Gönderen Konu: Finasteride başladım, sizce doğru mu yaptim?  (Okunma sayısı 357 defa)

Mehmetsunnx

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Finasteride başladım, sizce doğru mu yaptim?
« : 25 Temmuz 2024, 14:35:56 »
Yaşım 18 finasteride başladım, bu yaşta başlaman doğru değil vs bunlara hiç girmeye gerek yok tek sorum şu olacak finasteride erken başlayarak saçların korunmasını, kalinlasmasini sağlayabilirmiyim? Daha sonra dutasterideye de geçilebilir.

Not: gelişim görürsem aticam baslayali 1 hafta oldu.

Alper1

• Hero Member
Ynt: Finasteride başladım, sizce doğru mu yaptim?
« Yanıtla #1 : 25 Temmuz 2024, 19:21:49 »
Evet erkenden korunmasını kalınlaşmasını sağlarsın dutasteride sadece dökülme aşırı agresifleştiğinde finasterid bile işe yaramadığında geçilir.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Mehmetsunnx

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2024, 20:11:55 »
Evet erkenden korunmasını kalınlaşmasını sağlarsın dutasteride sadece dökülme aşırı agresifleştiğinde finasterid bile işe yaramadığında geçilir.
Cok teşekkürler muhtemelen 20den sonra dutasterid başlarım ancak saç çıkışı sağlamak ve saçları daha iyi beslemek içinde oral minoxidile başlamak istiyorum yan etki vs önemli değil ancak döngü olayı varmış o nasıl çözülebilir.

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2024, 22:42:50 »
Cok teşekkürler muhtemelen 20den sonra dutasterid başlarım ancak saç çıkışı sağlamak ve saçları daha iyi beslemek içinde oral minoxidile başlamak istiyorum yan etki vs önemli değil ancak döngü olayı varmış o nasıl çözülebilir.
Finasterid ile birlikte minoxidil kullanırsan döngüye çok yakalanmazsın fakat tek başına minoxidil de ciddi döngü olayı var. Bu arada yaşından dolayı ikisi birlikte ağır gelebilir baştan uyarayım ve saçında ciddi açılık yoksa (fotoğrafını gönderebilirsin) minoxile bulaşma.
  • Yaşınız 22

Mehmetsunnx

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2024, 22:47:39 »
Finasterid ile birlikte minoxidil kullanırsan döngüye çok yakalanmazsın fakat tek başına minoxidil de ciddi döngü olayı var. Bu arada yaşından dolayı ikisi birlikte ağır gelebilir baştan uyarayım ve saçında ciddi açılık yoksa (fotoğrafını gönderebilirsin) minoxile bulaşma.
Acilma yok sadece sakaklarda hafif bi seyrelme ve saçımın genel halini beğenmiyorum ince telli biraz.

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 25 Temmuz 2024, 23:23:07 »
Acilma yok sadece sakaklarda hafif bi seyrelme ve saçımın genel halini beğenmiyorum ince telli biraz.
O zaman fin yeterli.
  • Yaşınız 22

Mehmetsunnx

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 25 Temmuz 2024, 23:42:33 »
O zaman fin yeterli.
Tamamdir teskkurler her gün akşam 8bucuk 9 arasi 1mg veya 1.25mg alıyorum sonucu gönderirim gelişme olursa.

Mehmetsunnx

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 05 Ağustos 2024, 16:55:51 »
Güncelleme: 2.5 hafta oldu belki psikolojik bilmiyorum ama finden önce duşta saçımla oynarken 4 5 tel gelirdi şuan 0 ve hiç dökülme göremiyorum.

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #8 : 05 Ağustos 2024, 19:14:23 »
Güncelleme: 2.5 hafta oldu belki psikolojik bilmiyorum ama finden önce duşta saçımla oynarken 4 5 tel gelirdi şuan 0 ve hiç dökülme göremiyorum.

Öncesinde 4-5 tel mi gelirdi ne? Dostum sende saç dökülmesi olduğundan emin misin?
7 gün 1,25 Fin
1x8 %5 minoxilin+Dermaroller
Biotin, Demir(+C vit) ve D3
Ketoral Şampuan

Mehmetsunnx

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 05 Ağustos 2024, 19:50:33 »
Öncesinde 4-5 tel mi gelirdi ne? Dostum sende saç dökülmesi olduğundan emin misin?
Saçlarım seyrek ve güçlü değil dokulecegeni düşündüğüm için basladim

Samet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 05 Ağustos 2024, 22:05:49 »
4 5 tel çok çok az bazı insanların saç tipi ince telli ve seyrektir ama kel kalmazlar bir doktora görünüp erkek tipi dökülme var mı baktırman daha sağlıklı olur

Mehmetsunnx

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 05 Ağustos 2024, 22:15:50 »
4 5 tel çok çok az bazı insanların saç tipi ince telli ve seyrektir ama kel kalmazlar bir doktora görünüp erkek tipi dökülme var mı baktırman daha sağlıklı olur
Finasteridin saçları daha sağlıklı ve kalın yaptığına inanıyorum ayrıca dht seviyem yuksek

Samet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 06 Ağustos 2024, 08:54:08 »
Dht seviyesi ile duyarlılık farklı şeyler hocam. Saçlar duyarlı değilse isterse aya çıksın dökmez. Dhtden kaynaklı dökülme yoksa finasterid işe yaramaz saçı besleyen bir ilaç değil beslenme yolunu açan bir ilaç diyelim

Facebook Twitter Instagram