Gönderen Konu: Nerede ekim yaptırmalıyım?  (Okunma sayısı 170 defa)

2r4n

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Nerede ekim yaptırmalıyım?
« : 23 Haziran 2024, 10:28:33 »
Arkadaşlar yaş 30, lise yıllarında dökülme başladı tepe bölgesinden, 20 yaşında başarısız bir ekim yaptırdım, bilinçsizdim. Donör bölgem biraz hırpalandı ön taraflara saçma bir ekim yapıldı ama asıl sıkıntılı bölgeye çok dokunulmadı. Şimdi arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum şuan işten dolayı bir boşluğum var 1 2 güne ektirmek istiyorum. Medeks çok met ediliyor. Benimde alanım büyük siz ne dersiniz yorumlarınızı bekliyorum.

Ayrıca ben 12 saatlik yola gideceğim İstanbul olursa konyada oturuyorum. Ekimden sonra 12 saatlik dönüş yolunun ekime olumsuz bir etkisi olur mu arkadaşlar tavsiyeleriniz önerilerinizi bekliyorum

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Nerede ekim yaptırmalıyım?
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2024, 00:48:04 »
ekimden sonra bir süre dinlenmelisin hemen yola çıkarsan ekim alanı kanlanması olumsuz etkilenebilir ve aşırı ödem olma ihtimalide fazla olur .ekimden sonra bir iki gün yarı yatar pozisyonda dinlenmek en doğrusu.

2r4n

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2024, 09:20:08 »
ekimden sonra bir süre dinlenmelisin hemen yola çıkarsan ekim alanı kanlanması olumsuz etkilenebilir ve aşırı ödem olma ihtimalide fazla olur .ekimden sonra bir iki gün yarı yatar pozisyonda dinlenmek en doğrusu.
Teşekkür ederim hocam. Bencede öyle ama şartlar zaman kısıtı. Peki önerebileceğiniz bi yer var mı?

OnNumero

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2024, 20:07:23 »
medeks iyidir ama bence ahmet tosun ve asuman hair ilede görüş.

2r4n

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2024, 23:06:11 »
Hocam Asuman uygun değilsiniz diye kestirip attı iletişimleri hiç beğenmedim. Bu bizler için önemli bi süreç ve en azından uygun değilse bile mantıklı birkaç neden belirten cümle görmeye hakkımız var diye düşünüyorum. Ahmet tosun da bakalım bi en az 50 bin dediler. Ve bütün açıdan fotoları atmıştım ben iletişim olarak şuan medekse yakın hissediyorum. Çokta olumlu konuştular benimle sağolsunlar. Ayrıca yorumunuz içinde teşekkür ederim hocam insan başka birilerinden destek bekliyor bu süreçlerde

Umut3439

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2024, 23:55:04 »
Açıklığıa göre Medeks iyi bir seçim olabilir,ben de Medeks'te ekim yaptırdım,genel olarak süreçten memnunum

2r4n

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 25 Haziran 2024, 10:32:44 »
Hocam peki medeks tek günde gönderiyor mu yada pansuman ve ilk yıkama için bir gün orda bekletiyorlar mı?

Umut3439

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 25 Haziran 2024, 11:20:26 »
Hocam peki medeks tek günde gönderiyor mu yada pansuman ve ilk yıkama için bir gün orda bekletiyorlar mı?
Benim işlemim yaklaşık 8.5 saat sürdü 1 günde tamamlandı,ertesi gün donör bölgedeki sargıyı çıkarmam söylendi,ilk yıkamayı ve diğer yikamaları kendim yaptım,kafada olusan iltihap kısmındaki kabuklari biz çıkaralım dediler merkeze gidicem ,benim sürecim bu şekilde

2r4n

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 25 Haziran 2024, 12:28:10 »
Teşekkür ederim hocam tek günde hallediyorlar o zaman çok iyi 🙏🏿

Umut3439

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları