Gönderen Konu: Asuman Hair - 1 Ağustos 2024 - 4000 Greft - 30 Yaş  (Okunma sayısı 6203 defa)

ozan35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Asuman Hair - 1 Ağustos 2024 - 4000 Greft - 30 Yaş
« Yanıtla #15 : 17 Ağustos 2024, 15:47:39 »
Merhaba arkadaşlar bugün 17. gün. Ekim alanında şok dökülmeler devam ediyor ama şu an donör alanı berbat duruyor baya hırpalanmış gibi. Sizce de öyle mi?

Pazartesi işe başlayacağım donörü 0-1 kestirsem bir sorun olur mu?

Ekim merkezinden aradılar, 0-1 numara kestirip o şekilde kullanabilirsiniz dediler.  Daha sürecin çok erken olduğunu söylediler, donörümün zayıf olduğunu zaman içerisinde toparlayacağını belirttiler. 20 gün boyunca advantan krem uygulayacağım sabah-akşam yeterli olmazsa alopecia areta tedavisi uygulayacakmışız.

Umarım en kısa sürede toparlar gerçekten stresli bir süreç, görsel bir iş yapıyorum benim için çok sıkıntı. Ekimden öncede üstüne basa basa belirtmiştim benim için sıklıktan çok iz kalmaması önemli diye, çünkü yaptığım iş görsel bir iş ve hayatım boyunca yanları hep 0-1 kullanmıştım umarım süreç sonunda toparlar ve tekrar kullanabilirim..

twelwe-monkey

• Full Member
« Yanıtla #16 : 17 Ağustos 2024, 16:16:16 »
Merhabalar ekim yeri sorun olmadıgını söylediyse neden kullanamayacaksınız ki anlamadım, önceden 0-1 numara kullandıgınız resim var mı

Çökmüş olan yer düzeldi mi birde,yoksa devam ediyor mu
  • Yaşınız 27

ozan35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 17 Ağustos 2024, 16:25:53 »
Merhabalar ekim yeri sorun olmadıgını söylediyse neden kullanamayacaksınız ki anlamadım, önceden 0-1 numara kullandıgınız resim var mı

Çökmüş olan yer düzeldi mi birde,yoksa devam ediyor mu

Merhaba hocam kasettiğim izsiz şekilde yani hocam. 0-1 kestirdikten birkaç gün sonra saçlar uzayınca gene bu mevcut görüntü ortaya çıkacak düzelmezse.

Çökme olan yerler ne yazık ki daha düzelmedi ekim bölgesine Fucidin uyguluyorum. Tüm şanssızlıklar beni buldu... O kadar da araştırmıştım ekim merkezi vs.

twelwe-monkey

• Full Member
« Yanıtla #18 : 17 Ağustos 2024, 16:51:33 »
Tekrardan merhabalar, Önceden'de dönör bölgesi biraz seyrekmiş umarım düzelir ve güzel bir sonuş alırsınız, aynı korkular bendede var

Eylül 20'de bende gideceğim asuman hanıma
  • Yaşınız 27

ozan35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 17 Ağustos 2024, 16:58:43 »
Tekrardan merhabalar, Önceden'de dönör bölgesi biraz seyrekmiş umarım düzelir ve güzel bir sonuş alırsınız, aynı korkular bendede var

Eylül 20'de bende gideceğim asuman hanıma

Teşekkürler. Sizin için de şimdiden hayırlı olsun. Yani çalışanlar ve Asuman hanım çok iyiler hem insani olarak hem de ilgi olarak ama benim başıma çok fazla şanssızlık geldi sanırım...

Eleştirecek olursam da donör analizi falan yapılmıyor merkezde yani çıplak gözle bakılıyor. Yoğunluk ölçümü vs herhangi bir cihaz yok. Göz kararı ekim anında alınıyor/karar veriliyor. Bu da böyle sonuçlara sebep oluyor sanırım.

Mesela ASMED'de robot var ya da Bekir Bek hoca ile görüşmüştüm ilk ona ektirecektim ama tarihler uymadı o mikroskopla bakıyor köklerin sağlık durumuna vs....

Ama Asuman hanımın forumdaki neredeyse tüm konuları inceledim %90'ın üzerinde memnuniyet ve başarı var sonuçlanan konularda. Sonuçlanmayanların eksik bırakanların akıbetini tabi bilmiyoruz...

Umarım güzel bir sonuç alırız...

ozan35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 17 Ağustos 2024, 17:02:40 »
Teşekkürler. Sizin için de şimdiden hayırlı olsun. Yani çalışanlar ve Asuman hanım çok iyiler hem insani olarak hem de ilgi olarak ama benim başıma çok fazla şanssızlık geldi sanırım...

Eleştirecek olursam da donör analizi falan yapılmıyor merkezde yani çıplak gözle bakılıyor. Yoğunluk ölçümü vs herhangi bir cihaz yok. Göz kararı ekim anında alınıyor/karar veriliyor. Bu da böyle sonuçlara sebep oluyor sanırım.

Mesela ASMED'de robot var ya da Bekir Bek hoca ile görüşmüştüm ilk ona ektirecektim ama tarihler uymadı o mikroskopla bakıyor köklerin sağlık durumuna vs....

Ama Asuman hanımın forumdaki neredeyse tüm konuları inceledim %90'ın üzerinde memnuniyet ve başarı var sonuçlanan konularda. Sonuçlanmayanların eksik bırakanların akıbetini tabi bilmiyoruz...

Umarım güzel bir sonuç alırız...

Asuman Hair için bir artı yön daha ekleyecek olursam, günün sonunda yapılan işlem bir sağlık operasyonu ve hiç basite indirgenmeyecek bir operasyon yani işlemin Hastane'de yapılması inanılmaz bir artı. Acil bir durumda vs en azından kliniğin 3 üst katı Acil servis doktorlar-cihazlar vs müdahale imkanı var.

Yani alt tarafı uyuşturuyorlar kök alıyorlar diye düşünmeyin olmaz olmaz size olur, olduktan sonrada paranın pulun saçın anlamı olmaz. O yüzden hastanede ekim büyük bir artı bence.

twelwe-monkey

• Full Member
« Yanıtla #21 : 17 Ağustos 2024, 17:40:28 »
Görüşlerinize katılıyorum, Fiyat performans olarak en mantıklı Asuman hanım kalıyor, Bekir bey rendevuyu 1 sene sonra veriyor,
Asmed ile iletişim sağlamak çok zor ve ilgili değiller,

Daha önceden ortalama 500-1000 greftlik bir ekim yaptırmıştım skar bölgesine, çok amatör bir yere dönör bölgemde bir sıkıntı olmamıştı,ve skar bölgesinde saç çıkma ihtimali çok düşük olmasına rağmen başarı yakaladım, hiçbir takviye ilaç vs kullanmadan,

İnşallah aynı başarıyı tekrar yaşarım
  • Yaşınız 27

Ragnarrokk

• Full Member
« Yanıtla #22 : 17 Ağustos 2024, 18:35:35 »
Donör bölgenin eskisi gibi olması imkansız İllaki alım belli olur, 1-2 yıl içerisinde çok fark edilmez
Ekim için kaç tl ödediniz acaba ?

ozan35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 17 Ağustos 2024, 18:52:18 »
Donör bölgenin eskisi gibi olması imkansız İllaki alım belli olur, 1-2 yıl içerisinde çok fark edilmez
Ekim için kaç tl ödediniz acaba ?

70 bin ödedim ama Eylül için 85 bin olacakmış.

Ragnarrokk

• Full Member
« Yanıtla #24 : 17 Ağustos 2024, 18:57:32 »
Hayırlı olsun gerçekten Ekim kalitesi çok iyi, özellikle ön hat, sıklık, ve saç yönlerini bence en iyi yapan merkez burası 👍🏻

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #25 : 17 Ağustos 2024, 22:19:15 »
Dostum, bakış açılarımız (donorbolgesi, ekim sıklığı vs)
Seninle çok benzer.
Ben de 4 senedir burdayım ve halen Ekim yaptırmadim.
Asuman hair ve Hakan doganayi takip ediyorum.
Hakan doganay'in Ekim sayısı az olduğu için, asuman hairin de donoru yıpratması durumu nedeniyle tatmin olamadım bi türlü.
Asuman hair de hele bu sıralar, sendeki çökme gibi surpriz şeyler de (mikrop kapma vs) duymaya başladım. İyice soğumaya başladım.
Velhasıl Ekim ve sonraki süreçleri baya zorlasmaya başladı. Ancak en nihayetinde sonuçlar yine başarılı devam ediyor, donör de topluyor.
İnşallah senin ki o şekilde sonuçlanır. 7.5 senedir forumu takip eden senin, başarılı bir sonuç almanı canı gönülden dilerim.
Keşke Asuman haire gidince  bunu da söyleseydin.
Deseydin ki bak, 7.5 senedir forumu takip edip size karar kıldım ve ekimimi de forumda paylaşacağım.
Çünkü senin görüşünün önemli olduğunu düşünüyorum. Keza 7.5 sene forumu takip edip karar kalmışsın. Senin tercihin  değerli bir tercih.

ozan35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 17 Ağustos 2024, 22:44:38 »
Dostum, bakış açılarımız (donorbolgesi, ekim sıklığı vs)
Seninle çok benzer.
Ben de 4 senedir burdayım ve halen Ekim yaptırmadim.
Asuman hair ve Hakan doganayi takip ediyorum.
Hakan doganay'in Ekim sayısı az olduğu için, asuman hairin de donoru yıpratması durumu nedeniyle tatmin olamadım bi türlü.
Asuman hair de hele bu sıralar, sendeki çökme gibi surpriz şeyler de (mikrop kapma vs) duymaya başladım. İyice soğumaya başladım.
Velhasıl Ekim ve sonraki süreçleri baya zorlasmaya başladı. Ancak en nihayetinde sonuçlar yine başarılı devam ediyor, donör de topluyor.
İnşallah senin ki o şekilde sonuçlanır. 7.5 senedir forumu takip eden senin, başarılı bir sonuç almanı canı gönülden dilerim.
Keşke Asuman haire gidince  bunu da söyleseydin.
Deseydin ki bak, 7.5 senedir forumu takip edip size karar kıldım ve ekimimi de forumda paylaşacağım.
Çünkü senin görüşünün önemli olduğunu düşünüyorum. Keza 7.5 sene forumu takip edip karar kalmışsın. Senin tercihin  değerli bir tercih.

Merhaba dostum, öncelikle değerli yorumun için teşekkürler. Madem bu kadar açık konuştun ben de açıkça birşeyler yazmak istiyorum.

Açıkçası saç ekim sektörü çok ciddi paraların/karların/bütçelerin/reklamların döndüğü bir sektör. Sektörde en iyi olduğu kabul edilen firmalar bile reklam yapmak zorunda bu bir gerçek öncelikle bu gerçeği kabul edip hareket etmek lazım. Farklı sektörden örnek verecek olursak Apple bile devasa reklamlar yapıyor. Yani kimse bana demesin bu forum ya da başka bir platformda örneğin sektörün öncü merkezi ''ASMED'' reklam yapmıyor? Bunu söyleyen adama gülerler. Forumda ayrı bölümleri var. Ya da takip ettiğin Hakan Doğanay'ın. Çok daha açık konuşayım ''Hintell'in görüşleri benim için değerli ama ASMED'e de Hakan Doğanay'a da babasının hayrına alt başlık açmıyor.  Ben iletişim sektöründe çalışıyorum bu alan üzerine eğitim aldım yani mesela bu forumda ifade özgürlüğünün genel olarak olduğunu düşünüyorum. Hintell beğenmediği yoruma en fazla cevap vermiyor yani sildiğini görmedim kendisini sert eleştirenlerin yorumlarını vs. Bu bir lütuf mu? Tabiki de hayır olması gereken bu. Ama Hintell'den bu foruma reklam veren merkezler hakkında çok sert yorum yapmasını bekleyemezsiniz. Ha bak tekrar vurguluyorum alt başlık açılması bu merkezlerin kötü olduğu anlamına gelmiyor!

Bana soracak olursan bütçem sınırsız olsaydı kesinlikle ASMED'i ve Koray Erdoğan'ı en üst paketi tercih ederdim. Sektörde ARGE olarak tartışmasız lider.

Bir de bir şey daha ekleyeceğim açıkçası sadece ASMED-HAKAN DOĞANAY değil farklı firmalarında(Hatta Asuman Hair'in de) farklı dönemlerde forumda maddi-sponsorluk bağı olduğunu düşünüyorum. Bu benim şahsi görüşüm. Ama tekrar vurguluyorum bu kötü bir şey değil. Her sektörde var olan bir şey.

Ben yukarıda da yazmıştım açıkçası Bekir Bek hocaya ektirecektim tarihler uysaydı ama uymadı. Sebebine gelecek olursak her ne kadar bu iş el becerisi olsa da adam doktor, ikinci olarak ekimi 2 güne yayıyor, daha sonra en önemlisi tüm aşamalarda kendi insiyatif alıyor, greftleri özenle seçiyor ve tek hasta alıyor. Ama açık konuşayım Bekir Bek hoca da kesinlikle PR çalışması yapıyor. Bu forumdaki bazı arkadaşların konusunu reddit ve uluslararası saç ekim forumlarında gördüm. Yani kimse kimseyi kandırmasın bir Türk gidip 5 farklı platforma ekim konusu açmaz. Hatta bazen yabancı platformlardki konular buradaki konulardan daha önce güncelleniyordu. Ama bu Bekir Bek'in kötü bir ekimci olduğu anlamına gelmiyor bunun mantığını anlamalı herkes. Bence F/P ve teknik olarak şu an tartışmasınız en iyisi Bekir Bek.

Asuman Hanıma gelecek olursak yıllardır bu sektörde, forumdaki neredeyse abartmıyorum tüm konularını bir gece oturup sabahlara kadar yan yana 100 sekme açıp inceledim. Sonuçlananların %90 hatta daha fazlası olumlu ama şöyle bir şey var. İlk zamanlar ekimin tüm aşamlarında varken şu an genelde sadece kanal açımı yapıyor ve ekimin sonlarında gelip genellikle ön çizgideki greftlerin yönünü vs düzeltiyor. Ve şu an bir günde 3 hasta alıyorlar yani biraz fabrikasyona evriliyor durum. Kliniğin en büyük eksikliği bence donör bölge analizi, çünkü bende ne donör bölge analiz edildi ne nereden kaç cm2 alınacak vs hesaplandı.  Ama pişman mıyım? Değilim çünkü 70 bine daha başarılı bir merkez yok. İyi bir gözlemcisin son ekimlerde senin gözlemlediğin donör bölge tahribatını vs ben de gözlemledim ve genelde sonunda topluyor ama çok yıpratıcı bir süreç, buna bir el atmalı Asuman hanım. Kendisiyle kanal açılırken baya sohbet ettik ekimler hakkında değil ama ülke gündemi vs. hoş sohbet birisi.

Ama dediğin gibi bugün ektirseydim kesinlikle öncesinde daha fazla konuşurdum Asuman hanımla araştırmalarım, gözlemlerim ve isteklerim hakkında.

Durumunu bilmiyorum ama hayat kısa saç ekimi için çok da bekleme.
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2024, 23:15:47 Gönderen: ozan35 »

ozan35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 17 Ağustos 2024, 22:55:36 »
Ek olarak, fotoğraflar inanılmaz yanıltıcı olabiliyor ektirecek olan arkadaşlar bunlara çok dikkat etsin ve daha sonra hayal kırıklığına uğramasın. Ben size buraya 1 gün arayla farklı ışık, açı koşullarında ve fönlü/fönsüz olarak çekilmiş iki fotoğraf koysam birisini ekim sonucu zannedebilirsiniz. Hatta 1 gün arayla çekildiğini söylesem bile kimseyi inandıramam.

ozan35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 17 Ağustos 2024, 23:23:16 »
Bir de kaliteli ekim/merkez işini Michelin yıldızlı restorantlar gibi düşünebilirsiniz. Michelin yıldızlı restorantların temel mantığı Michel'in yetkililerinin farklı zamanlarda restorantlara gidip aynı kalitede servis almaları. Saç ekimini yemek gibi düşünün her gün aynı lezzeti yakalamak zorundasınız başarılı bir merkez olmak için. Ama saç ekimi tamamen bireysel bir şey sizin kanalınızı açan donör bölgeden kök toplayan ardından eken kişiler o gün konsantre değillerse bu iş bitti demektir. Yani 100 tane başarılı ekimleri olsun size de aynı performansı özeni dikkati vermezlerse kötü sonuç hayırlı olsun.

Bir de ben ekim merkezlerinin donörünüz zayıf, deriniz sert gibi savlarını kabul etmiyorum. Yani sen ekim yapmadan donör bölge analizi yapacaksın, derinin sert olduğunu düşünüyorsan "saçlı deri biyopsisi" diye bir şey var yapacaksın. Ha bunu merkez yapmak zorunda değil diyorsanız da evet haklı olabilirsiniz ama o zaman ekim yapacağı hastayı öncesinde bilgilendirmek zorunda bakın böyle böyle olabilir vs diye. Ekim olduktan sonra donör zayıf-deriniz sert yok vitamininiz eksik demek doğru ve etik bir yaklaşım değil.

twelwe-monkey

• Full Member
« Yanıtla #29 : 17 Ağustos 2024, 23:27:27 »
Hocam öyle bir konuştun ki vazgeçireceksin beni, benimde en büyük korku dönör bölgesi
  • Yaşınız 27

Facebook Twitter Instagram