Gönderen Konu: ASMED KORAY ERDOĞAN & DİLEK ÇAKIR / 5060 GREFT / YAŞ 35 / AÇIK ALAN / 19.06.2024  (Okunma sayısı 5140 defa)

EMP

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bazı durumlarda 3 4 aya kadar sürüyor kızarıklık. İlk 3 4 ay malesef görüntü hoş olmuyor sabretmek zorundasınız

BOSS

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese merhaba tecrübeli arkadaşların görüş ve önerilerine çok ihtiyacım var şu an. Saç ekimimin üzerinden 53 gün geçti ve gelen saç köklerinin dibinde iltihaplar mevcut sanırım. Fotoğrafları detaylı paylaştım. Klinik ile görüştüğümde sürecin normal olduğunu belirttiler. Bunun haricinde 2 cildiye profesör doktora ve bir profesör plastik cerraha muayene olduğumda iltihap olduğunu belirttiler. Antibiyotik (Cipra) kullandım bir hafta, geçirdiğim süreçte içim rahat etmediği için Dilek Hanım ve Dermatalog Saide hanımdan randevu alarak kontrol amaçlı ziyarette bulunduğum da her ikisi de bu gelişimlerin sürecin bir parçasını olduğunu belirttiler. Bir nebze içim rahatlasa da forum üzerinde ya da başka araştırmalar yaptığım da süreci benim gibi geçen başka kimseye rastlamadım. Bu da içimde bir ukte oluşturdu. Aşağıda belirttiğim sorularıma cevap aramaktayım. Deneyimli arkadaşların desteğine ihtiyacım var. Özellikle Hintell klinikte ziyaretinde bulunmuştum objektif yorumlarını merak ediyorum doğrusu.

1) Kızarıklık 53. güne göre normal midir?
2) Saç köklerinin dibinde sarı sarı sivilcemsi ya da noktalar mevcut iltihap olduklarını düşünüyorum. Bu süreçte normal midir?
3) İltihap saç köklerine zarar vermiş midir?
4) 53. güne durum nasıl?

Bu süreçte kullandığım şampuan, takviye ve antibiyotik bilgileri aşağıda ki gibidir.

AGA-E vitamin 1 kutu bitti. Yarın itibariyle Nourkrin man e başlayacağım.
Şampuan olarak hafta da bir gün kelual ds diğer günler aralıklı panplus gold klinik tavsiyesi ile kullanmaktayım. Araştırdığım kadarıyla yurtdışından getirttiğim head&and shoulders clinical strench de hafta da bir gün kullanıyorum.
Bir hafta sabah akşam cipra antibiyotik kullandığım da açıkçası iltihaplar da ve kafa derisinde göze gelen bir düzelme olmuştu. Şimdi ise tekrar başladı. Bu arada belirtmek isterim. Hijyen şartlarına üst düzey uymaktayım. Nevresimler 90 derece yıkanıp her gün değiştiriliyor. 50 gündür bu süreci aralıksız evde geçirdim ve güneşe çıkmadım. Bir kere kuaföre gitmek kaydıyla kendi aldığım sıfır makinamı götürdüm gibi. Yani her şeyi üst düzey uyguladığım halde durum bundan ibaret.
Proscar iki günde bir 4/1 kullanmaktayım. Yan etkisine rastlamadım.
2 kere prp yaptırdım perşembe günü 3. PRP için kliniğe gideceğim.
Sivilceler için Saide hanımın tavsiyesi ile fucicort krem kullanmaktayım.

Arkadaşlar Koray Hocayla görüşmek ya da talep etmek imkansız kesinlikle görüşmüyor. Bu konuda hasta asistanlarını kesin bir dille uyarmış sadece dermatolog Saide Hanımla görüşmek mümkün aslında endişelerimi giderebilecek tek kişi bu durum da Koray Hoca iken bu kadar ücret ödeyip görüşememek ayrıca dokunuyor bana. Bu sebeple yardımınıza ihtiyacım var. Örneğine rastlamadığım için psikoloji olarak iyi durumda değilim açıkçası.

Bogeda

• Sr. Member
Hocam gerekli uzman görüşlerini alıp iltihap olduğunu doğrulatmışsın bunun üstüne kim ne diyeblir ki?! Ben sivilcesiz çıkış çok az gördüm. Çıkış sürecinde genelde sivilce yapar sivilcede genelde irin içerir. Biraz fazla dert ediyor olabilir misin? Bilemiyorum. Korkun bu ekimden bir rahatsızlık kapmazsa zannetmiyorum, korkun ekimin heba olmasıysa o konuda da kurumun iyi. Yine olumsuz bir sonuçta sana destek olacaklardır. Bazen bazı şeylerde olacağına varır. Çok üstüne düşünüp panik yapma. Dışarıya çık sosyalleş düşünecek uğraşacak başka şeylerin olsun kafanı kendi haline bırak derim ben naçizane

BOSS

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam gerekli uzman görüşlerini alıp iltihap olduğunu doğrulatmışsın bunun üstüne kim ne diyeblir ki?! Ben sivilcesiz çıkış çok az gördüm. Çıkış sürecinde genelde sivilce yapar sivilcede genelde irin içerir. Biraz fazla dert ediyor olabilir misin? Bilemiyorum. Korkun bu ekimden bir rahatsızlık kapmazsa zannetmiyorum, korkun ekimin heba olmasıysa o konuda da kurumun iyi. Yine olumsuz bir sonuçta sana destek olacaklardır. Bazen bazı şeylerde olacağına varır. Çok üstüne düşünüp panik yapma. Dışarıya çık sosyalleş düşünecek uğraşacak başka şeylerin olsun kafanı kendi haline bırak derim ben naçizane

"Ben sivilcesiz çıkış çok az gördüm. Çıkış sürecinde genelde sivilce yapar sivilcede genelde irin içerir." Dostum böyle yazmışsın ya işte bu cevapları bulamadığım için ya da denk gelmediğim için kafaya çok taktım. Biraz fazla mükemmelliyetçiyim genel olarak sıkıntı bu durum benim için.

Çok sağol verdiğin cevap içimi rahatlattı. Etrafımda saç ekim operasyonu olup ta benim durumum böyle olmadı diyen çok insan var o yüzden biraz rahatsızlık veriyor bu durum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Kızarıklık normal kardeşim
Zor geçiyor heleki hassas bir cild ise

Sivilceler vs de sanırım senin hassas bir cildin var hala devam ettiğinr göre
Zamanla kaybolacaktır diye düşünüyorum

Kökler derinin 5mm altında sivilcelenme akne köklere zarar vermez
Sadece alan geniş donör zayıf proscara başlaman bencr çok iyi olmuş

Kullandığın vitaminler de aşırı geliyor olabilir sivilcelenmede sırt da sivilcelen me var mı?
Global Moderator

Bogeda

• Sr. Member
"Ben sivilcesiz çıkış çok az gördüm. Çıkış sürecinde genelde sivilce yapar sivilcede genelde irin içerir." Dostum böyle yazmışsın ya işte bu cevapları bulamadığım için ya da denk gelmediğim için kafaya çok taktım. Biraz fazla mükemmelliyetçiyim genel olarak sıkıntı bu durum benim için.

Çok sağol verdiğin cevap içimi rahatlattı. Etrafımda saç ekim operasyonu olup ta benim durumum böyle olmadı diyen çok insan var o yüzden biraz rahatsızlık veriyor bu durum.

Hocam sana özel değil saç ektirenlerin yüksek bir yüzdesi obsesif tavırlar sergiler (bende dahil) gelip gidiyor bize böyle. Sonuç olarak üstüne ne kadar düşünürsen düşün zamana dayalı sonuçlar alabileceğin bir işlem. Tecrübeli bir ekilen olarak tavsiyem belli periyodlarda kendini yoklaman sürecin sağlıklı ilerlemesi açısından. Yine de sen bilirsin tabi

BOSS

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Kızarıklık normal kardeşim
Zor geçiyor heleki hassas bir cild ise

Sivilceler vs de sanırım senin hassas bir cildin var hala devam ettiğinr göre
Zamanla kaybolacaktır diye düşünüyorum

Kökler derinin 5mm altında sivilcelenme akne köklere zarar vermez
Sadece alan geniş donör zayıf proscara başlaman bencr çok iyi olmuş

Kullandığın vitaminler de aşırı geliyor olabilir sivilcelenmede sırt da sivilcelen me var mı?

Sırtımda sivilcelenme çok önceden beri var ama beni düşündüren iltihap hintell sanki asmed beni motive etmek için konuşuyormuş gibi geliyor. Yani 50 gün için sanki normal değil gibi geliyor bu iltihaplar hiç karşılaştın mı daha önce benzer bir durumla?

ern91

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Peki 26. Gün için normal mi

Ben ektireli 50 güne yakın oldu hala kızarıklık var

Geçen prp için gittiğimde hoca kızarıklığın normal olduğunu söyledi hassas ciltlerde oluyor dedi

Şahin çelikte ektirdim bu arada

Northman

• Full Member
Benim kızarıklığım uzun süre devam etti. 6 ay oldu geçen tepe bölgemde sivilce çıktı. Panik yapacak bir şey yok bence. Hatta bunlar ekim alanının canlı olduğunu gösteriyor.

EllerYukarı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Haftada 2 kere ducray ds sampuanla yıka saçları dilek çakır bakıldığı zaman gerçekten güzel iş cikartiyo ama şuana kadar çok net tam olmuş bi sonucunu görmedim diğer bi kaç tane olan iyi ekimciler gibi forumdaki süreçleri takipteyim

Yakupin adlı üyenin ekimi müthiş olmuş belki görmüşsünüzdür. Onu gördükten sonra bende Dilek hocamda ektirdim. 8. Ayında olan bir arkadaşın sonucunu gördüm biraz seyrek önleri bir tırsmadım değil. Umarım hepimizin sonuçları güzel, tatmin edici olur.
ASMED Dilek Çakır 4200 Greft Saç Ekimim

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=35610.0

Kayser Soze

• Hero Member
Çok özel bir Ekim konusu vardı.
Arkadaş forumu bıraktı mı acaba?

BOSS

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar sağolun yazmışsınız hem konudan hem özelden bende kimse takip etmiyor diye paylaşmayı bırakmıştım açıkçası :)

Şu aralar mutlu gibiyim bugün itibariyle tam iki buçuk ay oldu sonuçlar aşağıda gördüğünüz gibi. İyi mi kötü mü bilmiyorum açıkçası ama en azından sivilcelenme vs azaldı Saide hanım'ın tedavi yöntemleri ve yardımıyla burdan da kendisine ve asistanlarına sevgiler saygılar. :)

3 gün önce 4. kez klinikte Saide hanım tarafından PRP yapıldı. Onun dışında sorularınız varsa cevaplarım.

Bogeda

• Sr. Member
Gayet iyisin kaptan daha da iyi olacaksın. Arada foruma ara vermek iyidir.

recklai85

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Alıntı yapılan: BOSS link=topic=35574.msg654697 #msg654697 date=1725813704
Arkadaşlar sağolun yazmışsınız hem konudan hem özelden bende kimse takip etmiyor diye paylaşmayı bırakmıştım açıkçası :)

Şu aralar mutlu gibiyim bugün itibariyle tam iki buçuk ay oldu sonuçlar aşağıda gördüğünüz gibi. İyi mi kötü mü bilmiyorum açıkçası ama en azından sivilcelenme vs azaldı Saide hanım'ın tedavi yöntemleri ve yardımıyla burdan da kendisine ve asistanlarına sevgiler saygılar. :)

3 gün önce 4. kez klinikte Saide hanım tarafından PRP yapıldı. Onun dışında sorularınız varsa cevaplarım.

kizariklik normal bendende zor gecmisti seyir normal 😃 4 5 arasi belli olur

Facebook Twitter Instagram