Gönderen Konu: Saç ekimi bilgisi olanlar yardım lütfen  (Okunma sayısı 317 defa)

Süleyman Doğan

• Yeni üye
  • *
Saç ekimi bilgisi olanlar yardım lütfen
« : 20 Haziran 2024, 18:14:44 »
Arkadaşlar öncelikle bu forumu yeni keşfettim ve tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum yaşım 26 , Yaklaşık 2.5 sene öncesine kadar up uzun saçlarım ve gür saçlarım vardı eski halini fotoğraf olarak yükledim ….askere giderken saçlarımı 3 numaraya vurdum ve orada stresten mi bilmiyorum saçlarımın önü seyrekleşti  ardından askerden sonra Topik kullanmaya başladım ve  asıl dökülme bundan sonra başladı iyice seyrekleşme dökülmeye döndü neredeyse , bazen soruyorum berberlere felan yaşın daha erken daha dökülmeler olur  diyorlar  ama saç bu zamanda lazım, öncelikle merak ettiğim eski saçlarıma Ekim ile kavuşma imkanım varmı varsada bu yöntem hangisi. Son olarak biraz araştırdım dermaroller , biberiye yağı , minoxidil , xspecia tarzı takviye gıdalarla Ekim olmadan biraz iyileşme kaydedebilir miyim , bakıyorum şu sıra elimi atıyorum çok şükür saç felan gelmiyor elime anlık dökülme yok galiba , öncelikle bir doktora felan gidip bir tahlil felan mı yapmam lazım Ekim kesin şartmı nasıl öğreneceğim saç ekim yerlerine sorsam direk Ekim derler buradan bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Süleyman Doğan

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç ekimi bilgisi olanlar yardım lütfen
« Yanıtla #1 : 20 Haziran 2024, 18:24:38 »
Not olarak genetik dökülme değildir heralde çünkü babam ve abimin saçlarında hiçbir dökülme veya seyrelme yok ,

Süleyman Doğan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 20 Haziran 2024, 19:09:37 »
Hintell üstadım en çok senin yorumunu merak ediyorum tecrübe olarak , tekrar detaylı bir resim  ve konu içeriğiyle konu  açtım daha detaylı bilgi dönüşü olur hem senden hem bilgili arkadaşlardan diye şimdiden çok teşekkür ederim merakla bekliyorum yorumlarınızı

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 20 Haziran 2024, 20:41:05 »
Genc kardeşim sorularına elimizden geldiğince cevap verelim;
Öncelikle farklı bir sağlık sorunun yoksa dökülmen genetik. Abinin, babanın saçlarının dökülmemiş olması, senin epigenetik olarak birebir onlara benzeyeceğin anlamına gelmiyor maalesef. Anladığım kadarıyla çok agresif bir dökülme ile başbaşa kalmışsın ve bu süreç henüz nihayete varmamış. Bu saça ekim yapmam diyecek ekim merkezi pek yok memlekette. Refere olarak geçmişte yer alan saçlarını baz alıyorsan, o saça ulaşabilecek herhangi bir ekimci yeryüzünde yok. Gelelim esas soruna, bu yaşta bana saç lazım diyorsan rulet oynayacaksın. Ekim travması ile şu anda kafanda olan minyatürize çoğu saçını kaybedeceksin. Ekim bir illüzyon esasında. En iyi ekimde olanı gizleyebileceksin. Bence telaş yapmadan forumu baştan sona bir oku. Kafana takılan tereddütlerin bir nebze diner. Ha illa ekim diyorsan da benim tavsiyem ön bölgene max 2500-3000 greft arası bir yoğunluk ile ekim yapacak bir yeri seçmen.

Süleyman Doğan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 20 Haziran 2024, 20:57:21 »
Abi peki Ekim yapmadan biraz da olsa saçları koruyup güçlendirmek için ne yapmam lazım o zaman  ne önerirsin asıl önemli olan , Az önce eski  bir mahalleden abinin saç ekim merkezinde çalıştığını öğrendim , ona sordum Ekimden önce prp felan dedi doktora sorayım dedim prp ile bir faydası olur mu , bu adımda ne yapmam lazım onuda bilmiyorum :(

Süleyman Doğan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 20 Haziran 2024, 20:59:52 »
Genc kardeşim sorularına elimizden geldiğince cevap verelim;
Öncelikle farklı bir sağlık sorunun yoksa dökülmen genetik. Abinin, babanın saçlarının dökülmemiş olması, senin epigenetik olarak birebir onlara benzeyeceğin anlamına gelmiyor maalesef. Anladığım kadarıyla çok agresif bir dökülme ile başbaşa kalmışsın ve bu süreç henüz nihayete varmamış. Bu saça ekim yapmam diyecek ekim merkezi pek yok memlekette. Refere olarak geçmişte yer alan saçlarını baz alıyorsan, o saça ulaşabilecek herhangi bir ekimci yeryüzünde yok. Gelelim esas soruna, bu yaşta bana saç lazım diyorsan rulet oynayacaksın. Ekim travması ile şu anda kafanda olan minyatürize çoğu saçını kaybedeceksin. Ekim bir illüzyon esasında. En iyi ekimde olanı gizleyebileceksin. Bence telaş yapmadan forumu baştan sona bir oku. Kafana takılan tereddütlerin bir nebze diner. Ha illa ekim diyorsan da benim tavsiyem ön bölgene max 2500-3000 greft arası bir yoğunluk ile ekim yapacak bir yeri seçmen.
Abi alıntılamayı unutmuşum son yazdığıma cevap verebilir misin

Romanadam

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2024, 17:21:40 »
 Saçının dökülmeden önceki hali çok güzelmiş kısa sürede bu hale gelmesi üzücü olmuş .henüz yaşın küçük olduğu için fin ve minox beraber kullanırsan iyi sonuç alabilirsin .

Süleyman Doğan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2024, 20:54:44 »
Saçının dökülmeden önceki hali çok güzelmiş kısa sürede bu hale gelmesi üzücü olmuş .henüz yaşın küçük olduğu için fin ve minox beraber kullanırsan iyi sonuç alabilirsin .
Abi peki bu dediğin ilaçların yan etkisi var mı , faydası oluyormuş ama bırakınca daha kötü sonuçlar oluyor diyenler vardı sanki sürekli kullanmak kolay değil çünkü  bir ilacı

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2024, 21:19:25 »
genetik dökülme ağrasif kardeşim
Global Moderator

Süleyman Doğan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 24 Haziran 2024, 11:48:41 »
Dream care biberiye yağı felan araştırdım dermaroller ile kullanmaya başladım gözle görülür bir ufak değişim oluyor gibi geldi sanki bana ama  kan akışını hızlandırmaya çalışıyorum inşallah faydasını görürüm görürsem fotoğrafları paylaşacağım böyle adım adım kısmet belki faydası olur ekime gerek kalmadan

OnNumero

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 24 Haziran 2024, 20:10:08 »
olmuyor hocam ben çok denedim gözle çok fark edilmeyecek kadar belki bir iyileşme elde edebilirsin ancak o kadar .dermaroller sonrası etki görmek istiyorsan topikal fin artı minox kombinasyonu kullanman gerekirki onunda ciddi yan etkileri olabilir. bir zamanların mavi serumu gibi düşün.

Süleyman Doğan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 26 Haziran 2024, 06:48:58 »
Ben Bu işin sonunda Allahın izniyle güzel bir sonuç alacağımı düşünüyorum çünkü genetik bir dökülme olduğunu düşünmüyorum Tabi Allah bilir ama düşündüğüm saçımı 2.5 yıl. Önce 2 kere üst üste boyattım son zamanda da askerde stres üstüne Topik kullanımı saç kökleri hava almadı bazen 3 gün duş almıyordum Topik saçımda iken üstüne bir daha Topik döküyordum kısacası saçımı kendim bu hale getirdim inşallah kökler ölmeden yetişmişimdir  şuanlık son durum bu gün geçtikçe fotoğraf atıcam inşallah güzel bir sonuç alıp burada paylaşmak nasip olur ekime gerek kalmaz

Süleyman Doğan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 26 Haziran 2024, 06:55:52 »
olmuyor hocam ben çok denedim gözle çok fark edilmeyecek kadar belki bir iyileşme elde edebilirsin ancak o kadar .dermaroller sonrası etki görmek istiyorsan topikal fin artı minox kombinasyonu kullanman gerekirki onunda ciddi yan etkileri olabilir. bir zamanların mavi serumu gibi düşün.
Belki benim kökler henüz ölmemiştir , kökleri canlandırmak için bir kaç baskı yapınca bazı kökler geri gelir

Süleyman Doğan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 26 Haziran 2024, 07:10:27 »
Üstad sence bir gelişme varmı

Burak Bey

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 26 Haziran 2024, 07:46:33 »
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Minox + Topikal Fin. + Xpecia ile medikal 6 aylık bir deneme gerçekleştirebilirsin. Ama öncesinde kan testleri yaptırman, vücutta gerçekten eksilen bir değerin varsa ona da odaklanman ve profesyonel doktor değerlendirmesi alman açısından faydalı olacaktır. Örnek; düşük D vitamini değerlerin de varsa sürece onu da eklemem gerekecektir. Bununla birlikte kan testini uygulayacağın 6 aylık tedavi periyodu sonrası tekrarlayarak anormal bir değişim olup olmadığını da gözlemlemeni sağlayacaktır.
Son olarak Ekim seçeneğini 6 aylık medikal süreç sonrası tekrar gözden geçirebilir bu sürede forumun altını üstüne getirip bilgi seviyeni arttırabilirsin.

Facebook Twitter Instagram