Gönderen Konu: Finasteride başladım güncellenecek  (Okunma sayısı 3820 defa)

msttskn

• Yeni üye
  • *
Ynt: Finasteride başladım güncellenecek
« Yanıtla #120 : 15 Eylül 2024, 00:09:23 »
5. Güne gireceğim aslında ilk ay sonu güncelleme yapmak istiyordum fakat bugün bir gelişme oldu.
Fini hiç kafaya takmıyorum normal bir hapmış gibi vitaminmiş gibi kullanıyorum. Psikolojik bir etki ettiğini düşünmüyorum o yüzden. Bugün sertleşme sorunu yaşadım, sebebini bilmiyorum belki de psikolojik öyle oldu ama anlamadım. Libido konusunda ise libidoda değişiklik yok fakat gün içerisinde sebepsiz erekte olma durumu olmadı. Normalde 3-4 kesinlikle oluyordu.
Hemen ilk günlerden yan etki gösterir mi bilmiyorum ama 4. Gün bunları yaşadım. Devamında güncelleme yapacağım.
2-3 hafta normal hocam onlar cogu kişidr oluyor

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #121 : 17 Eylül 2024, 15:38:38 »
Bugün doktora gittim hormon ve kan testleri için 2.ay'ın dolmasına tam 2 gün kaldı. Başlamadan öncesi için malesef elimde test sonuçları yok yaptırmadım. İlk sonuçları yarın alacağım ve 2. Ay finasteride güncellemesini yapacağım. Doktora gidip dedim ki Finasteride kullanıyorum test yaptıracağım bana dediği şey kullanmanı tavsiye etmem gay olma ihtimalin var, kullananlar yumuşuyor dedi. Öyle olursa bırakırım bebeğim dedim :)) (son cümle şakaydı haa)
7 gün 1,25 Fin
1x8 %5 minoxilin+Dermaroller
Biotin, Demir(+C vit) ve D3
Ketoral Şampuan

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #122 : 19 Eylül 2024, 21:35:27 »
Evet artık 2.ay'da bitmiş bulunmakta!
Dediğim gibi hormon ve vitamin testlerini yaptırdım, aşağıda paylaştım. Finasteride ile ilgili şuanlık bir sorun gözükmüyor.

Reçetem;
-Proscar 1,25 mg/Günlük
-1x8 Minoxidil
-Haftada 1 Dermaroller
-1000iu D vitamini/Günlük
-Demir/Günlük
-Biotin ve Çinko/Günlük
-Ketoral Şampuan Haftada 3
-Minox Lipozomal Şampuan/Her yıkamada henüz başlamadım sipariş gelince başlayacağım.

Son Durum;
-Saç dökülmesi devam ediyor.
-Finasteride yan etkisi görmüyorum (Belki libidoda azlık yaşanmıştır fakat eskiden de çok değildi bilemiyorum)
-Minoxidil ile yeni saç çıkışları görüyorum ve 1 cm'ye yaklaşanlar var belki de minoxidilin etkisi değildir ama saç çıkışları rahat gözüküyor.
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #123 : 19 Eylül 2024, 22:08:40 »
D vitaminin düşük hocam haberiniz olsun. 50-100 arası bir seviyeye çıkartın mutlaka saçların telojen fazlarını kısaltıyor çok önemli bir vitamin.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #124 : 19 Eylül 2024, 23:05:47 »
Teşekkür ederim. Günlük aldığım miktarı 2 katına çıkarsam yeterli olur mu sence?
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #125 : Bugün, 00:01:51 »
Teşekkür ederim. Günlük aldığım miktarı 2 katına çıkarsam yeterli olur mu sence?
Ben günde 10bin IU alıyorum fakat siz 5 bin alsanız da yeterli ama daha aşağısına düşmeyin.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Facebook Twitter Instagram