Gönderen Konu: finasteride başladım yardım 17 yaşına yeni girdim  (Okunma sayısı 288 defa)

kassadan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
finasteride başladım yardım 17 yaşına yeni girdim
« : 06 Ağustos 2024, 10:14:23 »
yaklaşık 5 gün önce günde 1 mg finasterid kullanmaya başladım ve dökülmem arttı, normal mi? Ve 17 yaşındayım ve yüzümde sakal bıyık falan var ama bazı yerlerde okudum ve en fazla sakal bıyığın  yaklaşık 23 yaşında veya buna benzer bir yaşta olacağını gördüm. Zaten abim de var 20 yaşında ve onun sakal bıyığı falan 3 yıl öncesine göre arttı ve yoğunluğu arttı. Ve bildiğiniz gibi dht bu şeylerin büyümesinde bir rol oynuyor ve bu ilacı kullanmaya devam edersem yüzümde kıllar gelişir mi veya bu yaşlarda gelişmesi gereken şeyler durur mu?
ek olarak röntgenle büyüme plaklaeımın kapalı olduğunu gördüm bu da büyümemenin durduuğunu gösterdiğini düşünüyorum ve finasteride için kan testini de ilacı kullandıkran 3-4 ay sonra yapmayı düşünüyorum

kassadan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: finasteride başladım yardım 17 yaşına yeni girdim
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2024, 10:18:32 »
ilacı yeni kulanmaya başlmamam rağmen saçımın dökülnesinin artması iyi bir şey mi bir de

kassadan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2024, 10:19:21 »
bide mesela fin in dhtyi azaltması sakalın hiç çıkmayacağı anlamına mı gelir yoksa saha mı geç çıkar

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2024, 02:14:03 »
bide mesela fin in dhtyi azaltması sakalın hiç çıkmayacağı anlamına mı gelir yoksa saha mı geç çıkar
Tamamen engelleyebilir bile bu yaşta başlamanız çok bilgisizce olmuş benim tavsiyem bir an önce bırakın. Sadece sakal değil ses gelişimi, cinsel gelişim bile etkilenebilir.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

kassadan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2024, 09:52:54 »
öncelikle teşekkür ederim ama dediğim gibi ergenliğin kemik gelişimimin tamamlandığını bir doktor aracılığıyla gördüm ve bazı yerlerde de kemik gelişimi tamamlanmışsa ergenliğin getirdiği gelişimlerin de tamamlandığını gördüm mesela siz 17 ile 20li yaşlarınız arasında cinsel anlamda herhangi bir gelişme gördünüz mü yardımcı olursanız sevinirim çünkü bide fin 5 gün olfu alalı dökülmelerim arttı şimdi bırakırsam bu dökülmeler boşa olmayacak mı yoksa bu dökülmeler iyiye mi işaret teşekkürler

kassadan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2024, 10:00:01 »
alper abi bir dr 6 aydır procapil kullanıyorum sence bu da etkiler mi gelişimi çünkü dht baskıladığı biliniyor ama etkileyecek kadar olmuş mudur

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2024, 16:44:59 »
alper abi bir dr 6 aydır procapil kullanıyorum sence bu da etkiler mi gelişimi çünkü dht baskıladığı biliniyor ama etkileyecek kadar olmuş mudur
Procapilin çok bir etkisi olmamıştır ondan korkmanıza gerek yok fakat dediğim gibi kemik gelişimin tamamlanmış olsa dahi ergenlik bitene kadar beynindeki duygu durum değişimleri bile DHT'den etkileniyor yani finasterid kullanıcam derken bu yaşta kronik depresif bir ruh haline veya Brain Fog dediğimiz bir durum yaşamanı hiç istemem açıkçası.
Şimdi bazı arkadaşlar bunu okursa, 'E hani finasteridi bırakınca yan etkiler gidiyordu?' diye düşünebilir. Onu da şöyle açıklayayım: Finasteridin ergenlik bittikten sonra kullanımının tavsiye edilmesinin ana nedeni budur. Yani, beyin gelişimi ve duygu durum değişimleri hâlâ tam oturmamış ergenler DHT'ye ihtiyaç duyar, bu ilacı kullanmaya başladıkları andan itibaren DHT'nin görevini yarıda kesecekler ve bu da bahsettiğim durumlara neden olacaktır. Fakat, bir diğer yandan yetişkin, ergenliğini bitirmiş bir bireyi ele alalım. Bu durumda, zaten bu kişinin beyin gelişimleri ve fonksiyonları tamamlanmıştır. Yani ekstradan artık DHT'ye ihtiyaç duyacak bir durum yoktur.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

kassadan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2024, 18:27:00 »
şakakların durumu böyle tepede de biraz seyreklik var ve hani bunun için fin almazsam o daha da kötüye gider diye düşünüp başladım 5 gün oldu dediğim gibi minox,procapil ve vitamin/mineral takviyesiyle stabilize etmeye çalışıyorum mesela riske girmeden ergenliğin tam olarak durduğunu kesin bir gözle söyleyebilmek için o zaman 20 yaşında falan başlamam lazım değil mi sizlere göre o zamana da baya bi açılma olur ve ekim de çok iyi gözle bakamıyorum çünkü saç çizgisi normalden falan geride oluyor

kassadan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2024, 18:44:30 »
bide obsesif kompulsif bozukluğu olan biriyim. Mesela bazı yan etkiler kafama takılabiliyor. Örneğin ben fin aldığımda belli bi oranda dht azalıyor şimdi o azalan dht benim libidomu veyahutta herhangi bir cinsel aktivitemi illa etkilemesi gerekmiyor mu yoksa onun böyle eşik değeri gibi bir şeyi mi vardır çünkü benim takıntıma göre en ufak bi azalma bile kesin cinsel şeyleri veya diğer sebep olunabilecek yan etkileri ortaya çıkarır gibi bir yaklaşım var kafamda bilen biri yardımcı olabilie mi teşekkürler

umutsuzvaka

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 07 Ağustos 2024, 20:52:47 »
bide obsesif kompulsif bozukluğu olan biriyim. Mesela bazı yan etkiler kafama takılabiliyor. Örneğin ben fin aldığımda belli bi oranda dht azalıyor şimdi o azalan dht benim libidomu veyahutta herhangi bir cinsel aktivitemi illa etkilemesi gerekmiyor mu yoksa onun böyle eşik değeri gibi bir şeyi mi vardır çünkü benim takıntıma göre en ufak bi azalma bile kesin cinsel şeyleri veya diğer sebep olunabilecek yan etkileri ortaya çıkarır gibi bir yaklaşım var kafamda bilen biri yardımcı olabilie mi teşekkürler
Eğer bu etkiler bende olabilir olacak tarzı düşünürsen sürekli bunları yan etki olarak yaşayabilirsin. Ben ilacı sadece içerken hatırlıyorum günlük almam gereken besin takviyesi gibi düşünüyorum. İçtikten sonra ertesi gün tektar içmem gerekene kadar da ilacı düşünmüyorum. 2.5 ay oldu herhangi bir yan etki görmedim.

Facebook Twitter Instagram