Gönderen Konu: Saç ekimi düşünüyorum sizce bu saça ekim başarılı olur mu ?  (Okunma sayısı 216 defa)

hijeff

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhabalar  yaşım 26 yaklaşık 4-5 senedir yavaş olan fakat son 1 senedir çok hızlı bir şekilde hızlanan bi dökülmem mevcut. Son 1 senedir özellikle saçlarım yıkadıktan 2-3 saat sonra yaglanıyor ve iyice dökülmeye başladı. telefona baktıgımda bile artık saç teli görmeye başladım. Asmed dilek hanımla bi görüşmem oldu ve 3.300 greft ile önleri kurtarırız ilerde arka taraf döküldüğünde ikinci ekimi yaparız dedi fakat donör bölgesi için buradaki saçlarında zayıf gözüküyor o yüzden finasterid kullanman gerekiyor dedi açıkcası fin konusunda çok tereddütlü bir insanım çünkü çok çabuk hasta olabilen bagışıklık sistemi zayıf bir insanım çocuklugumdan beri sizce ne yapmalıyım dilek hanımla görüştüm fakat nedense çok içime sinmedi çok baştan savma bi görüşme gibi geldi halbuki giderken çok umutluydum ondan ilk kez oraya gittim görüşmeye sizlerin yorumları nelerdir sizce 1 sene ekimle beraber fin kullanıp bıraksam saçlarım en azından seyrekligi kapanıp  güzel bi görünüme kavuşur mu çok teşekkür ederim forumu açan hintell arkadaşıma bu arada saçlarım ince telli zayıf saç

https://hizliresim.com/3k5rgh0
https://hizliresim.com/d4vvc85
https://hizliresim.com/15g7fa9

Alper1

• Hero Member
Açıkçası bende donör bölgeni zayıf buldum ince telli saçların bu şekilde ekime girersen mutlu ayrılamazsın, ekimin güzel geçebilmesi için finasterid kullanman şart gibi gözüküyor zaten ekim yapılsa bile dökülmeler devam eder o yüzden mecburen DHT bloklaman gerekiyor.
Şimdi gelelim bu saça ekim olur mu kısmına evet olur fakat bu saç bence finasterid ve minoksidil ikilisiyle ekime gerek kalmadan kurtulur çünkü diffuse thinning tarzı bir dökülme tipiniz var. Bu dökülme tipi finasterid-minoksidil gibi ilaçlara çok güzel tepkiler veriyor ama derseniz ki ben minoxla falan uğraşamam o zaman 6 ay finasterid kullanıp donörü güçlendirdikten sonra ekime gitmeniz gerekiyor fakat karar sizin ama şunu tekrar belirteyim ekim çözüm değildir mutlaka DHT blocker kullanılmalıdır.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Alper1

• Hero Member
Açıkçası bende donör bölgeni zayıf buldum ince telli saçların bu şekilde ekime girersen mutlu ayrılamazsın, ekimin güzel geçebilmesi için finasterid kullanman şart gibi gözüküyor zaten ekim yapılsa bile dökülmeler devam eder o yüzden mecburen DHT bloklaman gerekiyor.
Şimdi gelelim bu saça ekim olur mu kısmına evet olur fakat bu saç bence finasterid ve minoksidil ikilisiyle ekime gerek kalmadan kurtulur çünkü diffuse thinning tarzı bir dökülme tipiniz var. Bu dökülme tipi finasterid-minoksidil gibi ilaçlara çok güzel tepkiler veriyor ama derseniz ki ben minoxla falan uğraşamam o zaman 6 ay finasterid kullanıp donörü güçlendirdikten sonra ekime gitmeniz gerekiyor. Şunu tekrar belirteyim ekim çözüm değildir mutlaka DHT blocker kullanılmalıdır.
Benim tercihim fin'den yana olur dut pek tavsiye etmem fakat fin'in etki etmeyeceği yerlerde dutasteride mecburen başvurmak gerekiyor.
  • Yaşınız 22

hijeff

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
açıkçası ekim yaptırdıgım gibi fine başlayacagım zaten o kesin ama ben tam 1 sene sonra düşünüyorum ekimi şubatta dügünüm  var çünkü 1 sene direk kullanayım mı yoksa ekimle beraber mi  kullanmaya başlayayım tam bilemedim açıkcası asmedde dilek hanımla görüştüm onun haricisnde serkan  aygın düşünüyorum sizce o nasıl olur ekim içim

Alper1

• Hero Member
açıkçası ekim yaptırdıgım gibi fine başlayacagım zaten o kesin ama ben tam 1 sene sonra düşünüyorum ekimi şubatta dügünüm  var çünkü 1 sene direk kullanayım mı yoksa ekimle beraber mi  kullanmaya başlayayım tam bilemedim açıkcası asmedde dilek hanımla görüştüm onun haricisnde serkan  aygın düşünüyorum sizce o nasıl olur ekim içim
Serkan beyde iyidir. Benim tavsiyem ekim gününe kadar Finasterid kullanın çok daha sağlam saçlarla ekime girerseniz başarı olasılığı artar.
  • Yaşınız 22

hijeff

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
ekimden sonrada devam etmem gerekicek mi finasteride yani şöyle  ekime kadar 1 sene kullandım ekimle beraber en az 1 sene daha kullanmam gerekicek kafadan 2 sene kullanmam gerekiyor yani finası bir sorumda şu olucak finasterid kullanırken aralıklı olarak hangi tahlilleri yaptırmam gerekiyor

Alper1

• Hero Member
ekimden sonrada devam etmem gerekicek mi finasteride yani şöyle  ekime kadar 1 sene kullandım ekimle beraber en az 1 sene daha kullanmam gerekicek kafadan 2 sene kullanmam gerekiyor yani finası bir sorumda şu olucak finasterid kullanırken aralıklı olarak hangi tahlilleri yaptırmam gerekiyor
Finasterid ömür boyu kullanımlık bir ilaçtır. Ben ekime kadar 1 sene kullanın derken donör bölgenizi önce güçlendirin anlamında 1 sene dedim yoksa dediğim gibi ömür boyu kullanımlık bir ilaç.
Finasterid kullanılırken en önemli olan hormon testleridir özellikle Testosteron, Östrojen ve DHT hormonları düzenli olarak takip edilmelidir zaten doktora finasteride başlamak istediğinizi söylerseniz o size daha detaylı bilgi verebilir.
  • Yaşınız 22

hijeff

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Teşekkür ederim cevaplarınız için inşallah yakın bir zamanda doktora gidip bununla alakalı bilgi alacagım. sizce dahiliyeye mi gitmeliyim yoksa ürologa mı gitmeliyim finasterid için

Alper1

• Hero Member
Teşekkür ederim cevaplarınız için inşallah yakın bir zamanda doktora gidip bununla alakalı bilgi alacagım. sizce dahiliyeye mi gitmeliyim yoksa ürologa mı gitmeliyim finasterid için
Tahlil için dahiliyeye gidiyorsunuz onlarda sizi endokrinoloji bölümüne yönlendiriyor tahliller orada yapılıyor.
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram