Gönderen Konu: Finasteride başladım güncellenecek  (Okunma sayısı 3868 defa)

Samet

• Jr. Member
  • **
Ynt: Finasteride başladım güncellenecek
« Yanıtla #60 : 14 Ağustos 2024, 22:55:17 »
düz mantık yaptım biraz da hocam sonuçta eskiden orası saçtı dht yüzünden beslenmedi min ile saçı tekrar çıkartsak fin yüzünden zaten dht baskılı en azından komple dökülmez diye düşünüyordum ama

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #61 : 14 Ağustos 2024, 22:59:56 »
düz mantık yaptım biraz da hocam sonuçta eskiden orası saçtı dht yüzünden beslenmedi min ile saçı tekrar çıkartsak fin yüzünden zaten dht baskılı en azından komple dökülmez diye düşünüyordum ama
Orada saç DHT bloklandığı için çıkmıyor minoxidil oradaki damarları genişlettiği ve kan akışını arttırdığı için saç çıkıyor sebebi bu aslında.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Samet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #62 : 14 Ağustos 2024, 23:25:00 »
Orada saç DHT bloklandığı için çıkmıyor minoxidil oradaki damarları genişlettiği ve kan akışını arttırdığı için saç çıkıyor sebebi bu aslında.
evet ama çıkınca sonuçta dht bloklu çıkıyor :D ne bilim ya işte fikir yürüttüm sadece

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #63 : 15 Ağustos 2024, 01:06:06 »
evet ama çıkınca sonuçta dht bloklu çıkıyor :D ne bilim ya işte fikir yürüttüm sadece
Belli olmaz ileride tek kullanımlık minoksidil ilaçları da çıkabilir sadece 1 defa sürüp gerisini zamana bıraktığın  :D
  • Yaşınız 22

Samet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #64 : 15 Ağustos 2024, 08:04:00 »
Belli olmaz ileride tek kullanımlık minoksidil ilaçları da çıkabilir sadece 1 defa sürüp gerisini zamana bıraktığın  :D
Gelecek genel olarak umut vermiyor bana açıkcası 😂 ucun sonu kötü gibi

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #65 : 15 Ağustos 2024, 16:57:50 »
Gelecek genel olarak umut vermiyor bana açıkcası 😂 ucun sonu kötü gibi
Bana yapay zekalar daha çok umut veriyor. Dünya üzerindeki bütün bilimsel kitapları hafızasına atıp aynı CHATGPT'de ki mantık gibi çalışırsa her soruya bilimsel bir şekilde doğru yanıt verirse çok daha işimizi kolaylaştırır.
  • Yaşınız 22

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #66 : 17 Ağustos 2024, 14:27:27 »
Bu fin baya saç dökmeye başladı. 1. Ay doldu dolacak bakalım kaçıncı ayda bu süreç duracak.
7 gün 1,25 Fin
1x8 %5 minoxilin+Dermaroller
Biotin, Demir(+C vit) ve D3
Ketoral Şampuan

Samet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #67 : 17 Ağustos 2024, 14:40:46 »
Bana yapay zekalar daha çok umut veriyor. Dünya üzerindeki bütün bilimsel kitapları hafızasına atıp aynı CHATGPT'de ki mantık gibi çalışırsa her soruya bilimsel bir şekilde doğru yanıt verirse çok daha işimizi kolaylaştırır.
bu konuda chatgpt yineri claude ai baya iyi tavsiye ederim özellikle sağlık konusunda tahlil analizi rahatsızlıklar vs yüksek başarı oranı var

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #68 : 17 Ağustos 2024, 15:47:40 »
bu konuda chatgpt yineri claude ai baya iyi tavsiye ederim özellikle sağlık konusunda tahlil analizi rahatsızlıklar vs yüksek başarı oranı var
Evet ama hala eksikleri var CHATGPT 4.5 veya 5'de çok daha iyi olur diye tahmin ediyorum.
  • Yaşınız 22

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #69 : 17 Ağustos 2024, 15:48:17 »
Bu fin baya saç dökmeye başladı. 1. Ay doldu dolacak bakalım kaçıncı ayda bu süreç duracak.
1 ay daha devam eder muhtemelen.
  • Yaşınız 22

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #70 : 19 Ağustos 2024, 16:21:08 »
Bazı kökler beyaz, bazı kökler siyah bu köklerin tam olarak farkı nedir?
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #71 : 19 Ağustos 2024, 17:52:19 »
Bazı kökler beyaz, bazı kökler siyah bu köklerin tam olarak farkı nedir?
Beyaz uçlu olanlar telojen faza girerken dökülen saçlardır yani normal bir süreçtir. Siyah saçlar ise finasteridin döktüğü saçlardır.
  • Yaşınız 22

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #72 : 19 Ağustos 2024, 19:09:09 »
Beyaz uçlu olanlar telojen faza girerken dökülen saçlardır yani normal bir süreçtir. Siyah saçlar ise finasteridin döktüğü saçlardır.

O zaman normal yani. Arada geliyordu dediğim gibi dökülme oranı arttı iyici. Teşekkürlerrr
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #73 : 21 Ağustos 2024, 08:05:17 »
Finasteride bugün tam 1. Ayı doldurmuş bulunmaktayım. Zaman su gibi akıp gidiyor!
Bu 1 aylık süreçte;
-İlacı hiç aksatmadan ve saatini çok geçirmeden kullandım.
-İlk haftalar yan etki gördüm sonra geçti. Şu aralar yan etki görmüyorum.
-ilk haftalar dökülme yavaşlar gibi olmuştu ama bu hafta ile birlikte dökülmeler çok arttı. Bu normal bir süreç ve yerine daha güçlü saçların geleceğini işaret ediyor.
-İlaçtan yaklaşık 1 hafta sonra minoxilin kullanmaya başladım ve sadece ön bölge için kullanıyorum. Sadece akşamları uyguluyorum Onun da henüz bir faydasını görmedim.
-Takviye olarak Demir, D3 ve Biotin kullanıyorum. Belki selenyum ve magnezyum da ekleyebilirim.

Psikolojik olarak daha rahatım çünkü saçlarımı kurtarmak için mücadele veriyorum ve bu bile içimi çok rahatlatıyor. İştahım bile arttı diyebilirim.
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2024, 10:04:15 Gönderen: Harbi Getto »
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

Samet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #74 : 21 Ağustos 2024, 09:08:51 »
Finasteride bugün tam 1. Ay'ı doldurmuş bulunmaktayım. Zaman su gibi akıp gidiyor!
Bu 1 aylık süreçte;
-İlacı hiç aksatmadan ve saatini çok geçirmeden kullandım.
-İlk haftalar yan etki gördüm sonra geçti. Şu aralar yan etki görmüyorum.
-ilk haftalar dökülme yavaşlar gibi olmuştu ama bu hafta ile birlikte dökülmeler çok arttı. Bu normal bir süreç ve yerine daha güçlü saçların geleceğini işaret ediyor.
-İlaçtan yaklaşık 1 hafta sonra minoxilin kullanmaya başladım ve sadece ön bölge için kullanıyorum. Sadece akşamları uyguluyorum Onun da henüz bir faydasını görmedim.
-Takviye olarak Demir, D3 ve Biotin kullanıyorum. Belki selenyum ve magnezyum da ekleyebilirim.

Psikolojik olarak daha rahatım çünkü saçlarımı kurtarmak için mücadele veriyorum ve bu bile içimi çok rahatlatıyor. İştahım bile arttı diyebilirim.
takipteyim konunun hocam sizden 10 gün sonra başladım bende

Facebook Twitter Instagram