Gönderen Konu: Finasterid +minoxidil başlayacağım(21)yardım  (Okunma sayısı 285 defa)

ensklm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Finasterid +minoxidil başlayacağım(21)yardım
« : 24 Temmuz 2024, 15:28:13 »
Dünki araştırmalarıma göre diffuse thining tipi dökülmem varmış(resimlere bakıp tekrar yorumlarsanız sevinirim)

Tek çare finasterid galiba ama nasıl kombin yapacağımı bilmiyorum
Sadece fin kullansam yeterli olur mu kurtarır mı bu saçı yoksa fin+min şart mı
Bir de fin+min topikal kullanımı varmış oral kullanım yerine. Buna ekstra şeyler de ekleniyor kafein,azelaik asit gibi.Yan etkisi daha az oluyor ama aynı etkiyi vermez galiba
Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim

Alper1

• Hero Member
Ynt: Finasterid +minoxidil başlayacağım(21)yardım
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2024, 17:52:40 »
Finasteridin topikal kullanımını tavsiye etmem çünkü fin sadece saçın tepe kısmında değil bütün saçlı deride etkisini gösteriyor yani donör bölgede güçleniyor fakat topikali sadece tepeye sürüyorsunuz. Minoxidil işi kişiye bağlı eğer dersen ki ben ömür boyu minoxidili her gün sabah akşam kullanırım üşenmem parası da benim için sıkıntı değil hiç durma direkt başla ama en ufak çekincen bile varsa minoxilden uzak dur sadece Finasterid ile işi götür. Buna ek olarak her hafta 2 defa kafanda 1.5mm dermaroller kullan ve saç masajını her gün sert bir şekilde yap. Hastaneye gidip eksik vitaminlerine ve kan değerlerine baktır yerine koy.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

ensklm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2024, 17:59:36 »
Finasteridin topikal kullanımını tavsiye etmem çünkü fin sadece saçın tepe kısmında değil bütün saçlı deride etkisini gösteriyor yani donör bölgede güçleniyor fakat topikali sadece tepeye sürüyorsunuz. Minoxidil işi kişiye bağlı eğer dersen ki ben ömür boyu minoxidili her gün sabah akşam kullanırım üşenmem parası da benim için sıkıntı değil hiç durma direkt başla ama en ufak çekincen bile varsa minoxilden uzak dur sadece Finasterid ile işi götür. Buna ek olarak her hafta 2 defa kafanda 1.5mm dermaroller kullan ve saç masajını her gün sert bir şekilde yap. Hastaneye gidip eksik vitaminlerine ve kan değerlerine baktır yerine koy.
fin sadece dökülmeyi mi durduruyor min de yeni saç çıkartıyor değil mi
Yani sadece fin kullansam yeni saç çıkmaz mı sadece olanları mı korurum
  • Yaşınız 22

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2024, 18:43:16 »
fin sadece dökülmeyi mi durduruyor min de yeni saç çıkartıyor değil mi
Yani sadece fin kullansam yeni saç çıkmaz mı sadece olanları mı korurum
Finasteridin Diffuse dökülmede 3 farklı etkisi oluyor ilk etkisi dökülmeyi önlemek 2. etkisi halihazırda var olan ince saçları döküp yerine kalın saçlar çıkartmak ve diğer saçları kalınlaştırmak 3.etkisi de kök ölmemişse saç çıkartmasıdır. Bu saç çıkartma olayı genelde olmuyor fakat diffuse tipi dökülmede sıklıkla saçlar çıkıyor.
  • Yaşınız 22

Harbi Getto

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2024, 19:31:31 »
Finasteridin Diffuse dökülmede 3 farklı etkisi oluyor ilk etkisi dökülmeyi önlemek 2. etkisi halihazırda var olan ince saçları döküp yerine kalın saçlar çıkartmak ve diğer saçları kalınlaştırmak 3.etkisi de kök ölmemişse saç çıkartmasıdır. Bu saç çıkartma olayı genelde olmuyor fakat diffuse tipi dökülmede sıklıkla saçlar çıkıyor.

Hocam baktım da net bir bilgi bulamadım. Bu Diffuse tipi saç dökülmesi nedir? Başka hangi tür var ben nasıl anlarım bendeki dökülme tipini
7 gün 1,25 Fin
1x8 %5 minoxilin+Dermaroller
Biotin, Demir(+C vit) ve D3
Ketoral Şampuan

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2024, 19:34:31 »
Hocam baktım da net bir bilgi bulamadım. Bu Diffuse tipi saç dökülmesi nedir? Başka hangi tür var ben nasıl anlarım bendeki dökülme tipini
Normalde saç dökülmesi başladığında önce şakaklar geri çekilir daha sonra saç çizgisi geriler ve bu durum başlangıç dökülmesi için Norwood tablosunda NW1-NW2 olarak adlandırılır fakat diffuse tipi dökülmede saç çizgisi bozulmadan, şakaklar gerilemeden tepede tamamen bütün saçlar incelmeye başlar, seyrelir ve dökülür aynı bu konudaki arkadaşın saçı gibi yani. Saçınızın fotoğrafı varsa nasıl bir dökülmeye sahip olduğunuzu söyleyebilirim.
  • Yaşınız 22

Harbi Getto

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2024, 20:24:27 »
Normalde saç dökülmesi başladığında önce şakaklar geri çekilir daha sonra saç çizgisi geriler ve bu durum başlangıç dökülmesi için Norwood tablosunda NW1-NW2 olarak adlandırılır fakat diffuse tipi dökülmede saç çizgisi bozulmadan, şakaklar gerilemeden tepede tamamen bütün saçlar incelmeye başlar, seyrelir ve dökülür aynı bu konudaki arkadaşın saçı gibi yani. Saçınızın fotoğrafı varsa nasıl bir dökülmeye sahip olduğunuzu söyleyebilirim.

Anladım hocam. NW-2 benim onu biliyorum fakat diffuseyi hiç duymadım. Hocam şimdi benim doğuştan şakalar açık fakat son 2 aydır özellikle bir saç dökülmem var. Üst kısımdan genel bir dökülme yani üst, arka, yan bir gün çok dökülüyor diğer gün az. Sende Finasteride Kullanmalı mıyım yoksa dut'a mi geçmeliyim. Şuan fin'de 5. Günüm. Ek takviyelerde alıyorum.
7 gün 1,25 Fin
1x8 %5 minoxilin+Dermaroller
Biotin, Demir(+C vit) ve D3
Ketoral Şampuan

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2024, 20:57:59 »
Anladım hocam. NW-2 benim onu biliyorum fakat diffuseyi hiç duymadım. Hocam şimdi benim doğuştan şakalar açık fakat son 2 aydır özellikle bir saç dökülmem var. Üst kısımdan genel bir dökülme yani üst, arka, yan bir gün çok dökülüyor diğer gün az. Sende Finasteride Kullanmalı mıyım yoksa dut'a mi geçmeliyim. Şuan fin'de 5. Günüm. Ek takviyelerde alıyorum.
İlk etapta Finasterid gayet yeterlidir ben Dutasterid'i çok ciddi saç dökülmesi yaşayan DUPA olarak adlandırdığımız saç dökülmesine sahip kişilere öneriyorum fakat Finasterid'i 1 yıl kullanıp hala etki alamıyorsanız o zaman da Dutasteride geçebilirsiniz.
  • Yaşınız 22

ensklm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 24 Temmuz 2024, 23:05:45 »
Dünki araştırmalarıma göre diffuse thining tipi dökülmem varmış(resimlere bakıp tekrar yorumlarsanız sevinirim)

Tek çare finasterid galiba ama nasıl kombin yapacağımı bilmiyorum
Sadece fin kullansam yeterli olur mu kurtarır mı bu saçı yoksa fin+min şart mı
Bir de fin+min topikal kullanımı varmış oral kullanım yerine. Buna ekstra şeyler de ekleniyor kafein,azelaik asit gibi.Yan etkisi daha az oluyor ama aynı etkiyi vermez galiba
Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim
Bu saçı 3numaraya kısaltsam veya daha büyük 12numaraya vursam çok kötü durur mu acaba
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram