Gönderen Konu: Jinekomasti  (Okunma sayısı 340 defa)

ISIMSIZ tqzy

• Full Member
Jinekomasti
« : 10 Ağustos 2024, 22:27:28 »
Arkadaşlar bariz biçimde jinekomasti var oldu bi 9 ay fin+ dut kullandim son 3 aydır sade dut günlük alıyorum yalniz libidoda kayip yokken jinekomasti olustu önerileri alabilir miyim? Bir sure duta ara verip spora mı sariliyim

Alper1

• Hero Member
Ynt: Jinekomasti
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2024, 22:49:42 »
Jinekomasti oluştuysa mecbur ilacı bırakman gerekiyor veya dersen ki jinekomasti oluşsun sorun değil ameliyat ile aldırırım o zaman devam edebilirsin. Bende ilaca başlamadan önce de jinekomasti vardı o yüzden çok takmadım devlet hastanesinde bu sene 20-30 dakikalık bir operasyona girip aldıracağım.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

ISIMSIZ tqzy

• Full Member
« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2024, 22:51:51 »
Jinekomasti oluştuysa mecbur ilacı bırakman gerekiyor veya dersen ki jinekomasti oluşsun sorun değil ameliyat ile aldırırım o zaman devam edebilirsin. Bende ilaca başlamadan önce de jinekomasti vardı o yüzden çok takmadım devlet hastanesinde bu sene 20-30 dakikalık bir operasyona girip aldıracağım.
Hocam jinekomasti estetiğe girdiği için devlet hastanesinde yapılmıyor diye biliyorum, ya da belli ücret karşılığında estetik mantığı gizlice mi yapılıyor?
  • Yaşınız 22

ISIMSIZ tqzy

• Full Member
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2024, 22:55:54 »
Hocam jinekomasti estetiğe girdiği için devlet hastanesinde yapılmıyor diye biliyorum, ya da belli ücret karşılığında estetik mantığı gizlice mi yapılıyor?
Isin doğrusu hormonlara da baktırdım hersey normal, hep jinekomasti vardi da yeni mi fark ettim anlayamadim herhangi bir hassasiyet ağrı yok. Sadece son 3 ayda 7 kilo aldım ondan olabilir mi diye düşünmedim değil yalnız bariz jinekomasti gözüküyor
  • Yaşınız 22

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 11 Ağustos 2024, 00:52:55 »
Tam teşeküllü devlet hastanesinde heyet raporu alırsan ücretsiz yapılıyor. Bizzat arkadaşım Ankara Gülhane hastanesinde yaptırdı.
  • Yaşınız 22

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2024, 11:04:44 »
Jinekomasti basite alinacak bir şey değil arkadaşlar. Ben 2 kez oldum. Bir tanesini devlet hastanesinde oldum ancak istedigim gibi dümdüz olmadı, doktor biraz yag bıraktığı için hoşuma gitmeyen görüntü oluştu.
Seneler sonra özel hastanede oldum, doktorun da adını vereyim de siz de gitmeyin bari, Dr defne erkara diye bir doktor da oldum bu kez fazla yağ alındığı için göğüste çöküntü oluştu. Aradan 2 sene geçmesine rağmen düzelmedi.
Sonra fitnessa başladım. 4 ay bitti ve halen istedigim düz görüntüye ulaşamadım.
Velhasıl kelam ya bosver, sonra jinekomasti ameliyatı olup yağları aldırırım, 30 dakikada kurtulurum diye basite indirgemeyin.
Tecrübe bazen çok şeydir. Tecrübe mi size aktardım.

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2024, 16:50:17 »
Jinekomasti basite alinacak bir şey değil arkadaşlar. Ben 2 kez oldum. Bir tanesini devlet hastanesinde oldum ancak istedigim gibi dümdüz olmadı, doktor biraz yag bıraktığı için hoşuma gitmeyen görüntü oluştu.
Seneler sonra özel hastanede oldum, doktorun da adını vereyim de siz de gitmeyin bari, Dr defne erkara diye bir doktor da oldum bu kez fazla yağ alındığı için göğüste çöküntü oluştu. Aradan 2 sene geçmesine rağmen düzelmedi.
Sonra fitnessa başladım. 4 ay bitti ve halen istedigim düz görüntüye ulaşamadım.
Velhasıl kelam ya bosver, sonra jinekomasti ameliyatı olup yağları aldırırım, 30 dakikada kurtulurum diye basite indirgemeyin.
Tecrübe bazen çok şeydir. Tecrübe mi size aktardım.
Evet burada iki şeyin kararını vermesi gerek ya saçlar gitmeyecek yada jinekomasti ameliyatıyla falan uğraşması lazım.
  • Yaşınız 22

2 Oha

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2024, 23:09:07 »
Evet burada iki şeyin kararını vermesi gerek ya saçlar gitmeyecek yada jinekomasti ameliyatıyla falan uğraşması lazım.

Merhaba Alper bey, bende de jinekomasti var yalniz şu an bütçe sıkıntısından dolayı ne saç eklebiliyor ne de jinekomasti ameliyatı olabiliyorum. Dudasterid veya finasteride başlasam Ti2B jinekomastinin ilerleme şansı var mı? Kendimi bildim bileli bu şekildeyim.

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 12 Ağustos 2024, 02:24:43 »
Merhaba Alper bey, bende de jinekomasti var yalniz şu an bütçe sıkıntısından dolayı ne saç eklebiliyor ne de jinekomasti ameliyatı olabiliyorum. Dudasterid veya finasteride başlasam Ti2B jinekomastinin ilerleme şansı var mı? Kendimi bildim bileli bu şekildeyim.
Önce endokrinoloji bölümünden hormon tahlili yapmanız lazım eğer testosteron düşüklüğü yaşarsanız finasterid'e uygun olmayabilirsiniz. Bunun için bir randevu alarak bilgi alın ve tahlil yapın eğer hormonlarda bir sıkıntı yoksa finasteride başladığınızda jinekomasti ilerleyebilir de veya yerinde de kalabilir açıkçası kişinin bünyesiyle alakalı bir şey. Ben de önceden de vardı ama ilaca başladıktan sonra bir büyüme olmadı aynı kaldı eğer bu durum sizi rahatsız ediyorsa tam teşekküllü devlet hastanesinde heyet raporu alarak ücretsiz jinekomasti ameliyatı olabilirsiniz.
  • Yaşınız 22

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 24 Ağustos 2024, 03:05:34 »
Kitle geliyormu eline tam meme ucunun altinda sert ufak boncuk gibi. Sert ise jinekomastidir. Yok. Hafif yumusaklik varsa yag dokusudur.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

2 Oha

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 24 Ağustos 2024, 09:56:46 »
Kitle geliyormu eline tam meme ucunun altinda sert ufak boncuk gibi. Sert ise jinekomastidir. Yok. Hafif yumusaklik varsa yag dokusudur.
Hayır sert bir kitle yok.

korayy

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 25 Ağustos 2024, 02:06:20 »
Geçmiş olsun. Finasteride kalıcı yan etkileri olma ihtimali olan riskli bir ilaç kullanırken iki düşünüp kullanılmalı. Saç güçlendiriyor diye başka şeyleri feda etme pahasına yine de ısrarla kullananları hiç anlamıyorum.

Yan etkilerini tam olarak bilmeyenler aşağıdaki videoyu izleyebilir.

https://youtu.be/hj9-Zm_On8w?si=jooueNjPhPRhhe9s

Tello

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 25 Ağustos 2024, 02:06:48 »
Jinekomasti olduğundan eminsen dutu bırakabilirsin 1 aylığına düzelir muhtemelen. Veya tamoksifen var östrojen baskılayıcı onu kullanabilrisn jineko için. Eczaneler kolay kolay vermiyo ama

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 28 Ağustos 2024, 18:43:33 »
Jinekomasti oluştuktan sonra ameliyat dışında hiçbir surette gitmez arkadaşlar.

Tello

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 28 Ağustos 2024, 19:12:20 »
Jinekomasti oluştuktan sonra ameliyat dışında hiçbir surette gitmez arkadaşlar.
çocukluktan gelen düzelmez ama hormon dalgalanmasına bağlı olanlar düzelir diye biliyorum. Örneğin sporcular kür sonraları östrojen baskılayıcılarla jinekomastiden kurtulabiliyor. Yanlışım varsa düzeltin

Facebook Twitter Instagram