık altında olan iki ayrı görüntü aşağıda. Flaş olmadığı zaman bariz bir sorun gözükmüyor. Ama flaş açılınca oluşan görüntü beni rahatsız edip korkutuyor. Bana verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir? Hafta içi dermatoloğa gideceğim. Onun reçete edip eczacının karışım olarak şişede verdiği vitaminler hakkında düşünceleriniz neler? ( ek olarak saçım inanılmaz yağlı ve alopesi yaratacak herhangi bir hastalık - ilaç öyküm bulunmamakta )

nisan22

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: SAÇ ANALİZİ VE TAVSİYE!!
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2024, 07:43:30 »
Dostum ekim için biraz erken bence

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2024, 10:03:15 »
Hocam saçlar saglıklı ve sık . Ne ekim ne de takviye ilaçlar birşey kullan ma . Yazık etme bu kafaya

kadir1551

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2024, 11:40:10 »
Dostum ekim için biraz erken bence

hocam görüşünüz için teşekkürler  Ben deşu an ekim düşünmüyorum. Saçlar tam gidene kadar bekleyecem. Flaşla oluşan görüntü rahatsız ettiği için fikir almak istedim.

kadir1551

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2024, 11:42:12 »
Hocam saçlar saglıklı ve sık . Ne ekim ne de takviye ilaçlar birşey kullan ma . Yazık etme bu kafaya

Hocam öncelikle yorum için teşekkürler içimi rahatlattınız çok teşekkürler. Bana aşırı kötü geliyordu flaşla. Hafta içi yine de doktordan bir görüş alacam. Ama yazacagı vitaminleri saça sürer miyim bilmiyorum.

RTX4090

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 12 Ağustos 2024, 12:31:11 »
Genetik dökülme olmadığına emin misiniz bence AGA gibi

Finasterid/dutasterid kullanılabilir 22 yaşında

kadir1551

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 12 Ağustos 2024, 14:02:26 »
Genetik dökülme olmadığına emin misiniz bence AGA gibi

Finasterid/dutasterid kullanılabilir 22 yaşında

hocam AGA değil genetik sağlam. Yan etkilerini bildiğim için ilaçları kullanmak istemiyorum.

ScaevolaS

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 13 Ağustos 2024, 00:15:26 »
Saç dökülmesi genetiğini nasıl ve nereden alacağını bilemezsin yani babanın amcan dayının saçlı olması %100 güvendesin anlamına gelmez bambaşka atandan alabilirsin bu geni bunu en iyi senin bilmen gerekiyor neyse dermotoloğa gittiğinde gerekli testler yapılır eğer bir problem varsa takviyeleri alırsın onun dışında saçlarım yağlanıyor demişsin sebum dengene bakman gerek herkeste olmamakla birlikte saç dökülmesine sebebiyet verebilir geçmiş olsun

kadir1551

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 13 Ağustos 2024, 00:25:25 »
Saç dökülmesi genetiğini nasıl ve nereden alacağını bilemezsin yani babanın amcan dayının saçlı olması %100 güvendesin anlamına gelmez bambaşka atandan alabilirsin bu geni bunu en iyi senin bilmen gerekiyor neyse dermotoloğa gittiğinde gerekli testler yapılır eğer bir problem varsa takviyeleri alırsın onun dışında saçlarım yağlanıyor demişsin sebum dengene bakman gerek herkeste olmamakla birlikte saç dökülmesine sebebiyet verebilir geçmiş olsun

hocam yorumun için teşekkürler. Daha geniş kapsamlı olarak şöyle söyleyebilirim sülalede saç dökülme vakası yok.GüneyDoğu genleri malesef bir bana etki etmemiş. Aradan kaçan bir gen varsa o da bana gelmiştir. Sebum dengesi için de konjuge linoleik asitten zengin besinler ve omega3 alıyorum. En son yapılan testlerde her şey tertemizdi ama yine de gideceğim dermatologa.

ScaevolaS

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 13 Ağustos 2024, 00:32:56 »
Öyle diyorsan öyledir dostum eğer test sonuçlarında herhangibir anormallik yoksa gözlemlemen gerek saçlarını ve kullandığın ürünleri bazen bağırsak problemlerimin ucu saç dökülmesine kadar gidiyor aslında dökülme genetik değilse teşhis ve tedavi daha da zorlaşıyor ama stres yapılacak derece bir açıklığın yok uzun yıllar böyle durur gibi

kadir1551

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 13 Ağustos 2024, 16:37:45 »
Öyle diyorsan öyledir dostum eğer test sonuçlarında herhangibir anormallik yoksa gözlemlemen gerek saçlarını ve kullandığın ürünleri bazen bağırsak problemlerimin ucu saç dökülmesine kadar gidiyor aslında dökülme genetik değilse teşhis ve tedavi daha da zorlaşıyor ama stres yapılacak derece bir açıklığın yok uzun yıllar böyle durur gibi

yorumlarınız için cok teşekkürler hocam sağolun

OnNumero

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 13 Ağustos 2024, 20:42:36 »
çekme testi hiç denedinmi.

kadir1551

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 13 Ağustos 2024, 21:02:12 »
çekme testi hiç denedinmi.

hocam çekme testinden kastınız tepedeki saçları çekmekse şu an çektim sert şekilde 2 tel geldi

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 14 Ağustos 2024, 00:19:51 »
çekme testisnde saçlar sert bir şekilde çekilmez .öncelikle bir tutam saç yani yaklaşık olarak 40,50 tane falan olacak şekilde baş parmak ve işaret parmağı arasına alınarak hafif bir kuvvet uygulanarak yukarı doğru çekilir .farklı bölgelerden bu işlem bir kaç defa daha tekrarlanır .takriben 7 defa farklı bölgelerden .on ve üzeri saç teli geliyorsa test aga anlamında pozitiftir.
ayrıca saçların en az bir gün boyunca testten önce yıkanmamış olması gerekir.

kadir1551

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 15 Ağustos 2024, 14:13:00 »
çekme testisnde saçlar sert bir şekilde çekilmez .öncelikle bir tutam saç yani yaklaşık olarak 40,50 tane falan olacak şekilde baş parmak ve işaret parmağı arasına alınarak hafif bir kuvvet uygulanarak yukarı doğru çekilir .farklı bölgelerden bu işlem bir kaç defa daha tekrarlanır .takriben 7 defa farklı bölgelerden .on ve üzeri saç teli geliyorsa test aga anlamında pozitiftir.
ayrıca saçların en az bir gün boyunca testten önce yıkanmamış olması gerekir.

hocam 2 gün yıkanmamış saça denedim 7 defada 4 saç teli geldi

Facebook Twitter Instagram