Gönderen Konu: Diffuse Thinning Dökülmeye Sahip Olanlar Şanslı  (Okunma sayısı 570 defa)

Alper1

• Hero Member
Diffuse Thinning Dökülmeye Sahip Olanlar Şanslı
« : 05 Temmuz 2024, 04:26:18 »
Hem forumlarda hem de Reddit'de incelediğim bütün Diffuse Thinning tipi dökülmeye sahip olan kişiler ilaçlara inanılmaz güzel tepki veriyor. Norwood 2 olan birisi Minoxille, Finasteridle ne yaparsa yapsın Norwood 1'e çok zor geçiyor yada geçemiyor fakat Diffuse dökülmede işler hiç öyle olmuyor. Norwood 7 olan bir adam 6 aylık tedaviyle Norwood 1'e bile dönebiliyor. Aşağıda incelemeniz için linkleri bırakıyorum.
https://www.reddit.com/r/tressless/comments/1dukcjm/why_am_i_still_shedding_so_much_yet_making_lots/
https://www.reddit.com/r/tressless/comments/1du46kd/6_months_on_fin_1mg_everyday_good_progress_20m/
https://www.reddit.com/r/tressless/comments/1dsgwxa/7_months_fin_and_about_1_monthish_of_min_stay_the/

Alper1

• Hero Member
Ynt: Diffuse Thinning Dökülmeye Sahip Olanlar Şanslı
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2024, 04:29:17 »
.
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2024, 20:55:33 Gönderen: Alper1 »
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

airen

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 05 Temmuz 2024, 23:53:30 »
Hem forumlarda hem de Reddit'de incelediğim bütün Diffuse Thinning tipi dökülmeye sahip olan kişiler ilaçlara inanılmaz güzel tepki veriyor. Norwood 2 olan birisi Minoxille, Finasteridle ne yaparsa yapsın Norwood 1'e çok zor geçiyor yada geçemiyor fakat Diffuse dökülmede işler hiç öyle olmuyor. Norwood 7 olan bir adam 6 aylık tedaviyle Norwood 1'e bile dönebiliyor. Aşağıda incelemeniz için linkleri bırakıyorum.
https://www.reddit.com/r/tressless/comments/1dukcjm/why_am_i_still_shedding_so_much_yet_making_lots/
https://www.reddit.com/r/tressless/comments/1du46kd/6_months_on_fin_1mg_everyday_good_progress_20m/
https://www.reddit.com/r/tressless/comments/1dsgwxa/7_months_fin_and_about_1_monthish_of_min_stay_the/
hocam sanki forumda daha önceleri diffuse thinning yaşayanlar ilaç çok etki etmediği için şanssızda vertexde açılma yaşayanlar şanslı diye bi muhabbet vardı yanlışsam düzeltin

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 06 Temmuz 2024, 02:59:14 »
hocam sanki forumda daha önceleri diffuse thinning yaşayanlar ilaç çok etki etmediği için şanssızda vertexde açılma yaşayanlar şanslı diye bi muhabbet vardı yanlışsam düzeltin
Ön saç çizgisi bozulmadan sadece vertex kısmında açılma yaşayan kişilerde şanslı çünkü sadece fin kullansa o bölge tamamen kapanabiliyor fakat diffuse thinning tipi dökülme ilaca hemen yanıt veriyor. Hatta minoksile bulaşmadan sadece fin veya dut kullanıp saçı çok güzel hale gelen kişiler var.
Diffuse dökülemeye sahip olanların ilaca güzel tepki vermelerinin tek nedeninin erkek tipi dökülme olmadığını düşünüyorum yani elbet altta yatan başka bir sebep var belki beslenme sorunu olabilir belki de tiroitten dolayı bilemiyorum fakat tek nedeni AGA değil bana göre.
  • Yaşınız 22

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 06 Temmuz 2024, 03:00:59 »
Ön saç çizgisi bozulmadan sadece vertex kısmında açılma yaşayan kişilerde şanslı çünkü sadece fin kullansa o bölge tamamen kapanabiliyor fakat diffuse thinning tipi dökülme ilaca hemen yanıt veriyor. Hatta minoksile bulaşmadan sadece fin veya dut kullanıp saçı çok güzel hale gelen kişiler var.
Diffuse dökülemeye sahip olanların ilaca güzel tepki vermelerinin tek nedeninin erkek tipi dökülme olmadığını düşünüyorum yani elbet altta yatan başka bir sebep var belki beslenme sorunu olabilir belki de tiroitten, vitamin eksikliğinden dolayı bilemiyorum fakat tek nedeni AGA değil bana göre.
  • Yaşınız 22

airen

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 06 Temmuz 2024, 03:16:06 »
Diffuse dökülemeye sahip olanların ilaca güzel tepki vermelerinin tek nedeninin erkek tipi dökülme olmadığını düşünüyorum yani elbet altta yatan başka bir sebep var belki beslenme sorunu olabilir belki de tiroitten dolayı bilemiyorum fakat tek nedeni AGA değil bana göre.
bende diffuse dökülme yaşıyorum ve haşimato tiroidim var başka bi arkadasimdada haşimato var ve o da diffuse yaşıyor tiroidin etkisi buyuk sanirim
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2024, 17:18:48 Gönderen: airen »

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 06 Temmuz 2024, 14:29:02 »
bende diffuse dökülme yaşıyorum ve haşimato tirodim var başka bi arkadasimdada haşimato var ve o da diffuse yaşıyor tirodin etkisi buyuk sanirim
Evet tiroidin etkisi çok büyük.
  • Yaşınız 22

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 13 Temmuz 2024, 05:59:10 »
Bende doktora bir ara farklı rahatsızlıktan göründüm tiroid yavaş çalışıyormuş bunu çözersem saçlarım düzelir mi ? Ya da şöyle sorayım tiroid ve erkek tipi saç dökülmesi aynı anda olur mu ?
Kafamdaki saçın erkek tipi dökülme olup olmayacağını nasıl anlayabilirim şahsen doktorları ilgisiz ve bilgisiz buluyorum net nasıl emin olabilirim
AI GEM

airen

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 13 Temmuz 2024, 16:27:45 »
Bende doktora bir ara farklı rahatsızlıktan göründüm tiroid yavaş çalışıyormuş bunu çözersem saçlarım düzelir mi ? Ya da şöyle sorayım tiroid ve erkek tipi saç dökülmesi aynı anda olur mu ?
Kafamdaki saçın erkek tipi dökülme olup olmayacağını nasıl anlayabilirim şahsen doktorları ilgisiz ve bilgisiz buluyorum net nasıl emin olabilirim
kendi adıma konuşayım tiroid haplarımı düzenli kullanıyorum yaklaşık 2 yıldır falan ve bariz şekilde seyrelme devam etti doktor kontrollerimide aksatmadım tabiki ilaç kullandığım süreçte tiroid kontrol altındaydı yani saç dökülmesi sadece tiroidden değil agadan da oluyor ikisi aynanda olur

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 13 Temmuz 2024, 17:07:43 »
Anladım teşekkürler peki kan testi ve tüm gereken testleri dermatolojiye versem bana dökülmenin neyden kaynaklı olduğunu net şekilde söyleyebilirler mi
AI GEM

Facebook Twitter Instagram