Gönderen Konu: Finnasterid den neden korkuyorsunuz  (Okunma sayısı 556 defa)

wild horses

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Finnasterid den neden korkuyorsunuz
« : 14 Temmuz 2024, 16:10:20 »
Yan etkilerinden çekinen cok insan var sözüm erkeklik gelisimini tamamlamış insanlara ergenlik dönemindeki arkadaşlar için demiyorum neden korkuyorsunuz hergün saçlarınız gözlerinizin önünden akıp gidiyor başka care var mı şu an? Yok ben finasteridin üreticisi falan değilim bana ne ama boşuna strese giriyorsunu kendinize yazık ediyorsunuz dökülme de hızlanıyor stresten yapacağınız tek şey hergün hapınızı için isinize bakın bu kadar. En azından tedaviye başlamış olursunuz bir moral gelir özgüven gelir ben çevremdeki bazı arkadaşlara önerdim ilaçtan haberi bile yoktu baslayan arkadaşlar oldu benim burda kârım falan yok niyetim de yok başka care yok ilaca başlayın

Alper1

• Hero Member
Ynt: Finden neden korkuyorsunuz
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2024, 19:56:38 »
Gerçekten insanlara anlatamadığımız şey de bu bazıları diyor şeker hapı gibi fin veya dut öneriliyor e ne yapabiliriz ki başka? Saç dökülmesi için bu iki ilaçtan başka bir çözüm yok varsa bu konunun altına yazılsın öğrenelim. Açıklanan yan etki oranı %2 fakat insanlar kendilerini öyle bir psikolojiye sokuyor ki bu oran %30-40lara kadar yükseliyor hatta daha demin bir konuda arkadaş fin almayın yoksa erkekliğiniz biter tarzında bir yazı yazmış bu insanların lafına inanıp tedavi ertelemeyin.
Trans olmak için kullanılan Diane isimli ilaç bile erkekliği tamamen öldüremiyorken finasteridin tamamen erkekliğe etki edeceğini zannediyorlar gerçekten ağlar mısın güler misin bilemedim.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2024, 21:58:14 »
Kesinlikle abartıldığını düşünüyorum yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum finansterid bırakma sebebim parçalamak uğraştırıyor ve bende jinekomasti meme büyümesi yaptı bundan kaynaklı bıraktım.
Ek olarak avodart ı kullanımı kolay buluyorum ve daha etkili haftada 2 bazen 3 kez kullanıyorum yılda yaklaşık 2 ayda kullanmıyorum bünyede alıştı galiba şu anlık bir sorunum yok..
Şu.kellige bir sorun bulunsun artık genetik kısımdan iğne ile çözülsün yani genler düzelsin tamamen kel birinin saçı geninin onarımı ile geri geliyor düşününsene ne güzel mutluluk olur
AI GEM

Coping Tranny

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2024, 05:23:16 »
Garip birşey. Ben Siproteron, Bikalutamidi yetersiz buluyorum insanlar dandik Saw Palmettodan korkuyor. Geçen Minoxidil yüzünden ED yaşayan biriside vardı.

kellim

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2024, 17:20:27 »
Kendi saçlarım dökülüyor finasterid ve ketokonozal şampuan başka öneriniz var mı
  • Ekim Merkezi ismi medeks
medeks

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2024, 19:56:41 »
Kendi saçlarım dökülüyor finasterid ve ketokonozal şampuan başka öneriniz var mı
Konazol dökülmeyi önlüyor evet ama saçın kalitesini de bozuyor bunu söylemem lazım yani saç daha ince ve cansız olabiliyor. Ek olarak 1.5mm dermaroller öneriririm her hafta 2 defa uygulayın. Fin ile dermaroller bence yeterli ve ek olarak hastaneye gidip kan tahlili yaptırın vitaminlerinize falan baktırın eksikleri yerine koyun.
  • Yaşınız 22

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 09 Ağustos 2024, 04:37:23 »
Konazol dökülmeyi önlüyor evet ama saçın kalitesini de bozuyor bunu söylemem lazım yani saç daha ince ve cansız olabiliyor. Ek olarak 1.5mm dermaroller öneriririm her hafta 2 defa uygulayın. Fin ile dermaroller bence yeterli ve ek olarak hastaneye gidip kan tahlili yaptırın vitaminlerinize falan baktırın eksikleri yerine koyun.

Ah be kardeş konazol keşke dökülmeyi durdursa keşke

Haftada kaç gün ve nasıl kullanıyorsun konazolu?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 09 Ağustos 2024, 05:17:47 »
Ah be kardeş konazol keşke dökülmeyi durdursa keşke

Haftada kaç gün ve nasıl kullanıyorsun konazolu?
Tabi ki dökülmeyi tamamen engellemiyor fakat kesinlikle yardımcı oluyor. Ben konazol şampuan kullanmıyorum çünkü dediğim gibi saçı cansız yapıyor fakat en etkili sonuç gördüğüm kadarıyla haftada 2 defa kafada en az 5-10 dakika arası bekletmekle oluyor.
  • Yaşınız 22

HS24

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Ağustos 2024, 18:40:22 »
Tabi ki dökülmeyi tamamen engellemiyor fakat kesinlikle yardımcı oluyor. Ben konazol şampuan kullanmıyorum çünkü dediğim gibi saçı cansız yapıyor fakat en etkili sonuç gördüğüm kadarıyla haftada 2 defa kafada en az 5-10 dakika arası bekletmekle oluyor.

Selam,

Saçı cansız yapması kişisel deneyiminiz mi?

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 09 Ağustos 2024, 18:48:26 »

Ben haftada bir kez kullanıyorum konazolu, konazol kullandığım gün önce iki kez günlük şampuan 3. Kez konazolu uyguluyorum ve 5 6 dakika bekletiyorum. Hem daha iyi köpürüyor hemde bahsettiğin cansizlik sorununa çözüm oluyor.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 09 Ağustos 2024, 19:32:41 »

Selam,

Saçı cansız yapması kişisel deneyiminiz mi?
Evet.
  • Yaşınız 22

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 09 Ağustos 2024, 19:33:45 »
Ben haftada bir kez kullanıyorum konazolu, konazol kullandığım gün önce iki kez günlük şampuan 3. Kez konazolu uyguluyorum ve 5 6 dakika bekletiyorum. Hem daha iyi köpürüyor hemde bahsettiğin cansizlik sorununa çözüm oluyor.
Haftada 1 hiç kullanmadım ama en etkili sonuç için 2 defa öneriliyordu ama bu seferde çok cansız yaptı sanki dokunsan dökülecek gibi. Günlük şampuanlarda da sülfatsız bir şampuan kullanmıştım ama yine de cansızlık yaptı bende.
  • Yaşınız 22

wild horses

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 09 Ağustos 2024, 20:16:45 »
Ben konazolu eskiden egzama icin kullanıyordum bazen faydası oluyor bazen de olmuyor du saç döküyordu bu arada bu senenin basında nasil olduysa egzama olmadi ben de sasirdim nazar değmesin evet saçları yıpratıyor bu doğru fakat sac dökülmesi icin kullanmam son olarak şunu da diyim sulfatsiz diye üretilen sampuanlar da sac döküyor sülfatlı sampuan dökmüyor bendeki deneyim böyle
  • Yaşınız 36

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 09 Ağustos 2024, 21:15:55 »
Ben konazolu eskiden egzama icin kullanıyordum bazen faydası oluyor bazen de olmuyor du saç döküyordu bu arada bu senenin basında nasil olduysa egzama olmadi ben de sasirdim nazar değmesin evet saçları yıpratıyor bu doğru fakat sac dökülmesi icin kullanmam son olarak şunu da diyim sulfatsiz diye üretilen sampuanlar da sac döküyor sülfatlı sampuan dökmüyor bendeki deneyim böyle
Sülfat falan aslında işin en küçük kısmı, saçıma çok fazla bakım yapmayan birisiydim sadece her gün şampuanlar tarar çıkardım evden ama bu dökülme başladıktan sonra ufak detaylara bile takılır oldum. Mesela artık havluyla sert bir şekilde kurutmuyorum, fön makinası kullanmıyorum, ıslakken taramıyorum, sülfatsız şampuan alıyorum vs. tabi bunlar da işe yarıyordur ama DHT denen bela apayrı bir şey.
  • Yaşınız 22

wild horses

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 09 Ağustos 2024, 22:18:35 »
Sülfat falan aslında işin en küçük kısmı, saçıma çok fazla bakım yapmayan birisiydim sadece her gün şampuanlar tarar çıkardım evden ama bu dökülme başladıktan sonra ufak detaylara bile takılır oldum. Mesela artık havluyla sert bir şekilde kurutmuyorum, fön makinası kullanmıyorum, ıslakken taramıyorum, sülfatsız şampuan alıyorum vs. tabi bunlar da işe yarıyordur ama DHT denen bela apayrı bir şey.

Ben eskiden beri saça fazla uğraşmadım zaten havluyla üstünü örtüyorum nemini aliyor öylece kendiliginDen kuruyor ben fön hic kullammadim tarak da kullanmadim cok nazik davrandım belki de bunun yüzden 31 yaşıma kadar herhangi bir dökülme görmedim bilmiyorum halen de öyleyim 31den önce beni en cok yoran egzamaydı cok siddetli egzamalqr gecirdim egzama belasi yüzünden genelde saclar sifir numara cok gezdim iki üç ay rahattım sac diye bir takintim da yoktu. Genetik sac dökülmesi teshisi 31 yasimdan sonra konuldu bu yuzden genetik sorun olan insanlar saca daha cok hassasiyet göstermeli
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram