Gönderen Konu: Kafayı yiyeceğim  (Okunma sayısı 426 defa)

ensklm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Kafayı yiyeceğim
« : 26 Temmuz 2024, 20:34:33 »
Sıfıra vurmaya cesaret edemiyorum finasterid vs kullanmak aklıma yatmıyor psikolojim bozuldu saç yüzünden.24saat aklımdan çıkmıyor.Dışarı çıkmaya utanıyorum. 4 5 gündür gece uyuyamıyorum neredeyse uyuduğumda da saç aklımda hep
22yaşında başımıza gelene bak

Alper1

• Hero Member
Ynt: Kafayı yiyeceğim
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2024, 21:28:44 »
Aynı sorunları ben de yaşadım hocam saç açıklığım sizin ki kadar fazla değildi ama aylarca kafaya taktım bu durumu okulu bile aksattığım oldu ama ilaca başladıktan sonra rahatladım ve umurumda bile olmadı şuan saçımın halini beğeniyorum git gide iyileşiyor başka çareniz yok maalesef. Saçı sıfıra vurmanıza gerek yok sadece ilaca başlamanız yeterli her şey güzel olacaktır.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

ensklm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2024, 23:26:54 »
Aynı sorunları ben de yaşadım hocam saç açıklığım sizin ki kadar fazla değildi ama aylarca kafaya taktım bu durumu okulu bile aksattığım oldu ama ilaca başladıktan sonra rahatladım ve umurumda bile olmadı şuan saçımın halini beğeniyorum git gide iyileşiyor başka çareniz yok maalesef. Saçı sıfıra vurmanıza gerek yok sadece ilaca başlamanız yeterli her şey güzel olacaktır.
Bu ilacın stresiyle uğraşacağına kelliğe alışmak daha mantıklı geliyor
Bi cesaret edip kesebilsem şu saçı her şey düzelecek gibi.Şöyle 30lu yaşlarda dökülse tamam da bu yaşlarda zor oluyor gerçekten.Tıp okuyorum bir de.Okul başlayınca derse nasıl gideceğüö bu kafayla onu da bilmiyorum
  • Yaşınız 22

Alper Tezcan

• Full Member
« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2024, 23:55:15 »
Bi cesaret edip kesebilsem şu saçı her şey düzelecek gibi.Şöyle 30lu yaşlarda dökülse tamam da bu yaşlarda zor oluyor gerçekten.Tıp okuyorum bir de.Okul başlayınca derse nasıl gideceğüö bu kafayla onu da bilmiyorum
Dostum bende aynı durumdaydım psikolojim ciddi anlamda çökmüştü ilaca başladım bir süre sonra da ekim yaptırdım şuan yapmam gerekenleri yaptığım için içim rahat ve stres yapmıyorum takmıyorum bile artık ilacın yan etkileri de çoğunlukla psikolojik finasteridle ilgili hikâyeleri okuma ve kullanmaya başla sağlığın için içmen gereken bir ilaç gibi düşün ve düzenli olarak kullan
  • Ekim Tarihi: 02.07.2024
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 4700
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Finasterid + biotin + d vitamini

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2024, 01:46:26 »
Emin ol şuan da yaşadığın stres ilaca başladıktan sonra yaşayacağın stresin kat ve kat fazlası. Yaşın daha genç bu yaşta kel olmayı kabullenme tedavine başla saç her şeydir.
  • Yaşınız 22

İsmail Aydın

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2024, 03:15:41 »
Saçın tamamen gidiyor dostum. Kullanacağın ilaçta görülen yan etkiler %1 %2 oranında bile değil.
Genel hastalık ve yan etkilerde oldukça düşük.
Kola, alkol bunların yan etkisi ve zararı vücuduna daha fazladır.
Dozu artırmadığın sürece doktor kontrolünde kullanman sağlığın açısından daha iyi.
Psikolojini iyileştirir, saçı ektirsen bile tedavi edemeyeceğin noktaya gelmeni önler
Maddi durumun iyi ise propecia edin saç için daha uygun hale getirilmiş, yan etkileri düşük.

Doğal olarakta takviye yapabilirsin
cüce palmiye
kabak çekirdeği yağı ekstresi

Bende başta bu pahalı versiyonunu gördüğüm için olayı da derinlemesine bilmediğimden vitamin olan xpecia geçmiştim.
Geçtikten sonra finasteride konusunda araştırmalarımda insanların çekincesinden dolayı xpecia kaldım.
3-4 ayda güzel bir kapanma elde ettim.
Ama xpeciada formul değişimi yaşamış olmalı tat ve kutu tasarımı değiştiği anda saçım agresif dökülmeye girdi.

Duşta, saçımı kurulurken, kuruladıktan hemen sonra her yere deli gibi saçım dökülmeye başlamıştı.
Önce dut geçtim sonra uzun vadede finasteride mantıklı geldi. Saç dökülmem minimal hale geldi. Hatta ön çizgide uzun zamandır bebek saçlarım yoktu onlarında çıktığını fark ettim. Dut'un kısa vadede etkisi olmalı.

Günlük Rutin
Aga-e - Günde 2 tablet
Finasteride 1.25 mg
Kabak Çekirdeği Yağı 320mg
Biotin 5mg
Multivitamin
Biberiye Yağı
Masaj
Dermaroller ( 2 günde 1)

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2024, 16:10:19 »
O kadar stres icinde değilsin demek ki tıp okuduğun halde ilacı reddediyorsun  umarım pasparlak kel kalırsınız..
Yıllar sonra bir umut saç ektirirsiniz onlarda tutmaz yine kel kalırsınız buda makara olsun 😁
Şu ilaçtan bu kadar korkmayın gidin kan hormon testi yaptırın aksi birşey olursa doktor kullanma der
AI GEM

ensklm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 27 Temmuz 2024, 18:42:16 »
Saçın tamamen gidiyor dostum. Kullanacağın ilaçta görülen yan etkiler %1 %2 oranında bile değil.
Genel hastalık ve yan etkilerde oldukça düşük.
Kola, alkol bunların yan etkisi ve zararı vücuduna daha fazladır.
Dozu artırmadığın sürece doktor kontrolünde kullanman sağlığın açısından daha iyi.
Psikolojini iyileştirir, saçı ektirsen bile tedavi edemeyeceğin noktaya gelmeni önler
Maddi durumun iyi ise propecia edin saç için daha uygun hale getirilmiş, yan etkileri düşük.

Doğal olarakta takviye yapabilirsin
cüce palmiye
kabak çekirdeği yağı ekstresi

Bende başta bu pahalı versiyonunu gördüğüm için olayı da derinlemesine bilmediğimden vitamin olan xpecia geçmiştim.
Geçtikten sonra finasteride konusunda araştırmalarımda insanların çekincesinden dolayı xpecia kaldım.
3-4 ayda güzel bir kapanma elde ettim.
Ama xpeciada formul değişimi yaşamış olmalı tat ve kutu tasarımı değiştiği anda saçım agresif dökülmeye girdi.

Duşta, saçımı kurulurken, kuruladıktan hemen sonra her yere deli gibi saçım dökülmeye başlamıştı.
Önce dut geçtim sonra uzun vadede finasteride mantıklı geldi. Saç dökülmem minimal hale geldi. Hatta ön çizgide uzun zamandır bebek saçlarım yoktu onlarında çıktığını fark ettim. Dut'un kısa vadede etkisi olmalı.
Aslında haklısınız ama en çok da meme büyümesinden ve kulak çınlamasından korkuyorum.Bu yan etki olduktan sonra ilacı bıraksan da düzelmiyor diye biliyorum çünkü
İlaca başlasam aslında stresim gider elimden geleni yapmış olacağım sonuçta.İçim rahatlar en azından ama bilemiyorum yine de
  • Yaşınız 22

ensklm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 27 Temmuz 2024, 18:44:30 »
Bir de şunu sorayım örneğin 8 10 ay fin kullanıp donör ve tepeyi güçlendirdik biraz ve saç ekimi yaptırdık.Ekimden sonra da ömür boyu kullanmak gerekmeyecek mi.Bırakırsak tekrar zayıflayacak saçlar aynı duruma döneceğiz
  • Yaşınız 22

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 27 Temmuz 2024, 18:52:47 »
Bir de şunu sorayım örneğin 8 10 ay fin kullanıp donör ve tepeyi güçlendirdik biraz ve saç ekimi yaptırdık.Ekimden sonra da ömür boyu kullanmak gerekmeyecek mi.Bırakırsak tekrar zayıflayacak saçlar aynı duruma döneceğiz

37 yaşındayım 31 yasimda dökülmeye basladi ben finasterid geç keşfettim böyle bir seyin varlığından haberim bile yoktu baslamaya karar verdim ben de biraz çekindim sonra bu uzun sürmedi ramazandan sonra basladim üç ay kesintisiz kullanıyorum evet dökülmeler ciddi oranda azaldı bu bile stresimi yarisindan fazlasını bitirdi umutla bakıyorum korkma cekinme hapı ic unut bu kadar düşünme ilac hakkında olumsuz seyleri okuma uzak dur bu kadar hepsi. Ben yan etkilerinden cok sürec sıkıntılı biraz benim için. Hapı icinde hemen düzelecek bir sey değil bu insanin canini sıkıyor bir an evve sonuc görmek istiyorsun uc ayı devirdim ben hic dusunme basla daha fazla gec kalma pişman olursun her gecen gün senin aleyhine
  • Yaşınız 36

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 27 Temmuz 2024, 19:53:57 »
Jinekomasti ve kulak çınlaması gibi yan etkileri yaşaman çok çok çok düşük bir ihtimal. Hadi diyelim dünyanın en şanssız insanısın ve jinekomastiye yakalandın 30 dakika süren basit bir operasyonla jinekomastiden de kurtuluyorsun hem de devlet hastanesinde ücretsiz bir şekilde yapılıyor.
Finasteridin en önemli yaşı genelde 35lere kadar kullanımıdır daha sonra yine dökülme devam edecek evet ama en agresif dökülmeler 35'e kadar olan dökülmelerdir daha sonra finasterid kullanmasan bile çok zor dökülür o saçlar.
  • Yaşınız 22

ensklm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 27 Temmuz 2024, 20:08:37 »
Jinekomasti ve kulak çınlaması gibi yan etkileri yaşaman çok çok çok düşük bir ihtimal. Hadi diyelim dünyanın en şanssız insanısın ve jinekomastiye yakalandın 30 dakika süren basit bir operasyonla jinekomastiden de kurtuluyorsun hem de devlet hastanesinde ücretsiz bir şekilde yapılıyor.
Finasteridin en önemli yaşı genelde 35lere kadar kullanımıdır daha sonra yine dökülme devam edecek evet ama en agresif dökülmeler 35'e kadar olan dökülmelerdir daha sonra finasterid kullanmasan bile çok zor dökülür o saçlar.
Saç ekim merkezlerine sordum istanbulhairline acil ekim yapmalısın beklersen ekim için bile uygun olmazsın dedi
Medeks hair dökülme devam ettiği için yapmamak daha doğru olur dedi
Serkan aydın 4500greft ekebilirz dedi.Ekim öncesi güçlendirmek için fin kullanmalımıyım dediğimde firma olarak fin önermiyoruz ekim%95el emeğidir  dedi
Bemce şuan için uygun değilim.Fin ile güçlendirip ekim olmam gerek ama şundan korkuyorum.Ekimden sonra da ömür boyu devam etmek mi gerekecek fin e.Yoksa ekilenler de dökülmez mi bırakırsak
  • Yaşınız 22

Alper Tezcan

• Full Member
« Yanıtla #12 : 27 Temmuz 2024, 20:58:00 »
Saç ekim merkezlerine sordum istanbulhairline acil ekim yapmalısın beklersen ekim için bile uygun olmazsın dedi
Serkan aydın 4500greft ekebilirz dedi.Ekim öncesi güçlendirmek için fin kullanmalımıyım dediğimde firma olarak fin önermiyoruz ekim%95el emeğidir  dedi
Bemce şuan için uygun değilim.Fin ile güçlendirip ekim olmam gerek ama şundan korkuyorum.Ekimden sonra da ömür boyu devam etmek mi gerekecek fin e.Yoksa ekilenler de dökülmez mi bırakırsak
Dostum şimdi senin bir saç sorunun var değil mi bunun tek çözümü de ekim ve ilaç sen saçların olsun istiyorsan başka bir ihtimal yok finasterid kullanıp ekim yaptırmak dışında bu sorunları kafanda kurma binlerce insan kullanıyor bu ilacı senin ya şöyle yaparsa ya böyle yaparsa diye kurmanın hiçbir anlamı yok kullanmaya başla rahatsız ederse bırak bu kadar yok ben korkuyorum dersen saçların dökülücek seçim yap
  • Ekim Tarihi: 02.07.2024
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 4700
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Finasterid + biotin + d vitamini

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 27 Temmuz 2024, 21:51:09 »
Eğer donör bölgen dökülmeye devam ederse zaten ekim yaptırsan bile işe yaramaz çünkü dökülür ilk etapta fine başlayıp donörü güçlendirip ekim yaptıracaksın daha sonra ise fin'e ömür boyu devam edeceksin başka bir çözümü yok maalesef veya dediğim gibi 35'lere kadar fin kullanıp daha sonra da bırakabilirsin çünkü o yaştan sonra dökülme çok yavaşlar ama zaten ilaçtan bir yan etki almadığın müddetçe bırakmanın bir anlamı yok.
  • Yaşınız 22

İsmail Aydın

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 27 Temmuz 2024, 22:00:19 »

Diş fırçalamadığımızda yediğimiz besinler yüzünden sararır çürür, zamanla diş kullanılmaz hale gelir.
Saç içinde aynısı geçerli vücut testeroran üretiyor ve bu dhtye dönüyor. Saç dibinde birikerek saçın beslenmesini etkisiz hale getiriyor.
Saç ekimi yaptırsan bile takviye kullanmadığın için genetik dökülmen devam edecek, saç açıklığın artacak.
Çok yakınım bu şekilde ekim yaptırdı şampuanı bile umursamadı açıklıkları arttı epey bi güçsüzleşti saçı.

Finden çok çekiniyorsan
Cüce palmiye ve kabak çekirdeği yağ yapını birlikte kullanabilirsin. Cildiye doktoruna git tabi.

İkiside dht blokluyor.

xpeciada yaşadığım ilginç tecrübe sonrası, aga-e tablet önermişti cildiye doktorum 1 ay önce.
içinde çok ufak miktarda kabak çekirdeği yağı ekstresi var daha önceden bolca araştırmıştım araştırmalarda kompleks bakımda işe yarıyor cüce palmiye kadar kuvvetli olmasa bile %10 %20 dht blokluyor.

Günlük Rutin
Aga-e - Günde 2 tablet
Finasteride 1.25 mg
Kabak Çekirdeği Yağı 320mg
Biotin 5mg
Multivitamin
Biberiye Yağı
Masaj
Dermaroller ( 2 günde 1)

Facebook Twitter Instagram