Gönderen Konu: Finasteride başladım güncellenecek  (Okunma sayısı 3875 defa)

Harbi Getto

• Full Member
Ynt: Finasteride başladım güncellenecek
« Yanıtla #75 : 22 Ağustos 2024, 21:50:35 »
takipteyim konunun hocam sizden 10 gün sonra başladım bende

Selamlar. Sizde konunun altında karşılaştınız yan etkileri yazarsanız güzel olur. Yakın başlamışız ilacın etkileri kişiden kişiye nasıl değişiyor öğreniriz güzel olur.

Samet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #76 : 22 Ağustos 2024, 22:01:57 »
Selamlar. Sizde konunun altında karşılaştınız yan etkileri yazarsanız güzel olur. Yakın başlamışız ilacın etkileri kişiden kişiye nasıl değişiyor öğreniriz güzel olur.
tabi ki ilk hafta kasık ağrısı sabahları sebepsiz ereksiyon olamama gün içinde sebepsiz ereksiyon olamama ereksiyon durumunda tam formunu almıyordu sanki geciktirici sürmüş gibi hafif bayık duruyordu 1 hafta sonrası bu durumlar ortadan kalktı ağrı yok sabah ereksiyonlarına devam gün içinde sebepsiz ereksiyon hala yok libodo düşüşü veya yükselişi olmadı zaten libodosu yüksek biriyim. Ereksiyon ile ilgili yan etkiler daha çok psikolojik olduğunu düşünüyorum ilaç kullanmadan önce zaten çok iştahlı değildim ilaç sonrasıda istekten ziyada acaba yan etki oldumu diye zorlamaya çalışıyordum. ilk haftadan sonra takmamaya başladım bu sorunlar ortadan kalktı. Sadece şuan sperm sıvılaşması var oda bir yerde 2 3 bekleyip boşal öyle bir dene diye okudum ve bunu denediğimde daha kıvamlı olduğunu gördüm. Saç dökülmesi hala devam ediyor günde yaklaşık 50 tel en azından duşta.

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #77 : 23 Ağustos 2024, 00:07:50 »
Günde 50 tel ise hocam sende dökülme problemi yok :) Tahmin ettiğinden daha fazladır ve henüz finasteride dökülmesi başlamamış sende. Kişiden kişiye değişiyor ama dökülmen gerçekten çok az. Sabah erekte olma ve sebepsiz erekte olmama sorunu bende de vardı ama çok kısa sürdü 1 haftadan kısa. O da psikolojikti bence. İlacı kafaya takmıyorum da saçları takıyorum işte bi o sıkıntı
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2024, 17:47:02 Gönderen: Harbi Getto »
7 gün 1,25 Fin
1x8 %5 minoxilin+Dermaroller
Biotin, Demir(+C vit) ve D3
Ketoral Şampuan

Samet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #78 : 23 Ağustos 2024, 00:38:04 »
Günde 50 tel ise hocam sende dökülme problemi yok :) Tahmin ettiğinden daha fazladır ve henüz finasteride dökülmesi başlamamış sende. Kişiden kişiye değişiyor ama dökülmen gerçekten çok az. Sabah erekte olma ve sebepsiz erekte olmama sorunu bende de vardı ama çok kısa sürdü 1 haftadan kısa. O da psikolojikti bence. İlacı kafaya takıyorum da saçları takıyorum işte bi o sıkıntı
hocam sadece yıkarken elime bulaşan saçlar o kadar 😂 bariz dökülme var ıslakken saç derimi göremezdim ben 2 sene önce zaten şakaklar gitti de tepe önü biraz kurtarsak yeter 😂 gün sonunda hafif yağlı terlemiş olunca baya baya ön tarafta saçları çok rahat otursam sayarım o kadar azalmış 😒 erekte muhabbeti bence de biraz psokoljik zaten bu ilacı kullanmak isteyen biri psokoljik olarak kötü durumda oluyor ister istemez ilacından verdiği etki ile sıkıntı oluyor ama takmayınca benimde hemen düzeldi hatta o kadar hızlı etki etti ki saçıma bakmadım hiç aynada gün içinde hiç düşünmedim İnternetten sürekli araştırma yapmadım 3 günün sonunda düzeldi hocam.

wild horses

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #79 : 23 Ağustos 2024, 03:06:08 »
Günde 50 tel ise hocam sende dökülme problemi yok :) Tahmin ettiğinden daha fazladır ve henüz finasteride dökülmesi başlamamış sende. Kişiden kişiye değişiyor ama dökülmen gerçekten çok az. Sabah erekte olma ve sebepsiz erekte olmama sorunu bende de vardı ama çok kısa sürdü 1 haftadan kısa. O da psikolojikti bence. İlacı kafaya takıyorum da saçları takıyorum işte bi o sıkıntı

Dört ay oldu dört ayda yoğun saç dökülmesi görmedim ben simdi günde 3-5 dökülüyor eskiden sürekli göz önüme kulak ardıma düşerdi saçlarım kalın bu arada benim tek derdim ön çizgide hafif boşluk var sadece o da saçların gürlüğünden belli olmuyor banyodan çıkınca öne yatırırım hiç belli olmuyor ama saclara nazik davrandim hep çok hassas davrandim berbere bile yıkatmadım havluyla üstünü örtüp nemini aldim sadece tarama fön cekme jöle falan hic kullanmadim genetik dökülmesi olanlar daha dikkat etmeli finasterid simdilik iyi gibi bakalim zaman ne gösterecek
  • Yaşınız 36

RennieTR

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #80 : 23 Ağustos 2024, 16:54:36 »
Kan testi vs yaptırdınız mı başlamadan önce?

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #81 : 23 Ağustos 2024, 17:40:31 »
Kan testi vs yaptırdınız mı başlamadan önce?

Dermatolog kan testi istedi ve Demir eksikliği çıktı. O da çok düşük değil normal değerin biraz altında çıktı. Bir an da başlayan dökülmeyi stes ve mevsimsel dökülmeye bağlıyorum. Uzun süredir ise saçlarım dökülüyordu fakat öyle fark edeceğim kadar çok değil geçen sene falan saçlarım çok iyiydi. Aslında hormon testi yaptırmam gerekirdi fakat gitmedim. Sülalede kel yok ama doktor genetik dökülmen var dedi. Minoxilin verdi kullanmadım ama dökülmenin 2. ayında Fin'e birlikte kullanmaya başladım.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2024, 17:49:20 Gönderen: Harbi Getto »
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

RennieTR

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #82 : 23 Ağustos 2024, 18:11:27 »
Dermatolog kan testi istedi ve Demir eksikliği çıktı. O da çok düşük değil normal değerin biraz altında çıktı. Bir an da başlayan dökülmeyi stes ve mevsimsel dökülmeye bağlıyorum. Uzun süredir ise saçlarım dökülüyordu fakat öyle fark edeceğim kadar çok değil geçen sene falan saçlarım çok iyiydi. Aslında hormon testi yaptırmam gerekirdi fakat gitmedim. Sülalede kel yok ama doktor genetik dökülmen var dedi. Minoxilin verdi kullanmadım ama dökülmenin 2. ayında Fin'e birlikte kullanmaya başladım.

Ben kan tahlili yaptırıp öyle başlayım diyorum ama işten kafamı kaldırıp gidemedim halen herhalde üstün körü başlayacağım fakat kafamı karıştıran şey bunun bir süresi yok ne kadar süre kullanacağım konusu

Samet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #83 : 23 Ağustos 2024, 20:11:54 »
Dört ay oldu dört ayda yoğun saç dökülmesi görmedim ben simdi günde 3-5 dökülüyor eskiden sürekli göz önüme kulak ardıma düşerdi saçlarım kalın bu arada benim tek derdim ön çizgide hafif boşluk var sadece o da saçların gürlüğünden belli olmuyor banyodan çıkınca öne yatırırım hiç belli olmuyor ama saclara nazik davrandim hep çok hassas davrandim berbere bile yıkatmadım havluyla üstünü örtüp nemini aldim sadece tarama fön cekme jöle falan hic kullanmadim genetik dökülmesi olanlar daha dikkat etmeli finasterid simdilik iyi gibi bakalim zaman ne gösterecek
hocam benim saçlar egzamadan ve genetikten  kaynaklı lise1 den beri dökülüyor lise zamanında alnımdan saç çıkacaktı tarak geçmezdi hey gidi hey şimdi baya azalınca aklım başıma geldi. Liseden beri günlük min duşta 50 tel gelir her elimi attığımda saçıma 7 8 tel gelir zaman ne göstercez görcez

Samet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #84 : 23 Ağustos 2024, 20:13:18 »
Ben kan tahlili yaptırıp öyle başlayım diyorum ama işten kafamı kaldırıp gidemedim halen herhalde üstün körü başlayacağım fakat kafamı karıştıran şey bunun bir süresi yok ne kadar süre kullanacağım konusu
süresi yok kullandığın sürece etki ediyor kullanmayı bırakınca eski dökülme hali devam edecek. Bende kan testi yaptırdım hatta öncesinde sperm testide yaptırdım. Yeniden kan testini ne zaman yaptırsam bilmiyorum

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #85 : 24 Ağustos 2024, 00:24:14 »
Bu Fin kullanımı içerisinde küçük yeni çıkmış 1 aylık saçların dökülmesi normal mi
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

RennieTR

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #86 : 24 Ağustos 2024, 00:58:54 »
süresi yok kullandığın sürece etki ediyor kullanmayı bırakınca eski dökülme hali devam edecek. Bende kan testi yaptırdım hatta öncesinde sperm testide yaptırdım. Yeniden kan testini ne zaman yaptırsam bilmiyorum

O yüzden kafa karışıyor hocam işte kullandıkça sorun yok ama nereye kadar ben diyorum 35 yaşına kadar götürsün yeter ama o evreye gelince bu sefer de 40 diyeceğim işin kötü tarafı yan etki çıkarsa bile bırakmama durumuna girebilirim diye korkum var benim biraz umarım gidip bir kan tahlili yaptırırsam başlayacağım ilacı aldım 1 aydır bakıp duruyorum gözüne

Samet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #87 : 24 Ağustos 2024, 01:03:24 »
O yüzden kafa karışıyor hocam işte kullandıkça sorun yok ama nereye kadar ben diyorum 35 yaşına kadar götürsün yeter ama o evreye gelince bu sefer de 40 diyeceğim işin kötü tarafı yan etki çıkarsa bile bırakmama durumuna girebilirim diye korkum var benim biraz umarım gidip bir kan tahlili yaptırırsam başlayacağım ilacı aldım 1 aydır bakıp duruyorum gözüne
35 e kim öle kim ala teknoloji ne kadar ilerler bilinmez hocam kullanmakta fayda var diye düşünüyorum yan etki görmezseniz 35 de bırakırsınız 40 da kelleşirsiniz şimdi başlamazsanız 30 35 inde kelleşirsiniz karar sizin kan testi yaptırın kullandıktan yan etki görürseniz biraz bekleyin devam ederse bırakırsınız

Samet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #88 : 26 Ağustos 2024, 00:03:34 »
Bu Fin kullanımı içerisinde küçük yeni çıkmış 1 aylık saçların dökülmesi normal mi
hocam dermoroller olarak ne önerirsiniz 1mm almak istiyorum bende 0.5 var saçlarım biraz uzun olduğu için çok etki etmiyor

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #89 : 26 Ağustos 2024, 07:26:27 »
hocam dermoroller olarak ne önerirsiniz 1mm almak istiyorum bende 0.5 var saçlarım biraz uzun olduğu için çok etki etmiyor

1mm ya da 1,5mm alabilirsin ama çok bastırmadan kullanmalısın. Bütçen varsa dermastamp daha iyi olur.
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

Facebook Twitter Instagram