Gönderen Konu: Tek Ekimde Bu Saç Ne Kadar Kurtarılır?  (Okunma sayısı 389 defa)

bluestate

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Tek Ekimde Bu Saç Ne Kadar Kurtarılır?
« : 22 Temmuz 2024, 18:04:14 »
Arkadaşlar selamlar,
Aranıza yeni katıldım sayılır. Saç ektirmeyi düşünürken şans eseri buldum burayı ve emeği geçen, yorum yapan herkese teşekkür ederim. Saç ekimine karar verme aşamasını artık geçtim, kesin olarak saç ektirmek istiyorum.
Aslında genel olarak kellikle ilgili çok şikayetlerim yokken, saç ekim sonuçlarını gördükçe eski saçlı günlerime hasret duyar oldum.

Şu an yurt dışındayım, fakat whatsapp üzerinden birkaç yerden fiyat ve görüş aldım. Sanırım son kararım Şahin Çelik olacak. Hem ekimlerini beğendim, hem iletişim şekli hoşuma gitti, hem de verdiği fiyat olarak bana çok uygun. Ve konumum gereği de Türkiye'ye döndükten sonra en kolayı o olacak gibi.

Ama bir sorum var. Gene Ankara'da başka bir yere sorduğumda, "2 bin euro tek seans olacak, saçlarınız için ise 2 seans gerekli" dedi. Yani "4 bin euro" istedi benden. Yabancı numaradan yazdığım için mi böyle oldu bilmiyorum ama bu para gerçekten çok fazla benim için. Şahin Çelik ise güncel fiyat olarak "1 seansta 50 bin liraya" 4500/4700 greft ekim ile saç transferi yapabileceğini söyledi. (Ama ben Türkiye'ye dönene kadar muhtemelen buna da zam gelir.) Ancak elbette kan testi yapmamız gerektiğini ve saçlarımın ince olduğu için eksiklere bakmamız gerektiğini söyledi. Yani şimdilik teoride anlaştık gibi.

Aşağıda size fotoğrafları ekliyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.
Sizce tek seansta nasıl bir sonuç alırım? Açıkçası şu kel görüntü kapansa bana yeter. Normalde de eskiden dağınık bir saç kullanıyordum.

1 - Yaş: 35. Saç ekim zamanı 36 olacak.
2 - Saç dökülmem 27-28 yaşından sonra başladı.
3 - 32 yaşından sonra agresif olarak döküldü. Şu anda yavaşladı gibi emin değilim.
4 - Vertex ve ön bölge birlikte döküldü.
5 - Herhangi bir ilaç kullanmıyorum. Aktif olarak kullandığım bir ilaç da olmadı sayılır.
Not: Yaklaşık 1 yıldır sigara kullanmıyorum ve tekrar başlamayacağım.

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Analizi İçin Yorumlarınız
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2024, 01:14:50 »
saçlar kalın telli ve güçlü .her şey yolunda giderse güzel bir sonuç almanız zor değil .şahin çelikte kendini kanıtlamış bir ekimci .4000 euro diyen yere ise sakın ektirmeyin hocam öyle bir fiyat ankara için hlc ve muttalip keser dışında yok.

bluestate

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Analizi İçin Yorumlarınız
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2024, 17:26:30 »
teşekkür ederim hocam. şahin hoca'ya yazdığımda aksine ince telli demişti. fakat sanırım fotoğraftan fotoğrafa ışığa göre de değişiklik gösteriyor.

şu an sadece dökülme var mı emin olamıyorum. uyandığımda yastıkta sağda solda kıl görüyorum ama bazıları sakal ya da vücut kılı gibi. merkeze gitmeden emin olmak zor.

ve evet dediğiniz yerlerden o fiyatı almıştım. :)

saçlar kalın telli ve güçlü .her şey yolunda giderse güzel bir sonuç almanız zor değil .şahin çelikte kendini kanıtlamış bir ekimci .4000 euro diyen yere ise sakın ektirmeyin hocam öyle bir fiyat ankara için hlc ve muttalip keser dışında yok.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Tek Ekimde Bu Saç Ne Kadar Kurtarılır?
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2024, 22:01:21 »
Alan için iyi bir sonuç için 2 ekim gerek bir saç ekimi ile tüm alanı kapatıp mutlu olacağınızı düşünüyorsanız saç ektirmeyin. Donör güzel

Tepe alan zor bölge kapanması bakımından

Kendi saçlarında dökülme devam ediyor koruman gerek.

Şahin çelik sevdiğim vr başarılı bulduğum bir ekimci

Tabi her saç ekimcisinin başarısız olan sonucu vardır.

Olamayan yoktur ama işini düzgün temiz yapar önemli olan bu dur başarı oranıda her zaman yüksektir

Ve o da 2 ekim düşünecektir bence
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2024, 23:34:46 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

korayy

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2024, 22:30:21 »
Bundan daha büyük alanların tek seansta kapandığını gördüm. Bence iyi bir işçilikle tek seansta kapanır. Ekim yapacak kişi bütün kafaya ekim yapacak. Alım yapacak kişinin tecrübeli olması bu konuda çok önemli. Hem enseyi bozmadan çok greft alıp hem de greft yoğunluğunun ikili,üçlü,dörtlü olmasına dikkat edecek. Greftleri alırken kırmayacak. Kanal açan kişi de greftlere uygun genişlikte ve çok sık bir kanal açacak. İşte bunların tamamı aynı anda başarılırsa mükemmel bir sonuç seni bekliyor olacak. Ve bu enseden alım yapan kişi tecrübeli ve yetenekliyse enseyi bozmadan en az o da bak en az 5 bin greft rahatlıkla çıkarır ve bu greftlerin sayısı da aslında önemli değil greftlerin kaliteli alınması ve çoklu olması çok önemlidir. Küçük açıklığa sahip insanları ekip güzel sonuç alanlardan ziyade böyle geniş açıklığı olup tek seansta tüm kafayı kapatıp güzel sonuç alanlara iyi saç ekim merkezi diyoruz biz. Bence iyi araştır. Şahin Çelik i hiç tanımam yanlış anlama, işini de bilmem. Ama bunların da tamamını iyi araştır derim. Bir daha da hayatın boyunca saç ekimiyle uğraşma diye söylüyorum. Umarım çok güzel sonuçlar senin olur. ✋

bluestate

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 05 Ağustos 2024, 01:30:15 »
yorumunuz için teşekkür ederim. açıkçası 2 ekimle uğraşmak istediğime emin değilim. ama şahin hoca ile görüştükten sonra fikrim değişebilir, belli olmaz. hafif seyrek bir saça kabul gibiyim. şu an saçımda dökülme yok gibi, neredeyse 2 yıldır bu vaziyette. sağlıklı ve dengeli beslendiğim, gerekli doğal takviyeleri aldığım için fotoğraftakinden daha güçlü açıkçası. ancak hoca ile yüz yüze görüşünce durum değişebilir elbette.

Alan için iyi bir sonuç için 2 ekim gerek bir saç ekimi ile tüm alanı kapatıp mutlu olacağınızı düşünüyorsanız saç ektirmeyin. Donör güzel

Tepe alan zor bölge kapanması bakımından

Kendi saçlarında dökülme devam ediyor koruman gerek.

Şahin çelik sevdiğim vr başarılı bulduğum bir ekimci

Tabi her saç ekimcisinin başarısız olan sonucu vardır.

Olamayan yoktur ama işini düzgün temiz yapar önemli olan bu dur başarı oranıda her zaman yüksektir

Ve o da 2 ekim düşünecektir bence

bluestate

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2024, 01:36:16 »
çok çok teşekkür ederim yorumunz için. saç ekimime tahmini 8-9 ay kadar zaman var. o zamana kadar hem saçı güçlendirmeye çalışacağım hem de zaten uzun süredir iyi besleniyorum. saç dökülmem de 2 yıldır durmuş gibi gözüküyor, yaş da artık 35 üstü olunca herhalde durmuştur diye tahmin ediyorum.

ankara'da aklıma fiyat/pefromans ve yaklaşım olarak bana iyi gelen şahin hoca var. ancak ayrıca bekir bek'le de görüşeceğim gittiğimde. bu saç çoğunlukla tek ekimde ne kadar çok kurtulursa o kadar iyi olur gibi geliyor bana da. iki ekim pek istemiyorum ama ilk ekimde işin büyük kısmı çözülürse o kadar iyi. hani gençlikteki gibi sırma saç beklemiyorum ama biraz saçlı gözükmek de beni mutlu eder gibi. :)

iyi dilekleriniz için çok teşekkürler. :)

Bundan daha büyük alanların tek seansta kapandığını gördüm. Bence iyi bir işçilikle tek seansta kapanır. Ekim yapacak kişi bütün kafaya ekim yapacak. Alım yapacak kişinin tecrübeli olması bu konuda çok önemli. Hem enseyi bozmadan çok greft alıp hem de greft yoğunluğunun ikili,üçlü,dörtlü olmasına dikkat edecek. Greftleri alırken kırmayacak. Kanal açan kişi de greftlere uygun genişlikte ve çok sık bir kanal açacak. İşte bunların tamamı aynı anda başarılırsa mükemmel bir sonuç seni bekliyor olacak. Ve bu enseden alım yapan kişi tecrübeli ve yetenekliyse enseyi bozmadan en az o da bak en az 5 bin greft rahatlıkla çıkarır ve bu greftlerin sayısı da aslında önemli değil greftlerin kaliteli alınması ve çoklu olması çok önemlidir. Küçük açıklığa sahip insanları ekip güzel sonuç alanlardan ziyade böyle geniş açıklığı olup tek seansta tüm kafayı kapatıp güzel sonuç alanlara iyi saç ekim merkezi diyoruz biz. Bence iyi araştır. Şahin Çelik i hiç tanımam yanlış anlama, işini de bilmem. Ama bunların da tamamını iyi araştır derim. Bir daha da hayatın boyunca saç ekimiyle uğraşma diye söylüyorum. Umarım çok güzel sonuçlar senin olur. ✋

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 05 Ağustos 2024, 17:32:28 »
yorumunuz için teşekkür ederim. açıkçası 2 ekimle uğraşmak istediğime emin değilim. ama şahin hoca ile görüştükten sonra fikrim değişebilir, belli olmaz. hafif seyrek bir saça kabul gibiyim. şu an saçımda dökülme yok gibi, neredeyse 2 yıldır bu vaziyette. sağlıklı ve dengeli beslendiğim, gerekli doğal takviyeleri aldığım için fotoğraftakinden daha güçlü açıkçası. ancak hoca ile yüz yüze görüşünce durum değişebilir elbette.

Önemli olan hayatımıx boyunca sorun yaşadığımız soruma çözümü doğru şekilde bulmak.

Uğraşmak gerekirse uğraşacağız hocam.

Hangi yol doğru ise o yoldan gideceğiz.

Kişilerin ne istediği önemli değil nasıl başarılı olacağı önemli.

Bu kafa tek ekimlede kapanır elbet ama bu riskdir

Birileri tek ekimle kafanısı kapadı diye bu herkesde olacak anlamıma gelmez

Risk almadan en doğru yoldan devam etmek bizim amacımız

Tek ekimle eh işte olacaks ise iki ekimle şahane olur.

Ve işin içine girdiğinizde ben uğraşmam diyemiyorsunuz buna emin olum şimdi yaşamadığınız bir durum olduğu için bu şekilde düşünebilirsiniz ama tecrübelerime güvenip hareket etmenizi tavsiye ederim.
Global Moderator

ratkosrb

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 05 Ağustos 2024, 17:39:01 »
abi ankara memorial hastanesinde doktor erkan özgüne gönül rahatlığı ile saç ektirebilirsiniz ücretide çok makul bir seviyede 3 asgari ücret civarlarında. çok kaliteli birisidir bizzat hastanede ekim yapılıyor
  • Ekim Tarihi: 19.07.2022
  • Ekim Merkezi ismi Poseidon Klinikken / Danmark
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 22

bluestate

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 06 Ağustos 2024, 01:10:28 »
evet Hintell hocam dediğinizi çok iyi anlıyorum. zaten daha 1 ay önce saç ektirmeyle ilgili bir şey aklımın ucunda bile yoktu. neyse ki buraya denk geldim de ne kadar külfetli ve karışık bir süreç olduğunu anladım. yani çok acemice yorum yapıyorum ben şu an. dediğiniz gibi 2 ekim ile kurtuluyorsa 2 ekimde oluyordur muhtemelen. :) fotoğraflardan şahin hoca iki ekimden bahsetmedi ama yüz yüze gelip analiz yapınca vs her şey daha belli olur. :)

Önemli olan hayatımıx boyunca sorun yaşadığımız soruma çözümü doğru şekilde bulmak.

Uğraşmak gerekirse uğraşacağız hocam.

Hangi yol doğru ise o yoldan gideceğiz.

Kişilerin ne istediği önemli değil nasıl başarılı olacağı önemli.

Bu kafa tek ekimlede kapanır elbet ama bu riskdir

Birileri tek ekimle kafanısı kapadı diye bu herkesde olacak anlamıma gelmez

Risk almadan en doğru yoldan devam etmek bizim amacımız

Tek ekimle eh işte olacaks ise iki ekimle şahane olur.

Ve işin içine girdiğinizde ben uğraşmam diyemiyorsunuz buna emin olum şimdi yaşamadığınız bir durum olduğu için bu şekilde düşünebilirsiniz ama tecrübelerime güvenip hareket etmenizi tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2024, 01:19:58 Gönderen: bluestate »

bluestate

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 06 Ağustos 2024, 01:16:37 »
hocam teşekkür ederim öneriniz için. ancak forumda baktığım sonuçlar beni memnun etmedi. rastgele açtığım başlıklarda da sonuçlar iyi değil gibi gözüküyor. kendisinin işine mani olmak istemem ama şu başlıklardaki sonuçlar hiç iyi değil ki bunları rastgele seçtim dediğim gibi:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=13974.0
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=25729.0
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18831.0

not: siz de ekim yaptırmışsınız hocam, başlığınızı şimdi gördüm. sağlıklı güzel saçlarınız olsun.

abi ankara memorial hastanesinde doktor erkan özgüne gönül rahatlığı ile saç ektirebilirsiniz ücretide çok makul bir seviyede 3 asgari ücret civarlarında. çok kaliteli birisidir bizzat hastanede ekim yapılıyor

nisan22

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 14 Ağustos 2024, 11:29:28 »
Hocam bence öncelikle tam olarak ne istediğine karar vermelisin. Uğraşamam kelimesi bu sürece girecek olan biri için pek doğru bir kelime değil. En iyisini istiyorsan mecbur uğraşacaksın. Herkesin donör kalitesi ve doku yapısı aynı değil. İyi bir sonuç istiyorsan 2.seansı da göze alarak bu işe başlaman lazım. İnşallah hakkında hayırlısı olur

Burak Bey

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 14 Ağustos 2024, 12:49:57 »
Selamlar, bir diğer alternatif de ön orta bölge ekimini doğru bir yerde yaptırıp, vertex ve mevcut saçlar için minoxil+fin. kullanmak olabilir. Eğer vücut tepkiniz tatmin edici olursa ikinci ekimi en azından kısa-orta vadede düşünmeyebilirsiniz.

Facebook Twitter Instagram