Gönderen Konu: Trikolog / trichotherapy deneyimi olanlar  (Okunma sayısı 186 defa)

Rapunzy

• Yeni üye
  • *
Trikolog / trichotherapy deneyimi olanlar
« : 12 Temmuz 2024, 01:56:28 »
Selam, şu siteye girmek zorunda kaldığım her sefere lanet olsun..
Bugüne kadar hiç dökülme yaşamamışım ben, mahvoldum bi kaç ay içinde..
Kan değerlerim, hormonlar ok, hatta onca takviye sayesinde süper.
FFA belirgin ama diffuse seyrediyor dökülmen dedi doktorum. Mezo & PRP dökülmeyi durdurmuyor malesef.
Bir de trikologla çalışmam önerildi, PRP gibi invaziv işlemler işe yaramıyorken bu nasıl çalışır bilemedim, siz ne düşünüyorsunuz? memnun kaldığınız merkez varsa onları da yazarsanız sevinirim zaten çok fazla değiller araştırdığım kadarıyla.. Teşekkürler.

Alper1

• Hero Member
Ynt: Trikolog / trichotherapy deneyimi olanlar
« Yanıtla #1 : 12 Temmuz 2024, 03:48:02 »
Trikologlar erkek tipi dökülmede ilk başta finasterid öneriyorlar çünkü onlar için en önemli olan DHT'yi bloklamak. Bunun dışında PRP ve Mezoterapi yapıyorlar yani aslında bildiğimiz sıradan şeylerden farkı yok.
Benim tavsiyem Dutasteridli mezoterapi yapan bir yer bulursanız orada tedavi olmanız yönünde olacaktır. Diffuse dökülmede dut'lu mezoterapi çok etkilidir fakat tabi ki de ek olarak her gün finasterid almanız gerekiyor.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Rapunzy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Temmuz 2024, 08:19:43 »
@alper1 teşekkür ederim.
Bahsettiğiniz trikologlar ülke sınırları içinde mi? Benim hormon tetkiklerim normal aralıklarda olduğu için erkek tipi dökülme olarak değerlendirmediler, dolayısıyla kafama göre alıp kullansam da fayda etmeyeceğini düşündüm, bahsettiğiniz şekilde tedavi süreci yöneten trikolog kimse söyleyin lütfen direkt ona gitmeye çalışırım.
Benim bulduklarım belli başlı patent markalarla çalışan web sayfalarında sadece bu ampül setlerinin referanslarıyla iş yapan merkezler, biraz umut tacirliği gibi gelmiyor değil.. iğneli uygulama yapan birine bile denk gelmemişken "dutasteridli mezoterapi" demeniz ilgimi çekti buna da bakacağım, umarım istanbulda bulabilirim
"Metanetinizi kaybetmeyin sultanım..."

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 12 Temmuz 2024, 21:02:09 »
@alper1 teşekkür ederim.
Bahsettiğiniz trikologlar ülke sınırları içinde mi? Benim hormon tetkiklerim normal aralıklarda olduğu için erkek tipi dökülme olarak değerlendirmediler, dolayısıyla kafama göre alıp kullansam da fayda etmeyeceğini düşündüm, bahsettiğiniz şekilde tedavi süreci yöneten trikolog kimse söyleyin lütfen direkt ona gitmeye çalışırım.
Benim bulduklarım belli başlı patent markalarla çalışan web sayfalarında sadece bu ampül setlerinin referanslarıyla iş yapan merkezler, biraz umut tacirliği gibi gelmiyor değil.. iğneli uygulama yapan birine bile denk gelmemişken "dutasteridli mezoterapi" demeniz ilgimi çekti buna da bakacağım, umarım istanbulda bulabilirim
Dutasteridli mezoterapiyi ben hiç yaptırmadım çünkü ihtiyacım yoktu çok fazla seyrekliğim yok ama forumda bazı agresif dökülmeye sahip arkadaşlar bunu yaptırarak güzel sonuçlar aldıklarını söylüyorlar fakat çok sınırlı sayıda yer bunu yapıyor özellikle İstanbul çevresinde ikamet ediyorlar fakat doktor ismi veya klinik ismini bilmiyorum.
Bildiğim tek Trikolog İstanbul da ikamet eden Serap Öztürk Niya hanımefendidir. Genelde sonuçlar iyi gözüküyor fakat fiyat bilgisini vs. bilemiyorum.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Rapunzy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Temmuz 2024, 09:07:55 »
Teşekkür ederim,

Ben Serap hanımla görüştüm, herhangi bir hormon baskılayıcı kullanmamış halimle gelip muayene olmamı istedi, agresif dökülme durumlarında online görüşmeden ziyade bizzat inceleyip takibe alınması vs.
Forumda buna dair deneyim yok sanıyorum, ama bütün tuşlara bastığım için bunu da deneyeceğim. Dediğim gibi biraz ön yargılı başlayacağım, (kürlerin içerikleri sayfalarında paylaşılmış, etken madde olarak dişe dokunur bir çalışma bulamadım) güzel sonuç alan da var, sadece yeni çıkan saçları kalınlaştırdı diyenler de..
Şu an zaten açılma olan bölgeler için deneysel bi tedavi uyguluyoruz cildiyeyle, ekim için görüştüğüm doktorlar dökülmenin durması gerekiyor dediler.
*mezoterapi için burada gittiğim doktor herhangi bir hormon tedavisi konusunda inanılmaz kıt, tahlillerde bişey görmedikçe takviyeye karşıyım diyor (gidebileceğim tek güvenilir mezo kendisi malesef) İstanbul için seanslı olarak gitmek bana uymuyor, önümüzdeki haftalarda trikolog randevusu alıp başlarsam yazacağım, o zamana kadar fikri olanlar varsa/paylaşırsa memnun olurum.
Güncel olarak;
-polysitol
-tacrolimus (topikal/lokal FFA) / m-furo (sebo için lokal)
-biotin, ferritin, d vit ve standard kullandığım takviyeler
-zorunlu olarak aşırı sağlıklı beslenme ve masaj bunları bin yıldır yapıyorum, "bunlara rağmen" diye eklemek istedim.
-elem, keder ve dert (600tel saç döküyorum hayırlısı..)

Rapunzy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2024, 21:49:52 »
Alın çizgim çakmakla yakılmış gibi saçmasapan bişeye dönüşüyor, sabah girdiğim sinir krizine müteakip Avodart aldım bugün başlıyorum. Yeni konu açıp kalabalık etmesin diye burdan paylaşacağım süreci.
Trikolog olarak aratanlar da denk gelir belki.. Ağustos sonuna kadar yıllık izin kullanamadığım için daha var İstanbul'a gitmeme, o zamana kadar dutasteride radikal bi değişiklik yaratmaz işe yarayacaksa da vakit kaybetmemiş olurum diye düşündüm(?)
İki gün arayla 0.5lik dozu almayı düşünüyorum, tahlillerimde hormonlarım sorunsuzdu çünkü (Klinik pcos belirtisi olmayanlarda gün aşırı reçete edilmiş araştırdığım kadarıyla, yarılanma ömrü bile yeterince uzunken iki gün boşluk makul geldi(?)) Diğer takviye/ilaçlarıma da devam tabi ki. Önerisi olan her zaman yazabilir, 30undan sonra bu sürece giren başka hanımlar varsa onlar daha çok yazabilir, mutsuz ve öfkeliyim. İyi akşamlar.

Facebook Twitter Instagram