Gönderen Konu: Finasterid (bakabilir misiniz lütfen yardıma ihtiyacım var)  (Okunma sayısı 341 defa)

Berat Bayındır

• Yeni üye
  • *
Ya saçlar baya gidiyo tüm özgüvenimi hayatımı mahvediyor bu durum. Gözü kararttım fin kullanıcam topikal kullanamıyorum çünkü seboreik dermatit var oral kullanmam lazım meslela 1 gün aga e tablet diğer gün 1 mg fin döngü şeklinde ama o kadar yorum okudum ki güç kaybı bilişsel kayıp vs vs yaşım 21  6 ay sonra 22ye gireceğim bana bu saç dökülmemdeki izlemek istediğim yol ve yan etkiler hakkında bilgilendirir misiniz yol gösterir misiniz inanın cok fazla çaresizim..

Tokatlikel60

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasterid (bakabilir misiniz lütfen yardıma ihtiyacım var)
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2024, 22:42:20 »
Fin ömrü 24 saat olduğu için 24 saatte bir döngüsel olarak kullanmak gerekiyor diye biliyorum kullanacaksan 24 saatte bir kullanmam faydana olacaktır.

Berat Bayındır

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2024, 22:15:09 »
Fin ömrü 24 saat olduğu için 24 saatte bir döngüsel olarak kullanmak gerekiyor diye biliyorum kullanacaksan 24 saatte bir kullanmam faydana olacaktır.
Reis  her gün kullandığımda piskolojik olaarak etkileniyorum ama bir gün fin bir gün aga e şeklinde kullanırken bir sııkıntı hissetmiyorum nasjl yapmalıyım böyle yapsam diyorum olurmu

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2024, 19:03:54 »
Önce sana finasterid hakkında bilgi vereyim sonra sen konuna resimlerini ekle saç durumuna göre konuşalım

Finasterid, androgenetik alopesi (erkek tipi kellik) ve benign prostat hiperplazisi (BPH) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Çalışma mekanizması şu şekildedir:

1.   5-Alfa Redüktaz Enzimi İnhibisyonu: Finasterid, 5-alfa redüktaz adlı enzimi inhibe eder. Bu enzim, testosteronu daha güçlü bir androgen olan dihidrotestosterona (DHT) dönüştürür.
   2.   DHT Seviyelerinin Azalması: 5-alfa redüktaz enziminin inhibe edilmesi, DHT üretimini azaltır. Erkek tipi kellik vakalarında, saç foliküllerinin DHT’ye duyarlılığı nedeniyle saç dökülmesi meydana gelir. Finasterid, DHT seviyelerini düşürerek bu süreci yavaşlatır veya durdurur.
   3.   Saç Foliküllerinin Korunması: DHT’nin azalması, saç foliküllerinin minyatürleşmesini engeller ve saç büyüme döngüsünün uzamasını sağlar. Bu, saç dökülmesini durdurabilir ve bazı durumlarda yeni saç büyümesini teşvik edebilir.
   4.   Prostat Hacminin Azalması: BPH tedavisinde finasterid, prostat dokusundaki DHT seviyelerini düşürerek prostatın küçülmesine ve semptomların hafiflemesine yardımcı olur.

Finasterid genellikle oral tablet formunda alınır ve sürekli kullanım gerektirir. Saç dökülmesini durdurma veya yeni saç büyümesini teşvik etme etkileri birkaç ay içinde görülebilir. Ancak ilacın kesilmesi durumunda, DHT seviyeleri yeniden yükselebilir ve saç dökülmesi devam edebilir.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram