Gönderen Konu: Finasteride başladım güncellenecek  (Okunma sayısı 3817 defa)

Harbi Getto

• Full Member
Ynt: Finasteride başladım güncellenecek
« Yanıtla #106 : 31 Ağustos 2024, 01:13:23 »
Hocam saçlar dökülmeye devam ediyor daha da edecek hatta etkiyi görmek için 6.aya kadar mecbur bekleyeceğiz. O da işe yararsa yaramazsa duta geçeceğiz. O sürede saçlar ne kadar açılır bilmiyorum ama bizim iyisinden bir 6 ayımız var gibi hocamm:)

2. Ay bitinceye kadar foruma girmeyeceğim ama önemli bir gelişme olursa yazarım. 18 Eylül'de görüşürüz 💪
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2024, 01:47:32 Gönderen: Harbi Getto »
7 gün 1,25 Fin
1x8 %5 minoxilin+Dermaroller
Biotin, Demir(+C vit) ve D3
Ketoral Şampuan

Cemil Aydın

• Full Member
« Yanıtla #107 : 31 Ağustos 2024, 13:59:03 »
Bende başlayalı 1 yanıldı nerdeyse 3 gün fin 1 gün dut yapıyorum bakalım durum neyi gösterecek .

Samet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #108 : 02 Eylül 2024, 21:25:41 »
bu gün kan testi yaptırdım yaklaşık 1 ay oldu kullanalı prolaktin seviyem üst sınırdaydı eskiden biraz diyet ve kilo vermeye çalıştım. Geç saatte verdim kanımı saat öğleden sonra 16.15 gibiydi aç karna. Prolaktin seviyem baya düşmüş total  testesteron seviyem 358 den 495 e yükselmiş Lüteinleştiren Hormon biraz üst sınıra yakındı biraz yükselme gerçekleşmiş onda da diğerler sonuçlarım normal.

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #109 : 10 Eylül 2024, 08:35:04 »
2 ay olmadan girmeyecektim fakat bugün yine kısa kalın saçlar elime gelmeye başladı. Böyle uzamadan dökülecekse işimiz zor.
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

Samet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #110 : 10 Eylül 2024, 10:02:58 »
2 ay olmadan girmeyecektim fakat bugün yine kısa kalın saçlar elime gelmeye başladı. Böyle uzamadan dökülecekse işimiz zor.
zamana bırakmak gerekiyor hocam sanırım yavaş yavaş güçlenmiş tutunacaktır sizin vesileniz ile güncellenme yapayım bende. Şakak bölgesinde ki sarı çok küçük tüyler vardı onlar ele gelecek kadar uzadı. Dökülme devam ediyor hala çok fazla herhangi bir azalms olmadı. Küçük kalınlar birlikte yoğunlukla ince zayıf saçlarım dökülmeye devam ediyor. Sperm sıvılaşması devam ediyor. Komple su değil bir yoğunluk var etrafı su gibi ve boşalmanın son 2 damlası su gibi şeffaf su geliyor 10 gün daha duracağım devam ederse ürolog görünüp doz düşürebilirim günlük 1 mg propecia alıyorum.

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #111 : 10 Eylül 2024, 10:07:16 »
Bende sıvılaşma durumu vardı geçti. Hatta o durum geçince ilacın etkisi azalıyor mu acaba diye düşünmeye başladım. Bilemiyorum zamana bırakmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok malesef. Kalın saçların dökülmesi çok can sıkıyor ve umudumu kaybediyorum
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #112 : 10 Eylül 2024, 19:11:56 »
Bende sıvılaşma durumu vardı geçti. Hatta o durum geçince ilacın etkisi azalıyor mu acaba diye düşünmeye başladım. Bilemiyorum zamana bırakmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok malesef. Kalın saçların dökülmesi çok can sıkıyor ve umudumu kaybediyorum
Zaten sağlıklı saçların dökülmesi de saç dökülme evresinin bir sürecidir yani AGA olmasa bile zaten günlük 100 tel saç dökülüyor bunların hepsinin ince telli saçlar olduğu doğru değil kalın saçlarda dökülür.
Dediğim gibi bunlar AGA dışında olan dökülmeler.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #113 : 10 Eylül 2024, 19:21:18 »
Zaten sağlıklı saçların dökülmesi de saç dökülme evresinin bir sürecidir yani AGA olmasa bile zaten günlük 100 tel saç dökülüyor bunların hepsinin ince telli saçlar olduğu doğru değil kalın saçlarda dökülür.
Dediğim gibi bunlar AGA dışında olan dökülmeler.

Hocam benim dediğim aslında kalın tellerin dökülmesinden ziyade finle birlikte çıkan kısa kalın tellerin de dökülmesi. Bu da mı normal dökülme oluyor
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #114 : 10 Eylül 2024, 20:12:43 »
Hocam benim dediğim aslında kalın tellerin dökülmesinden ziyade finle birlikte çıkan kısa kalın tellerin de dökülmesi. Bu da mı normal dökülme oluyor
İşte onlar finle birlikte çıkan kalın teller değil. Muhtemelen önceden günlük 100 tel sınırında olan saçlarınız dökülmüş ve o saçlar orta boyuta geldiğinde tekrar aynı saç dökülmüş.
Finasterid shedding döneminde döktüğü saçları hemen çıkartmaz aradan 2-3 ay geçmesi lazım.
  • Yaşınız 22

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #115 : 11 Eylül 2024, 07:28:39 »
İşte onlar finle birlikte çıkan kalın teller değil. Muhtemelen önceden günlük 100 tel sınırında olan saçlarınız dökülmüş ve o saçlar orta boyuta geldiğinde tekrar aynı saç dökülmüş.
Finasterid shedding döneminde döktüğü saçları hemen çıkartmaz aradan 2-3 ay geçmesi lazım.

Anladım sen şimdi bana 6 ay dolana kadar konuşma bekle diyorsun 😁😁 2. Ay 1 hafta sonra dolacak güncellemeleri yaparım. Aydan aya ve arada önemli gelişmeler olursa yazacağım.
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #116 : 11 Eylül 2024, 17:07:50 »
Anladım sen şimdi bana 6 ay dolana kadar konuşma bekle diyorsun 😁😁 2. Ay 1 hafta sonra dolacak güncellemeleri yaparım. Aydan aya ve arada önemli gelişmeler olursa yazacağım.
Estağfurullah  ;D
Ama dediğiniz gibi 6 ay boyunca hiç bir şeyi kafaya takmadan vitamin hapı alıyormuş gibi alın ve günlük yaşantınıza devam edin zaten zaman geçtikçe farkı çok rahat göreceksiniz.
  • Yaşınız 22

Harbi Getto

• Full Member
« Yanıtla #117 : 11 Eylül 2024, 18:46:09 »
Haklısın hocam. Oldum olası saçlarımı hiç sevmem, çocukluğumdan beri nw1-2 arası saç yapım var. Yandaki saçları öne getiriyordum kellik gözükmesin diye şimdi o saçlar da dökülmeye başlayınca bizim kel gözüktü :D Şu ana kadar her gün aynı saatte eksiksiz kullanıyorum, bazı günler dökülme çok artıyor bazı günler azalıyor. Neyse kullanmaya devamm
7 gün 1,25 Fin
Ketoral Şampuan

Samet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #118 : 12 Eylül 2024, 08:19:10 »
Haklısın hocam. Oldum olası saçlarımı hiç sevmem, çocukluğumdan beri nw1-2 arası saç yapım var. Yandaki saçları öne getiriyordum kellik gözükmesin diye şimdi o saçlar da dökülmeye başlayınca bizim kel gözüktü :D Şu ana kadar her gün aynı saatte eksiksiz kullanıyorum, bazı günler dökülme çok artıyor bazı günler azalıyor. Neyse kullanmaya devamm
saat konusu çok önemli mi ya ben her gün aynı saatte kullanamıyorum genelde 1 2 gibi kullanıyorum bazen 4 5 gibi de kullandığım oluyor

wild horses

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #119 : 12 Eylül 2024, 10:53:22 »
saat konusu çok önemli mi ya ben her gün aynı saatte kullanamıyorum genelde 1 2 gibi kullanıyorum bazen 4 5 gibi de kullandığım oluyor

Önemli ben dakika atlamıyorum her akşam saat 9 alarm kur
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram