Gönderen Konu: Finasterid ve Erkeklik gelişimi sorunu  (Okunma sayısı 136 defa)

Efe

• Yeni üye
  • *
Finasterid ve Erkeklik gelişimi sorunu
« : 24 Haziran 2024, 11:50:23 »
21 yaşındayım ve neredeyse bir yıldır finasterid kullanıyorum.Saçımın durumu berbattı fakat şuan gerçekten çok iyi durumda saçımı baya olumlu şekilde etkilediğini düşünüyorum.Benim korkum evet ergenlik,boy uzaması,penis uzaması gibi şeyler erkeklerde 20-21 yaşlarında artık sonlanmis olsa da bazı erkekler çocukluk tipinden gerçek bı yetiskin tipine(bundan kastım sadece sakal bıyık değil) 25li yaşlarda veya biraz daha geç geçtigini söylüyor bu ergenlikten sonra da erkeksi gelişimin bir nebze devam ettiğini gösteriyor bazı kişiler için hatta çoğu erkeğin 20 yaş hali ile 25 yaş hali de farklıdır diye düşünüyorum neyse çok uzattım benim sormak istediğim soru 21 yaşındayım ergenligim bitmiş olsa bile hala çocuk gibi bir tipim var(boyum kısa değil 180 fakat yüzüm küçük ve zayıfım)ve finasteridin beni belki de birkaç senede tam bir erkek yapicak kas kemik gelişiminde etkili olabilecek hormonları engelleyip suanki halimde birakicagindan korkuyorum... sizce finasterid erkeksi gelişimi engeller mi??

Merlot.

• Yeni üye
  • *
Ynt: Finasterid ve Erkeklik gelişimi sorunu
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2024, 16:46:37 »
Engeller tabi dht baskılıyor
En azından 25 kadar topikal ürün kullansan daha iyi olurdu
Yaptığın iş tehlikeli
Bende fin kullanıyorum bırakmak için alternatif arıyorum
  • Yaşınız 49

Efe

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2024, 17:24:19 »
Engeller tabi dht baskılıyor
En azından 25 kadar topikal ürün kullansan daha iyi olurdu
Yaptığın iş tehlikeli
Bende fin kullanıyorum bırakmak için alternatif arıyorum
yani bilmiyorum ama başlamadan önce herkes 20-21 gibi yaşlara başlamak için normal yaşlar diyordu 25 yaşından önce finasterid kullanmaya başlayan çok fazla kişi var 25 yaşına kadar kullanmazsam saclarimi kaybederim ne yapicam bilmiyorum....

Efe

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2024, 17:26:05 »
arkadaşlar 20li yaşlarda başlayıp da şuan 25-26 yaşlarında olanlar varsa lütfen yardımcı olabilir mi kendinizi o zamankinden fiziksel olarak daha büyük ve erkeksi hissediyor musunuz

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2024, 22:50:17 »
Bu olayı sadece DHT'ye bağlamak doğru değil asıl önemli erkeklik hormonlarından birisi testosterondur eğer senin testo seviyen düşükse bahsettiğin durumlarla karşılaşman normaldir. DHT ergenlik bitimine kadar çok ama çok önemli bir hormon istisnasız fakat gelişim bittikten sonra pek bir işlevi kalmıyor zaten fin/dut gibi ilaçlar DHT'nin tamamınıda bloklamıyor.
  • Yaşınız 22

Efe

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2024, 23:28:04 »
Bu olayı sadece DHT'ye bağlamak doğru değil asıl önemli erkeklik hormonlarından birisi testosterondur eğer senin testo seviyen düşükse bahsettiğin durumlarla karşılaşman normaldir. DHT ergenlik bitimine kadar çok ama çok önemli bir hormon istisnasız fakat gelişim bittikten sonra pek bir işlevi kalmıyor zaten fin/dut gibi ilaçlar DHT'nin tamamınıda bloklamıyor.
anladım genç erkeklikten yetişkin erkekliğe geçişi etkilemiyosa sorun yok zaten biraz araştırdım da anabolik hormon olan testoymus dht değilmiş.

Facebook Twitter Instagram