Gönderen Konu: Saç dökülmesi  (Okunma sayısı 152 defa)

berkay0711

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç dökülmesi
« : 11 Temmuz 2024, 16:46:39 »
Merhaba yaklaşık 3 yıldır devam eden bir saç dökülmem var , tiroit hastalığımı ilaç ile kontrol altına aldım . Düzenli olarak prp ve mezoterapi yaptırıyorum ama hala duşta 5-10  kurularken 5-10 tel saçım dökülüyor . İşim gereği ülke değişikliği yapınca başka yerlerin suyu havası yüzünden de saçlarımda sanırım ekstra dökülme oluyor . Hayatımda hiç fin veya minoksidil kullanmadım . Yaşım 22 , 2-3 sene içerisinde ekim yaptırmayı düşünüyorum. Bana tavsiyeleriniz neler olur ? Vertexim  şakaklarım ve saç çizgimin biraz gerisindeki saçlarım çok inceldi

Alper1

• Hero Member
Ynt: Saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 11 Temmuz 2024, 20:26:53 »
Günde 100 tel saç dökülmesi tıp dünyasında normal kabul edilir bunun fazlası sıkıntılı olarak görülür.
Ekim maalesef erkek tipi kelliğin tedavisi değildir çünkü ekim yapıldıktan sonra da erkek tipi kellik devam edecek ve dökülmelerde durmayacak bunun için finasterid almanız şart.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

airen

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 11 Temmuz 2024, 22:38:46 »
Merhaba yaklaşık 3 yıldır devam eden bir saç dökülmem var , tiroit hastalığımı ilaç ile kontrol altına aldım . Düzenli olarak prp ve mezoterapi yaptırıyorum ama hala duşta 5-10  kurularken 5-10 tel saçım dökülüyor . İşim gereği ülke değişikliği yapınca başka yerlerin suyu havası yüzünden de saçlarımda sanırım ekstra dökülme oluyor . Hayatımda hiç fin veya minoksidil kullanmadım . Yaşım 22 , 2-3 sene içerisinde ekim yaptırmayı düşünüyorum. Bana tavsiyeleriniz neler olur ? Vertexim  şakaklarım ve saç çizgimin biraz gerisindeki saçlarım çok inceldi
hocam hastalığınız haşimato mu

berkay0711

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 12 Temmuz 2024, 17:30:08 »
Açıkçası haşimato değil sadece tsh değerim üst sınırın çok üzerinde

berkay0711

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2024, 17:30:42 »
hocam hastalığınız haşimato mu
tsh değerim yüksek , haşimato değilim

berkay0711

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 12 Temmuz 2024, 17:31:42 »
Günde 100 tel saç dökülmesi tıp dünyasında normal kabul edilir bunun fazlası sıkıntılı olarak görülür.
Ekim maalesef erkek tipi kelliğin tedavisi değildir çünkü ekim yapıldıktan sonra da erkek tipi kellik devam edecek ve dökülmelerde durmayacak bunun için finasterid almanız şart.
Yaşım 23 ve finasteride yan etkilerinden açıkçası ciddi anlamda korkuyorum . Cinsel ve psikolojik olarak çok sıkıntılı bir ilaç . Xpecia vb gibi şeyler düzenli kullanımda fayda sağlıyor mu ?

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2024, 20:58:35 »
Yaşım 23 ve finasteride yan etkilerinden açıkçası ciddi anlamda korkuyorum . Cinsel ve psikolojik olarak çok sıkıntılı bir ilaç . Xpecia vb gibi şeyler düzenli kullanımda fayda sağlıyor mu ?
Xpecia çok kısıtlı fayda sağlar dökülmeyi tamamen durduramaz. Ergenlik bittikten sonra finasterid kullanmanın bir sıkıntısı yok bence iyi bir dermatoloğa danışarak ilaca başlamanızı tavsiye ederim.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Facebook Twitter Instagram