Gönderen Konu: BÜŞRA CAN HAİR TRANSPLANT (BATMAN) - 5300 GREFT- YAŞ 36  (Okunma sayısı 1089 defa)

corleone1987

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları

Sevgili Forum Ailesi,
Yaklaşık bir aylık araştırma sonucunda bana en uygun olan (lokasyon, ekim sonuçları, iletişim kalitesi, tanıdık referansları vs.) ekim merkezi olarak Büşra Can Hair Transplant’ta karar kıldım.

01/08/2024 tarihinde Batman şubesinde ekim gerçekleştirildi. Süreç hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak istiyorum.

Ekimden 1 Hafta Önce: Kan tahlilleri yapıldı, gerekli ilaçlar temin edildi.

Ekim Günü: 07.00’de ekim merkezine giriş yaptım. Büşra Can, Osman Bey ve Emine Hanım tarafından gayet sıcak bir şekilde karşılandım. Üzerimde “Nasıl geçecek acaba?” tedirginliği olduğu için biraz tutuktum :)
Büşra Hocam donör bölgeye bakıp 5000-5500 greftlik bir alım olabileceğini söyledi. Sonuç olarak 5300’lük bir ekim gerçekleşti. İyi tahmin :)
Açıklık fazla olduğu için çift planlama yapıldı.

Saç kesimi ve donör bölge çizimlerinden sonra 07.30’da işleme başlandı. Anesteziyi Osman Bey yaptı. İğneler çok fazla ağrı yapmadı ama adrenalinden olsa gerek kalbim küt küt attı birkaç dakika. Osman Bey’in esprileriyle güzellikle atlatıldı :)
Daha sonra greft alımına geçildi. Büşra Hocam ve Emine Hanım Hatırla Sevgili dizisi eşliğinde alımları yaptılar. Dokum biraz zorladı kendilerini. Sabırları için teşekkürler :)
Sonrasında ön hat çizgisine geçildi. Büşra Hoca kafa yapımı anlatarak ona uygun bir hat çizdi. Doğallık olması açısından hafif asitmetrik çizdiğini de ekledi. Ben onayı verdikten sonra kanal açma işlemine geçildi.
En kolay ve hızlı geçen kısım burasıydı. Sonrasında yemek molası, biraz dinlenme derken tek tek dikime geçildi :)
Bu aşamayı Osman Bey ve Emine Hanım’la geçirdim. Emine Hanım’ın sessiz sessiz işini yapıp güler yüzlülüğü (Sesleri duyuyorum😅 ) Osman Bey’in esprileri iyiydi ☺️
Bu aşamayı da Delikanlı Sadi’yi dinleyerek geçirdik. Benim için en zor kısım burasıydı. Sırt, boyun ağrısı çok çektim. Aşırı kasıldım bu yüzden ekim sonrası ağrılarım fazlaca oldu.
18.00 gibi ekim işlemi bittikten sonra gerekli uyarılar yapılarak yolcu edildim. Gösterdikleri samimiyet beni ziyadesiyle mutlu etti.

Ekimin 5. günü ödem yüzüme kadar indi. 4. günden itibaren de özellikle başımın arka ve yan taraflarında ağrı oluştu. Şimdi hem acı hem de şişlik yavaş yavaş etkisini yitiriyor. Bu süreçte bol bol su içip dinleniyorum.

Merkezin verdiği Mia losyon ve köpük şampuanla günde bir kez saçımı yıkıyorum. Gün içinde ekim bölgesini ara ara ıslatıp çok kurumasını önlüyorum. Kabuk alımına kadar herhangi bir takviye almayacağım. Alıma başladığımda bilgilendirme yaparım.

Kullandığım ilaçlar:
Aksef 500 mg antibiyotik
Kalidren 50 mg ağrı kesici (ihtiyaç halinde)
Oksapar ( İlk yıkama günü bir kez)
Rif ( ilk yıkama ve ertesi günü)
Coraspin (ilk yıkamadan itibaren günde bir olmak üzere 3 adet)
Fito krem (Günde bir kez donör bölgeye)

Not: Büşra Hocam’a götürdüğüm öykü kitabımı mutlaka Osman Bey ve Emine Hanım’a da imzalı bir şekilde götürecem :)

Bugün ekimin 7. günü.
Cansu Hanım’a özel bir parantez açmadan olmaz. Her gün fotoğraf isteyip bilgilendirmede bulundu/bulunuyor. İletişim noktasında beni çok rahatlattı. Ne kadar teşekkür etsem az. Size de kitap ayıracağım. İyi ki varsınız :)

corleone1987

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: BÜŞRA CAN HAİR TRANSPLANT (BATMAN)
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2024, 21:07:28 »
İlk gün fotoğrafları

corleone1987

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2024, 21:13:32 »
6. gün fotoğrafları

Kvothe

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2024, 22:32:28 »
Çok güzel görünüyor, umarım sonucu çok güzel olur.

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2024, 23:05:21 »
hayırlı olsun .
ekimin verdiği ilk izlenim gayet güzel.

corleone1987

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2024, 00:19:00 »
Çok güzel görünüyor, umarım sonucu çok güzel olur.
Çok teşekkür ederim ☺️

corleone1987

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 08 Ağustos 2024, 00:19:57 »
hayırlı olsun .
ekimin verdiği ilk izlenim gayet güzel.
Teşekkür ederim, umarım son izlenim de güzel olur :)

Cenk6235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: BÜŞRA CAN HAİR TRANSPLANT (BATMAN) - 5300 GREFT- 36 YAŞ
« Yanıtla #7 : 08 Ağustos 2024, 12:44:26 »
Çok başarılı bi ekim planlama dönör alımı sıklığı doğallığı son derece başarılı umarım sonuçta istedipiniz gibi olur . Büşra hoca ve ekibi son derece başarılı bi ekim merkezi zaten doğru bi klinik tercih etmissiz . Hayırlı olsun .

corleone1987

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: BÜŞRA CAN HAİR TRANSPLANT (BATMAN) - 5300 GREFT- 36 YAŞ
« Yanıtla #8 : 08 Ağustos 2024, 17:16:40 »
Çok başarılı bi ekim planlama dönör alımı sıklığı doğallığı son derece başarılı umarım sonuçta istedipiniz gibi olur . Büşra hoca ve ekibi son derece başarılı bi ekim merkezi zaten doğru bi klinik tercih etmissiz . Hayırlı olsun .
Beğenmenize sevindim. Güzel dileğiniz için teşekkürler:)

Cenk6235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: BÜŞRA CAN HAİR TRANSPLANT (BATMAN) - 5300 GREFT- YAŞ 36
« Yanıtla #9 : 08 Ağustos 2024, 22:24:44 »
Bende 1 yıl önce 2 ekim planlama dahilinde ilkini batmanda yaptırdım. Sonuçlarından son derece memnunum. 2. Ekim planlamam 20 eylülde yine büşra hoca ve ekibi eşlığınde olacak kalitesine son derece inandığım bi kilinik muğlada olacak. Sizlerle vertex ekimimi paylaşacağım .

corleone1987

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 08 Ağustos 2024, 22:28:26 »
Bende 1 yıl önce 2 ekim planlama dahilinde ilkini batmanda yaptırdım. Sonuçlarından son derece memnunum. 2. Ekim planlamam 20 eylülde yine büşra hoca ve ekibi eşlığınde olacak kalitesine son derece inandığım bi kilinik muğlada olacak. Sizlerle vertex ekimimi paylaşacağım .

Sizi takipte olacağım. Umarım istediğiniz sonucu alırsınız. Büşra Hoca’nın vertex performansını merak ediyorum.

Cenk6235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 08 Ağustos 2024, 23:57:17 »
Umarım çok güzel bi sonuç daha olacak. Bunuda sizlerle paylaşacağım. Büşra hoca ile çok güzel bi sohpet eşliğinde planlamayı gercekleştirdik. Emeğinden  öz verisinden mesleğine olan sevgisinden son derece eminim. Sizlerlede büşra hanımın vertex ekimindede  ne kadar başarılı olduğunu paylaşmak benim için bi mutluluk olacak.

corleone1987

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 09 Ağustos 2024, 14:05:52 »
Umarım çok güzel bi sonuç daha olacak. Bunuda sizlerle paylaşacağım. Büşra hoca ile çok güzel bi sohpet eşliğinde planlamayı gercekleştirdik. Emeğinden  öz verisinden mesleğine olan sevgisinden son derece eminim. Sizlerlede büşra hanımın vertex ekimindede  ne kadar başarılı olduğunu paylaşmak benim için bi mutluluk olacak.

Sabretmeye devam o halde :)
Hepimiz için güzellik diliyorum. Bu arada etkileşim beklediğimden azmış forumda.

corleone1987

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 12 Ağustos 2024, 18:56:38 »
Merhabalar ☺️
Ekimin 11. günü kabuk alma işlemim tamamlandı. Sonrasında ekim bölgesine PRP, donör bölgeye ise mezoterapi uygulandı.
Kullanmaya başladığım şampuan ve takviyeleri aşağıya yazıyorum. 3. aydan sonra biten ürünler yerine başka takviyelere başlayacağım. Günü geldiğinde güncellerim.

Şampuan:
Mie şampuan (ozon, keratin, çörek otu katkılı)
Sprey: Mie Procapil ( Sadece donör bölgeye)

Takviyeler:

Solgar VM 2000 ( 3 ay )
Solgar Omega 3 950 mg ( 3 ay )
Solgar Biotin 5000 mcg ( 6 ay)
Solgar L-glutatyon 250 mg (1 ay )
Orzax Ocean D3 K2 ( 3 ay )

corleone1987

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 12 Ağustos 2024, 19:00:08 »