Gönderen Konu: Finasteride başladım güncellenecek  (Okunma sayısı 3885 defa)

Alper1

• Hero Member
Ynt: Finasteride başladım güncellenecek
« Yanıtla #30 : 03 Ağustos 2024, 00:16:24 »
Benim saclar kalın hocam ve şunu söyleyim burada da redditte de okuduğum kadarıyla iki üç ay gibi kısa sürede iyi tepki alanlar var acaba ben de mi bu sınıftayım diye düşündüm ne desem farklı bir argüman sunuyorsunuz daha önce de başlık açtım mesela henüz erken. 6 ay ila 12 aylarda sonuclar alirsiniz dediniz benzer ifadeler kullandiniz su anda dokulme yoksa altıncı ayda dokulme olur dediniz simdi de dökülme yoksa ise yaramıyor dediniz o zaman ben bosuna kullanıyorum ilacı tam bir paradoks yaşıyorum su an yani nihai olarak eskiye nazaran sac dökülmesini azaltmasi bile bir işe yaradığını göstermiyor mu bu durum yani benim duymak istediğim seyleri duymak icin de yazmadim bunu
Her konuda saçınızdaki yeni detayları öğreniyorum mesela önceki konularda kalın saçlı olduğunuzdan haberdar değildim şimdi öğrendim. İlacın basit bir mekanizması var ilk ve en önemli etkisi dökülmeyi kesmesidir 2. etkisi kafadaki ince zayıf tüyleri döküp DHT'den zarar görmeden önceki hallerine çeviriyor olayı bu aslında fakat sizin saçınızda ince zayıf tüyler yoksa finasteridin yapacağı tek şey dökülmeyi önlemek oluyor. Gelelim etki konusuna Finasterid genellikle ilk 2 ay saç döküp 3.aydan itibaren dökülmeyi kesiyor ben 6.aydan itibaren sonuç görürsünüz dediğimde aslında dökülmeyi kesmesinden bahsetmiyordum saçların kalınlaşıp gürleşmesinden bahsediyordum ama sizin öyle bir sıkıntınız yokmuş zaten kalın saçlarınız. Dökülmenin kesilmesi de 3.aydan itibaren gözükmesi lazım fakat hala gözükmüyorsa ilaç ya etki etmiyor yada çok az etki ediyor.

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #31 : 03 Ağustos 2024, 08:23:13 »
Tekrar selam. Artık foruma girmekten zevk alıyorum çok garip ahahah. Güzel olduğunu düşündüğüm bir soru soracağım. Benim saçlarım sarı ve normalde ince yapılı bir saçım var. Bugün elime gelen saç mesela normal saçlardan daha kalın ve koyu. Üstelik saçlarım uzun bu belki 2 aylık bir saç. Bu kadar kalın çıkan saç nasıl dökülebiliyor? Kökü ince ama bir an da mı incelmiş ne olmuş anlamadım. Bir de simsiyah reis. Yakından net Fotoğrafını ekledim.
7 gün 1,25 Fin
1x8 %5 minoxilin+Dermaroller
Biotin, Demir(+C vit) ve D3
Ketoral Şampuan

Cemil Aydın

• Full Member
« Yanıtla #32 : 03 Ağustos 2024, 13:06:06 »
Bende 1 haftadır fine başladım 2.5 sene önce Asuman hairde Ekim yaptırmıştım malum zaman geçtikçe saç kalite kaybediyor kendi saçlarında dökülme oluyor bu yüzden başladım şuna dökülmeler var kısa kısa saçlar bakalım ilerde ne olucak görücez

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #33 : 03 Ağustos 2024, 17:12:52 »
Tekrar selam. Artık foruma girmekten zevk alıyorum çok garip ahahah. Güzel olduğunu düşündüğüm bir soru soracağım. Benim saçlarım sarı ve normalde ince yapılı bir saçım var. Bugün elime gelen saç mesela normal saçlardan daha kalın ve koyu. Üstelik saçlarım uzun bu belki 2 aylık bir saç. Bu kadar kalın çıkan saç nasıl dökülebiliyor? Kökü ince ama bir an da mı incelmiş ne olmuş anlamadım. Bir de simsiyah reis. Yakından net Fotoğrafını ekledim.
DHT'nin yeni saldırdığı bir kök olabilir veya finasterid dışında mevsimsel dökülmeler, strese bağlı dökülmelerde buna sebep olmuş olabilir.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #34 : 03 Ağustos 2024, 18:04:44 »
DHT'nin yeni saldırdığı bir kök olabilir veya finasterid dışında mevsimsel dökülmeler, strese bağlı dökülmelerde buna sebep olmuş olabilir.

Hocam stres büyük etken bence. Cidden son 2 aydır saçım dökülüyor evet çünkü son 2 aydır çok stresliyim, korkularım endişelerim var. Neden bir an da başladı diye düşünüyordum belki stres belki mevsimsel dökülme bu süreci hızlandırdı
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #35 : 03 Ağustos 2024, 18:06:34 »
Hocam stres büyük etken bence. Cidden son 2 aydır saçım dökülüyor evet çünkü son 2 aydır çok stresliyim, korkularım endişelerim var. Neden bir an da başladı diye düşünüyordum belki stres belki mevsimsel dökülme bu süreci hızlandırdı
Durumunuzu anlıyorum benim de bir anda başlamıştı uzun saçlarım vardı saçımı kestikten sonra seyreklikleri fark ettim şok geçirdim resmen hiç başıma gelmez zannediyordum bir anda geldi. Zaten en sıkıntılı süreçte burayı aşmak oluyor bunu kabullenip aştığın zaman tedavi çok daha rahat oluyor yapacak bir şey yok açıkçası, en azından bir sağlık durumu değil umarım öyle bir şey başımıza gelmez sadece bununla kalırız.
  • Yaşınız 22

wild horses

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 03 Ağustos 2024, 19:22:25 »
İlacı almaya başladıysanız rahat olacaksıniz ben yan etki falan hic düşünmedim cesur davrandim rahat bir süreç yaşıyorum halen her yazılana kulak asmadim bu arada stresten uzak durdum şimdi gözle görülür bir azalma oldu üç ayi biraz gecti sadece finasterid kullanıyorum senin durumun vok kafaya takip strese girdin ilacın işini yapmasini engelledin bu süreçte rahat olunca iyi sonuçla alınıyor
  • Yaşınız 36

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #37 : 04 Ağustos 2024, 20:32:39 »
İlacı almaya başladıysanız rahat olacaksıniz ben yan etki falan hic düşünmedim cesur davrandim rahat bir süreç yaşıyorum halen her yazılana kulak asmadim bu arada stresten uzak durdum şimdi gözle görülür bir azalma oldu üç ayi biraz gecti sadece finasterid kullanıyorum senin durumun vok kafaya takip strese girdin ilacın işini yapmasini engelledin bu süreçte rahat olunca iyi sonuçla alınıyor

Dostum beni yanlış anladın ben ilacı kafaya takmıyorum zaten yan etki de görmedim. Genel hayattaki stresten bahsediyorum. İş hayatı ve ilişki sorunları diyebilirim.
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #38 : 08 Ağustos 2024, 17:41:52 »
Sanırım 20.gündeyim. Aksatma olmadı. Şuana kadar ki durum;
-Yan etki yok
-Minoxilin sadece ön bölge için akşamları kullanıyorum. 2-3 günde 1 dermaroller ile birlikte.
-Dökülme durumu eskiye göre azaldı fakat bunun finle bir ilgisi olduğunu zannetmiyorum çünkü daha erken. Yine zayıf saçlar dökülüyor ama arada kalın saçlar da gidiyor.
-Saç masajını gün içerisinde yapıyorum fakat süreyi uzatmam gerekiyormuş 20dk olması ideal.
-Kafayı sarkıtma ile ilgili bir şey okudum ve 10dk da o şekilde duruyorum bazen masaj da yapıyorum öyle.
-Magnezyuma başlayacağım.
-Demir kullanımına devam.
-Stresi azaltıp, uykuyu düzene sokmaya çalışıyorum.

Bir sorum olacak yine ön bölgede saç yerine tüyler mevcut. Baya tüy var ve bu tüyleri saça dönüştürmek mümkün mü? Belli ki önceden onlar hep saçmış :))
Not: Bu tüyler min ile çıkmadı önceden de vardı.

7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

Hardy99

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 08 Ağustos 2024, 18:00:51 »
O küçük tüyler bende de var aslında eskiden saçtı ama incele incele o hale geldi yakın zamanda tamamen gidecek onlarda dermaroller minoxidil onları tekrar termal saç yapar diye tecrübeli bir arkadaşın yorumu vardı eskilerde

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #40 : 08 Ağustos 2024, 18:11:35 »
Selamlar, fin'den sonuc beklemeden Fin+dut mu kullanacaksınız? Neden dut'u da eklemeyi düşündünüz acaba?

Dut'a geçmedim hocam. Alper1 beni ikna etti, konunun devamında da konuştuk. Daha sonralar araştırdığım kadarıyla da Dut o kadar da korkulacak bir ilaç değil Fin'e göre. Neyse finden devam ediyorum kısacası. İmzamda yazıyor ne yaptığım.
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #41 : 08 Ağustos 2024, 18:32:25 »
Sanırım 20.gündeyim. Aksatma olmadı. Şuana kadar ki durum;
-Yan etki yok
-Minoxilin sadece ön bölge için akşamları kullanıyorum. 2-3 günde 1 dermaroller ile birlikte.
-Dökülme durumu eskiye göre azaldı fakat bunun finle bir ilgisi olduğunu zannetmiyorum çünkü daha erken. Yine zayıf saçlar dökülüyor ama arada kalın saçlar da gidiyor.
-Saç masajını gün içerisinde yapıyorum fakat süreyi uzatmam gerekiyormuş 20dk olması ideal.
-Kafayı sarkıtma ile ilgili bir şey okudum ve 10dk da o şekilde duruyorum bazen masaj da yapıyorum öyle.
-Magnezyuma başlayacağım.
-Demir kullanımına devam.
-Stresi azaltıp, uykuyu düzene sokmaya çalışıyorum.

Bir sorum olacak yine ön bölgede saç yerine tüyler mevcut. Baya tüy var ve bu tüyleri saça dönüştürmek mümkün mü? Belli ki önceden onlar hep saçmış :))
Not: Bu tüyler min ile çıkmadı önceden de vardı.
Eğer eskiden oralarda saç vardıysa tekrar çıkabilir ama bir de dökülme olmadan önce de orada bulunan ''Vellus'' adını verdiğimiz tüyler var onlar tekrardan saç haline gelmezler.
  • Yaşınız 22

Hardy99

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #42 : 08 Ağustos 2024, 18:58:07 »
Eğer eskiden oralarda saç vardıysa tekrar çıkabilir ama bir de dökülme olmadan önce de orada bulunan ''Vellus'' adını verdiğimiz tüyler var onlar tekrardan saç haline gelmezler.
Dökülmenin etkisiyle vellus olan kıllar tekrar büyür demek istiyor alper doğru mu

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #43 : 08 Ağustos 2024, 21:48:11 »

Anladım hocam. Valla bilmiyorum eskiden saç mıydı yoksa tüy müydü hatırlamıyorum zaman gösterecek sanırım.
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #44 : 08 Ağustos 2024, 21:59:50 »
Dökülmenin etkisiyle vellus olan kıllar tekrar büyür demek istiyor alper doğru mu
Evet aynen öyle. Tam olarak anlamayan olursa diye şöyle özetleyeyim, saç dökülmesi başlamadan önce hemen hemen her insanın saç çizgisi etrafında küçük vellus tüyleri oluyor yani bunlar kıl haline gelmeyen tüyler bir de saç dökülmesi olduktan sonra dökülen saçların vellus tüyü kadar incelmesi ve kısalmasına neden olan bir durum da vardır bu durumda tekrar geri gelebilir fakat biraz zordur bunu zaman gösterir. Burada önemli olan şey o vellus tüyleri dökülmeden önce de var mıydı yoksa dökülmeden sonra mı oluştu.
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram