Gönderen Konu: Ankara Memorial Dr. Erkan Özgün 3500 greft saç ekimi 2. seans / 26.07.2024  (Okunma sayısı 486 defa)

ratkosrb

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba arkadaşlar yaşım 22, yurtdışında devlet burslusu olarak yüksek lisans eğitimi alıyorum. Saçlarımın ön kısmı yaşıtlarıma göre aşırı döküldü ve bu durum beni psikolojik olarak çok etkiledi, derslerime olan verimliliği azalttı ve özgüvenimi düşürdü. Çok erken yaşta ekim yaptırdım ileride büyük bir problem yaşayacağımın da farkındayım fakat yapacak birşey yok. Danimarka'da yaptırmış olduğum ilk ekimden memnun kalmadım çünkü umduğum sıklıkta bir saç ekimi olmadığı için. Aile ziyareti nedeniyle geldiğim Ankara'da saç ekimi yaptırmaya karar verdim. Ünvan konusunda çok dikkat ettiğim için doktor erkan özgün hocamda saç ekimi ikinci seansımı yaptırmaya karar verdim. Şuan 12. gün ve hiçbir konuda olumsuzluk yaşamadım herhangi bir ağrı sızı veya nekroz, şişlik, donör bölgede kaşıntı, tahriş, dökülme gibi problemler kesinlikle olmadı. Sadece 11. günde kabuk ile aynı anda dökülen saçlar (muhtemelen şok dökülme ve kabuk dökümü ayna anda gerçekleşti) olduğu için biraz korku yaşadım. Görselleri gün ve gün olarak paylaşmaya aşağıda başlıyorum.

İlk görsel yurtdışında yaptırdığım ve sıfırdan planlanan bir alın planlaması ile yapıldı fakat seyreklik konusundan dolayı memnun olmamıştım. Tek bulabildiğim fotoğraf budur.

ratkosrb

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç nakli sonrası ilk fotoğraf. Herhangi bir olumsuzluk yaşamadım fakat tek sorun gece uyurken çok şiddetli boyun ağrısı yaşamaktı ve koltukta dik bir şekilde uyuduğum için uykumu alamadım.
  • Ekim Tarihi: 19.07.2022
  • Ekim Merkezi ismi Poseidon Klinikken / Danmark
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 22

ratkosrb

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
2. gün, tek sorun şiddetli boyun ağrısı ve uykusuzluk. cipro antibiyotik hap ve ağrıkesici olarak alveres kullanıyordum
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 22

ratkosrb

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
üçüncü gün yıkamaya gitmeden önce çekilen fotoğraf, kafada hafif çok az ağrı olduğu için ağrıkesiciyi 2 sefer kullanmaya başladım
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 22

ratkosrb

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
üçüncü gün yıkama sonrası donör bölgemin görüntüsü. donör bölgede herhangi bir ağrı sızı kaşıntı olmadı. sanırım saçlarımı uzun kullanırsam herhangi bir problem yaşamayacağım (umarım.)
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 22

ratkosrb

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
üçüncü gün yıkama öncesi ekim alanının sağdan çekilmiş fotoğrafı tepe bölgesi. tepe bölgesine biraz daha sık ekim yapılmasını hayal ediyordum fakat öncekine göre buna da razıyım.
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 22

ratkosrb

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
dördüncü gün hafiften kanalların kesikleri iyileşmeye başladı ve yine günde 2 sefer ağrı kesici ve antibiyotik kullanmaya devam ettim. bu sürede evde yıkama yapmadan önce Altermed Panthenol spreyi ekim bölgeme ve donör bölgeme sıkıp 1 saat bekledikten sonra doktor erkan özgün hocanın verdiği şampuan ile hafif yıkama gerçekleştirmeye başladım.
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 22

ratkosrb

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
5. günden 11. güne kadar olan özet bu fotoğrafta ibare edilebilir. herhangi bir problem olmadan ağrı kesici antibiyotik ve yıkamalarımı yapmaya devam ettim.
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 22

ratkosrb

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bugün 8 ağustos 2024 ve 12. gündeyim. Şok dökülme başladı ve açıkçası kabuk ile birlikte aynı anda saç geldiği için çok büyük bir korku yaşadım ekim başarısız mı olacak diye. Forumda önceden Dr. Erkan Özgün hocaya saç ekim yaptıran abilerimin başarısız ekimlerini görünce de tedirgin oldum fakat onların ekim sonrası yaşadığı problemlerin hiçbirini ben yaşamadım gayet sağlıklı ve sorunsuz geçmeye devam ediyor. Düşünceleriniz benim için altın bir bilgi değerindedir fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum :)
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 22

OnNumero

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Danimarka'da yaptırdığın ekimden önce durumun nasıldı acaba ,resim varsa görmek isterim hocam ,merak ettim doğrusu .Bu yaşta ekim maceralarına girmen ise bence pek doğru olmamış heleki adı şanı duyulmamış birisine yaptırılan ekim doğrusu bence büyük soru işareti. İyi birisi olsaydı bence forumdada bilinirdi ,kaldıki kendiside yapmamıştır ekimi ,hemşireler falan yapmıştır diye tahmin ediyorum .Umarım istediğin sonucu alırsın  ama tedavisiz zor bence.

ratkosrb

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
tedavi derken ne demek istedin abi, kanal açımlarını doktor erkan özgün kendisi yaptı geriye kalan işlemleri hemşireleri yaptı, bu söylediklerin sonrası şimdiden olumsuz bir durum olmaya başladım :/
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 22

OnNumero

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
tedavi derken ne demek istedin abi, kanal açımlarını doktor erkan özgün kendisi yaptı geriye kalan işlemleri hemşireleri yaptı, bu söylediklerin sonrası şimdiden olumsuz bir durum olmaya başladım :/

valla moralini bozmak istemezdim ama benim şahsi düşüncelerim bunlar özellikle bu kadar saçı olupta aralara ekim yaptırıp düzgün sonuç alanını görmedim ben .sadece bir kaç klinik başarabiliyor bunu .bence seni ekim için reddetmeleri gerekirdi . dediğim gibi şahsi düşüncelerim bunlar yanılıyorda olabilirim ama bu sıklıkta birisi ekim yaptırdığı zaman  aralardan saç çıkacağına inanmıyorum ben.

belki ilk zamanlar kanlanmanın etkisiyle kendi saçların sonradan güçlenebilir ama bir iki sene sonra daha kötü olma ihtimali yüksek. dediğim gibi tedavi ile asıl sonucu ancak alırsın bence.

ratkosrb

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
ankara memorial dr. erkan özgünü tercih etmeden önce gemen güdüle gittim, o da eğer ekim yapılırsa mükemmel bir sonuç alınacağını söylemişti fakat fiyatını çok astronomik bulduğum için memorial'ı tercih ettim
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 22

twelwe-monkey

• Full Member
Öncelikle geçmiş olsun, detaylı fotoğraf atsan daha faydalı olabilirdi
  • Yaşınız 27

ratkosrb

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
valla moralini bozmak istemezdim ama benim şahsi düşüncelerim bunlar özellikle bu kadar saçı olupta aralara ekim yaptırıp düzgün sonuç alanını görmedim ben .sadece bir kaç klinik başarabiliyor bunu .bence seni ekim için reddetmeleri gerekirdi . dediğim gibi şahsi düşüncelerim bunlar yanılıyorda olabilirim ama bu sıklıkta birisi ekim yaptırdığı zaman  aralardan saç çıkacağına inanmıyorum ben.

belki ilk zamanlar kanlanmanın etkisiyle kendi saçların sonradan güçlenebilir ama bir iki sene sonra daha kötü olma ihtimali yüksek. dediğim gibi tedavi ile asıl sonucu ancak alırsın bence.

abi benim ilk ekim öncesi önüm bomboştu fotoğraf bulamadım şimdi ama yarın atacağım, ön kısımların hepsi full saç ekimi, sadece sıklığını beğenmemiştim. ön tarafta kendi doğal saçım falan hiç yok hani. bu seferde işte sıkılaştırma işlemi yapıldı. bu arada tedaviden falan bahsediyorsun tedavi derken ne demek istiyorsun abi
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram