Gönderen Konu: Bu Saçları kurtarmak mümkün mü ?  (Okunma sayısı 274 defa)

Guardians

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bu Saçları kurtarmak mümkün mü ?
« : 26 Temmuz 2024, 14:40:04 »
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim yaşım 23 yaklaşık 1 yıldır aşırı saç dökülmem mevcut 1.5 yıl öncesiyle suanda dağlar kadar fark ister istemez insanın canı sıkılıyor. Aşağıya 1.5 yıl önceki ve şuanki saçlarımı koyacağım. yaklaşık 3 seans mezoterapi yaptırdım 3 aydır xpecia kullanıyorum 1 haftadır da Minoxil % 5 Finasteride %1 topikal kullanmaya başladım sizce buradan sonra dönüş varmıdır ?

İLİZAROV

• Hero Member
Ynt: Bu Saçları kurtarmak mümkün mü ?
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2024, 15:02:01 »
Dostum topical finasteride yerine oral kullan proscarı 4 e bölüp kullan,birde saçların hızla incelmeye başlamış o yüzden dermaroller minoxil yapman lazım,bide orjinal markalı minoxidil kullanın,eczaneler şirketlerle boy ölçüşemez,elindeki losyonun herhangi bir garantisi yok,homojen bile değil belkide Alopexy T ya da Minoxil Forte kullanın diğer markalar da çok iyi değil çözücülerin kalitesi bile farklı

Guardians

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2024, 15:07:56 »
finasteride oralın biraz yan etkilerinden çekiniyorum

İLİZAROV

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2024, 15:10:16 »
finasteride oralın biraz yan etkilerinden çekiniyorum
Dostum sana açık konuşıyım çok hızlı bir şekilde sçaların dökülücek Ön frontal vertex te seyreliyor,harekete geçmen lazım

Guardians

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2024, 15:13:38 »
proscarı reçetesiz temin edebilirmiyiz eczaneden

İLİZAROV

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2024, 15:14:14 »
O tepedeki saçlarıda kaybedersen seni saç ekimide kurtarmaz sen aklından saç ekimi beni kurtarır felan diye geçiriyorsan baştan onuda söyliyim,insanların aklında şöyle fikirler var dökülsün nolacakki ben nasıl olsa saç ekimi yaptırırım diye fakat saç ekimi adı gibi bişi değil saç transfer işlemi arkadaki dht ye duyarsız saçl greftlerini öne nakil işlemi eğer tepeyi tamamen kaybedersen greftte yetmez aklında bulunsun

İLİZAROV

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 26 Temmuz 2024, 15:14:41 »
proscarı reçetesiz temin edebilirmiyiz eczaneden
Evet

İLİZAROV

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 26 Temmuz 2024, 15:16:14 »
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim yaşım 23 yaklaşık 1 yıldır aşırı saç dökülmem mevcut 1.5 yıl öncesiyle suanda dağlar kadar fark ister istemez insanın canı sıkılıyor. Aşağıya 1.5 yıl önceki ve şuanki saçlarımı koyacağım. yaklaşık 3 seans mezoterapi yaptırdım 3 aydır xpecia kullanıyorum 1 haftadır da Minoxil % 5 Finasteride %1 topikal kullanmaya başladım sizce buradan sonra dönüş varmıdır ?
Şu 2 fotoğraf arasındaki fark korkunç bunun 1 yıl içinde olduğundan eminmisin.Dökülmen çok hızlı ilerliyor malesef

Guardians

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Temmuz 2024, 16:59:25 »
Evet Hocam 1.5 yıl içinde gerçekleşti Birde son zamanlarda mecburen saçımı kısa kullanmaya karar verdim durum böyle olunca seyrekliklerim cok belli oluyor proscar temin ettim bugun yarın kullanmaya başlarım sizce ekim için erkenmi beklemelimiyim?

İLİZAROV

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 26 Temmuz 2024, 17:05:36 »
Evet Hocam 1.5 yıl içinde gerçekleşti Birde son zamanlarda mecburen saçımı kısa kullanmaya karar verdim durum böyle olunca seyrekliklerim cok belli oluyor proscar temin ettim bugun yarın kullanmaya başlarım sizce ekim için erkenmi beklemelimiyim?
1 yıl medikal tedavi sonra seni tatmin etmese ekim yaptırırsın rejimine ketekonazal şampuan dermaroller ve minoxil de ekle mümkünse marka minoxil olsun minoxil forte ya da alopexy T

Guardians

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 26 Temmuz 2024, 17:22:19 »
proscarı her gun mü kullanmalıyım

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 26 Temmuz 2024, 23:25:07 »
finasteridin yan etkileri konusunda eminim bilgi sahibisinizdir fakat çoğu kimsenin bu konudaki en büyük yanılgısı finasteridin kişiye göre yan etkilerinin değişebileceği düşüncesi fakat bu doğru değil .finasterid kullanıcılarının yüzde 99,9 u uzun dönem kullanımında büyük oranda libido kaybı yaşar .bununla paralel olarak başka yan etkilerde ortaya çıkması yüksek olasılık ama bunlara şimdi girmeyi forumda  bu kadar çok finasterid kullanıcı varken doğru bulmuyorum  :) sadece şunu söyleyeyim bir kaç sene biraz faydası olacak diye bu riski almaya değermi diye kendinize bir sorun vereceğiniz cevaba göre kullanıp kullanmamaya karar verin.

Guardians

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Temmuz 2024, 23:27:50 »
ileride ekim düşünüyorum aslında fakat şuan bütçeyi toparlayamadım hem de erken olduğunu düşünüyorum

İLİZAROV

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 26 Temmuz 2024, 23:58:22 »
finasteridin yan etkileri konusunda eminim bilgi sahibisinizdir fakat çoğu kimsenin bu konudaki en büyük yanılgısı finasteridin kişiye göre yan etkilerinin değişebileceği düşüncesi fakat bu doğru değil .finasterid kullanıcılarının yüzde 99,9 u uzun dönem kullanımında büyük oranda libido kaybı yaşar .bununla paralel olarak başka yan etkilerde ortaya çıkması yüksek olasılık ama bunlara şimdi girmeyi forumda  bu kadar çok finasterid kullanıcı varken doğru bulmuyorum  :) sadece şunu söyleyeyim bir kaç sene biraz faydası olacak diye bu riski almaya değermi diye kendinize bir sorun vereceğiniz cevaba göre kullanıp kullanmamaya karar verin.
4 senedir kullanıyorum 4 sene öncede günde 3 kere mastürbasyon yapıyordum yine günde 3 defa yapıyorum nasıl olucak ? Sadece finasteride de değil haftada 1 dutasteridede kullanıyorum,süreklide saçımı ketekonazalle yıkıyorum şimdi ben senin saçma istatistiğinde %0,01 miyim haahhahah  ;D ;D

İLİZAROV

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 26 Temmuz 2024, 23:59:29 »
ileride ekim düşünüyorum aslında fakat şuan bütçeyi toparlayamadım hem de erken olduğunu düşünüyorum
Ekime gitsen ekim yapıcak doktorda ektiği saç dökülmesin diye sana finasteride önericek,kullanmassan arkadan alıp ektiği saçta dökülücek

Facebook Twitter Instagram