Gönderen Konu: BU SAÇI KİM EKSİN?  (Okunma sayısı 85 defa)

emrah001

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
BU SAÇI KİM EKSİN?
« : 24 Haziran 2024, 22:05:49 »
Saç ektirmek istiyorum İlhan Serdaroğluyla konuştum açıkçası tavrını beğendim diğer birçok yer gibi para göz olmadığı belli ancak forumda birkaç tane İlhan Hocanın yaptığı ekimlerde nekroz vakası gördüm ve biraz çekindim. Ekim için İstanbulda önerebileceğiniz ekim yapan Plastik Cerrahları öğrenmek isterim. Karar verme süreci ekimden zormuş. 23 yaşındayım ilerde tepeme ikinci bir ekim gerekeceğinin farkındayım ama şuan benim için önemli olan ön çizgimin düzeltilmesi. Serkan Aygın,ASMED ve İlhan Serdaroğluyla konuştum. Serkan Bey ön bölgeye 3400 greft, Asmed 4500-5000 greft(bütçemi çok aştığı için listeden çıkardım malesef), İlhan Bey de yalnızca ön bölgeye ekim yapılacaksa 2300-2400 greft ancak tepenize gerekip gerekmediğini muayenede anlarım dedi. Açıkçası ilerleyen yıllarda ikinci bir ekim de gerekeceği için donör bölgemi çok da harap etmek istemiyorum sizin düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi öğrenmek isterim.

hammut

• Sr. Member
Ynt: BU SAÇI KİM EKSİN?
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2024, 11:39:51 »
Ekim yapan plastik cerrah bulman zor dostum

Aang

• Full Member
  • Daha güzel günlere.
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2024, 12:41:56 »
Dostum yaşından kaynaklı biraz riskli bir durumdasın. Eğer dökülme ihtimalin devam ederse ön taraftaki var olan saçların dökülmeye devam edip hiç ekilmemiş gibi olabilirsin. Bunun yerine biraz daha bekleyip 28-30 yaşlarında saç ekimini yaptırmanı tavsiye ederim. Ama bu durumu riske atarak ben saç ekimin yaptıracağım bu görüntüm beni çok rahatsız ediyor diyorsan bu işi yapan plastik cerrah bulmak çok zordur. Çoğu plastik cerrah dahi olsa bu işte kanal açma işlemi denilen kısmı yapıyorlar ve diğer işlemlerini ekibindeki asistanlar yapmaktadır. Tüm ameliyatı plastik cerrahın yapmasını istiyorsan Asmed' e vereceğin bütçenin çok daha üstüne çıkacaktır. Bu da seni zorlayacaktır. Bu kararı verirken bu bahsettiğim dökülmenin devam edebilme riskini göz önünde bulundurmanı rica ediyorum.

emrah001

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Haziran 2024, 18:15:04 »
Dostum yaşından kaynaklı biraz riskli bir durumdasın. Eğer dökülme ihtimalin devam ederse ön taraftaki var olan saçların dökülmeye devam edip hiç ekilmemiş gibi olabilirsin. Bunun yerine biraz daha bekleyip 28-30 yaşlarında saç ekimini yaptırmanı tavsiye ederim. Ama bu durumu riske atarak ben saç ekimin yaptıracağım bu görüntüm beni çok rahatsız ediyor diyorsan bu işi yapan plastik cerrah bulmak çok zordur. Çoğu plastik cerrah dahi olsa bu işte kanal açma işlemi denilen kısmı yapıyorlar ve diğer işlemlerini ekibindeki asistanlar yapmaktadır. Tüm ameliyatı plastik cerrahın yapmasını istiyorsan Asmed' e vereceğin bütçenin çok daha üstüne çıkacaktır. Bu da seni zorlayacaktır. Bu kararı verirken bu bahsettiğim dökülmenin devam edebilme riskini göz önünde bulundurmanı rica ediyorum.
Ekimi baştan sona plastik cerrahın yapması şart değil ilk gönderide biraz eksik yazmışım. Özetle bu işte tecrübeli, olası bir komplikasyonu yönetebilecek bir doktora saç ekimi yaptırmak istiyorum. İstanbulda önerebileceğiniz yerler nereler bunu öğrenmek için açtım başlığı. @hintell reis sen de cevap yazabilirsen çok sevinirim.

emrah001

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 25 Haziran 2024, 19:52:38 »
Şuanda Zekeriya Kul ve İlhan Serdaroğlu arasında kararsızım. İlhan Serdaoğlunun bahsettiği otolog kök hücre grefti uygulaması gerçekten işe yarayan bir yöntem mi yoksa sadece işin reklam kısmı mı bilemiyorum. Sizce hangi hekimi tercih etmeliyim ve önereceğiniz başka yerler var mıdır?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2024, 01:47:38 »
asuman hanıma bakınız ekimlerine forumda
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram