Gönderen Konu: Kellik başlamış mı?  (Okunma sayısı 280 defa)

Cengizzzzzzz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Kellik başlamış mı?
« : 05 Ağustos 2024, 22:57:19 »
Bizim sülalede herkes kel. Şuan 26 yaşındayım ve bugün arkadaşım Saçın açılmış dedi ama ben böyle hatırlıyorum emin olamadım. Sizce kellik başladı mı?

Hermes4646

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Kellik başlamış mı?
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2024, 12:32:20 »
Evet knk başlamış minoxidile başlayabilirsin

wild horses

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2024, 17:56:05 »
Finasteride basla günlük 1 miligram finasterid yeterli minoxsidile bulaşma
  • Yaşınız 36

Hermes4646

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2024, 20:08:23 »
Knk seni tanımıyorum ama herkese pata küte fin öneriyorsun bu kadar basit değil fine başlamak

Cengizzzzzzz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2024, 20:52:54 »
Ne önerirsin peki hocam

wild horses

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 06 Ağustos 2024, 21:09:50 »
Knk seni tanımıyorum ama herkese pata küte fin öneriyorsun bu kadar basit değil fine başlamak

Baska caresi varsa bana da söyle
  • Yaşınız 36

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #6 : 06 Ağustos 2024, 22:05:55 »
Finasteride basla günlük 1 miligram finasterid yeterli minoxsidile bulaşma

Fin tahmin ettiğiniz gibi korkunç bir ilaç değil. FDA tarafından saç için onaylı bir ilaç. Yan etkileri korkutucu olsa da 2 aylık bir kullanım sonucunda bırakırsan düzelir. O da eğer ki yan etki görecek olursan ve seni rahatsız ederse. Bende belirgin bir yan etki yapmadı o yüzden bende yan etki yapmadı diyebiliyorum. Dediğim gibi yaparsa bırakırsın. Yan etkilerin psikolojik kısmını atlatırsan gerisi sorun değil.Açtığım konudan takip edebilirsin, güncelliyorum bu süreci. İlk adım dökülmeyi durdurmak ve finden başka çaren yok.
7 gün 1,25 Fin
1x8 %5 minoxilin+Dermaroller
Biotin, Demir(+C vit) ve D3
Ketoral Şampuan

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2024, 02:12:59 »
Evet erkek tipi dökülme başlamış. Minoxile bulaşmayın Finasterid burayı çok rahat 5-6 ay civarında kapatır. Ek olarak hastaneden kan tahlili isteyin vitaminlerinize vs. baktırın eksikleri yerine oturtun.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Hermes4646

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 08 Ağustos 2024, 01:52:11 »
Baska caresi varsa bana da söyle

Knk ilk önce kan tahlillerine bakılmalı b12 ve d vitamini eksikliği bazen ciddi dökülmelere neden olabiliyor. Dht oranı düşükse yada saç dht duyarlı olmayabilir. Boş yere yan etkiyle uğraşır

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 08 Ağustos 2024, 02:53:02 »

Knk ilk önce kan tahlillerine bakılmalı b12 ve d vitamini eksikliği bazen ciddi dökülmelere neden olabiliyor. Dht oranı düşükse yada saç dht duyarlı olmayabilir. Boş yere yan etkiyle uğraşır
Vitaminlerinde bir sıkıntı olsa tepe dahil olmak üzere saçın her tarafı incelir dökülür fakat burada bariz bir şekilde sadece vertexde dökülme başlamış yani %100 genetik bir dökülme.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Hermes4646

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 26 Ağustos 2024, 13:11:10 »
Tam emin değilim ama mantıklı. Arkadaşlar bu arda fin olarak benim kullandığım ve bu gün ger geçeceğim finhair var bilmiyorum ama proscar ve propecia kullandım hatta son 5 aydır proscar içtim fakat bilmiyorum finhair kadar etki etmedi bende

fatih501374

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 26 Ağustos 2024, 13:17:34 »
Tam emin değilim ama mantıklı. Arkadaşlar bu arda fin olarak benim kullandığım ve bu gün ger geçeceğim finhair var bilmiyorum ama proscar ve propecia kullandım hatta son 5 aydır proscar içtim fakat bilmiyorum finhair kadar etki etmedi bende

finasterid’in de minox gibi sürekli mi kullanılması gerek? yani bırakınca onda da mı dökülmeler geri geliyor?

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #12 : 26 Ağustos 2024, 16:26:04 »

finasterid’in de minox gibi sürekli mi kullanılması gerek? yani bırakınca onda da mı dökülmeler geri geliyor?

Genetik dökülmen varsa sebebi dht adındaki hormon. Finasteride ya da dutasteride etken maddelerini içeren ilaçlar dht hormonunu baskılar ve saç köklerin zarar görmez. Dht hormonu günlük üretilir ve ilacı kullanmayı bıraktığın an tekrar saç köklerine saldırmaya başlar.
7 gün 1,25 Fin
1x8 %5 minoxilin+Dermaroller
Biotin, Demir(+C vit) ve D3
Ketoral Şampuan

wild horses

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 26 Ağustos 2024, 17:09:31 »
Genetik dökülmen varsa sebebi dht adındaki hormon. Finasteride ya da dutasteride etken maddelerini içeren ilaçlar dht hormonunu baskılar ve saç köklerin zarar görmez. Dht hormonu günlük üretilir ve ilacı kullanmayı bıraktığın an tekrar saç köklerine saldırmaya başlar.

Finas ile minoksidil arasındaki en büyük fark finasi kullanim kolaylığı var yan etki görmezsen uzun sure kullanirsin ama minoxsidil öyle degil kullanimi bir süre sonra cok zahmetli oluyor
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram