Gönderen Konu: Seboreik Dermatit için Şampuan  (Okunma sayısı 171 defa)

umutsuzvaka

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Seboreik Dermatit için Şampuan
« : 31 Temmuz 2024, 22:42:15 »
Selamlar iyi aksamlar,
Seboreik dermatit için Vichy, Konazol, Ketoral ve Prozinc kullandım en iyi gelen Vichy oldu.
Bunlar dışında başka şampuan kullanan önerisi olan var mı? Dönüşümlü kullanmak için soruyorum..

HS24

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Seboreik Dermatit için Şampuan
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2024, 09:36:02 »
Şampuan geçici bir çözüm üretiyor. Yazdığınız şampuanları uzun yıllar farklı dönemlerde kullandım ama en iyi sonucu saçları içme suyu veya arıtılmış su ile yıkadıktan sonra gördüm. Maalesef sularımız çok fazla kireç ve klorlu. Kimse bunu düşünmüyor. Saçı 2 gün aralıklarla bu şekilde yıkayın, klor ve kireç olmayınca saç derinizden seboreik dermatitin geçtiğini göreceksiniz. Hatta tüm saç derisi sorunlarınız ortadan kalkıyor. Kireç öyle bir kurutuyor ki saçlı deriyi, zaten seboreik var; direkt atak geçirmemize sebep oluyor.

Benim en iyi kombinasyonum haftada 1 Vichy, diğer günlerde ise Bioderma Node Fluid ile oldu. Biodermanın bu ürünü genelde tedavilere ek olarak reçete edilir yani asıl şampuana destek olur ki ürün içeriğinde de yazar bu. Ancak şu ürünleri saçlarımı klorsuz ve kireçsiz içme suyu ile yıkamaya başladıktan sonra bıraktım. Saç derimde en ufak bir sorun kalmadı. Temiz su ile yıkamak çok önemli.

Facebook Twitter Instagram