Gönderen Konu: 16 yaşında şakaklarda aşırı açılma  (Okunma sayısı 272 defa)

Offfffffffff

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
16 yaşında şakaklarda aşırı açılma
« : 18 Haziran 2024, 13:31:47 »
Abilerim herkese iyi günler dilerim ben 16 yasinda bir lise ögrencisiyim saclarim 14 yasimdan beri dökülüyor sakak bölgesi aciliyor suan asiri agresif bir dökülmem olmasa bile bu durum benim moralimi her gün alt üst ediyor yasitlarimin hepsinin düzgün sac çizgileri varken benimkinin daha 16 yasinda bu kadar gerilemesi psikolojimi bozuyor lütfen en azindan lise bitene kadar yavaslatmak durdurmak veya geri getirmek icin önerdiginiz bisey varsa esirgemeyin.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: 16 yaşında şakaklarda aşırı açılma
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2024, 16:52:32 »
 belli olmuyor bu işler.erken yasta biraz dokup hep öle kalanda var dokulmesi devam edende .masajla dermoller yap
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 18 Haziran 2024, 19:59:08 »
sana ve ergenliğe zarar vermicek şeyler kullanman lazım. Xpecia ve minoksil ve  dermaroller 

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2024, 19:44:53 »
Çok şanssızsın maalesef özellikle küçük yaşlarda başlayan dökülmeler insanı yoruyor ne minoxidil kullanabilirsin ne finasterid. Minoxidili açık alanlara uygulayabilirsin fakat DHT blocker kullanamayacağın için çıkan saçlar tekrardan dökülecektir.
Dermaroller satın al bütün seyrekleşen ve açık yerlerine uygula daha sonra ketokonazol şampuan kullan ek olarak hastaneye git ve bütün kan tahlillerini yaptır eksik vitaminlerini tamamla ben bu yaşta xpecia bile kullanmanı tavsiye etmem en nihayetinde içerisinde DHT blocker var gücü az veya çok fark etmez bu yaşta bloklamak mantıklı değil. Finasteride ancak ergenliğin bittiğinde gelişimin tamamlandığında başlayabilirsin bu da genellikle 20-22 yaş aralığında oluyor.
  • Yaşınız 22

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 19 Haziran 2024, 21:34:15 »
Çok şanssızsın maalesef özellikle küçük yaşlarda başlayan dökülmeler insanı yoruyor ne minoxidil kullanabilirsin ne finasterid. Minoxidili açık alanlara uygulayabilirsin fakat DHT blocker kullanamayacağın için çıkan saçlar tekrardan dökülecektir.
Dermaroller satın al bütün seyrekleşen ve açık yerlerine uygula daha sonra ketokonazol şampuan kullan ek olarak hastaneye git ve bütün kan tahlillerini yaptır eksik vitaminlerini tamamla ben bu yaşta xpecia bile kullanmanı tavsiye etmem en nihayetinde içerisinde DHT blocker var gücü az veya çok fark etmez bu yaşta bloklamak mantıklı değil. Finasteride ancak ergenliğin bittiğinde gelişimin tamamlandığında başlayabilirsin bu da genellikle 20-22 yaş aralığında oluyor.
İnsanların 17 18 yaşlarında büyüme plakları kapanır ama toplumda çok küçük bir kesimde  genellikle (cermen iskandinav dediğimiz hitlerin tabiriyle aryan  kökenli insan toplumlarında )hala 20 21 e kadar devam eder.Misal Arda güler 17 yaşından beri neredeyse hiç uzamamıştır büyüme plakları erken yaşta 17 18 yaşlarında genelde kapanır.İnternette yazan 22 yaşlarına kadar devam eder iddiası genel olarak asılsızdır.

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 19 Haziran 2024, 21:35:14 »
Ergenlik dönemi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama olarak erkeklerde 17-18 yaş civarı sonlanır. Bu yaş grubu erkeklerde kemikler ve büyüme plakları gelişmeyi tamamlama eğilimindedir. Çeşitli genetik unsurlar, hastalıklar ve çevresel koşullar bu dönemin uzamasına veya hızlanmasına sebebiyet verebilir.3 Nis 2024 - Medical Park

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 19 Haziran 2024, 21:37:16 »
Hattta östrojen ve kadınlık hormonu alan erkekler çocuklar erken  ergenlik meydana gelmişse, geciktirmek için endokronoloji uzmanları tarafından östrojen takviyeleriyle büyüme plaklarının kapanması geciktirilir ki böylece boy daha geç yaşlara kadar uzamaya devam eder.

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 19 Haziran 2024, 21:37:57 »
Örneğin ben 18 yaşımdan sonra hiç uzamadım orda bitmişti uzamam malesef.

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 19 Haziran 2024, 22:17:16 »
Örneğin ben 18 yaşımdan sonra hiç uzamadım orda bitmişti uzamam malesef.
Kişiden kişiye değişiyor benim abilerim 20'li yaşlarına kadar 178-179 civarındaydılar daha sonra 185'e geldiler ben 16 yaşımda 1.80 oldum hala aynıyım.
  • Yaşınız 22

Offfffffffff

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2024, 17:16:20 »

Peki bisey soracagim dökülmenin erken baslamasinin dökülme dogal olarak sonlandiginda olusacak acik alan ile bir orantisi var midir yoksa dökülmeden etkilenecek alan süreden bagimsiz olarak zaten belli midir?

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 20 Haziran 2024, 20:03:24 »

Peki bisey soracagim dökülmenin erken baslamasinin dökülme dogal olarak sonlandiginda olusacak acik alan ile bir orantisi var midir yoksa dökülmeden etkilenecek alan süreden bagimsiz olarak zaten belli midir?
Dökülme hiç bir zaman durmaz sürekli devam eder sadece 35-40'lı yaşlardan sonra daha az dökülmeye başlıyor fakat en riskli kısım genelde 18-30 arası oluyor.
  • Yaşınız 22

Offfffffffff

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 20 Haziran 2024, 22:18:53 »
Dökülme hiç bir zaman durmaz sürekli devam eder sadece 35-40'lı yaşlardan sonra daha az dökülmeye başlıyor fakat en riskli kısım genelde 18-30 arası oluyor.
En azindan bi süre sonra agresifligini yitirir heralde umarım

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 20 Haziran 2024, 23:10:07 »
En azindan bi süre sonra agresifligini yitirir heralde umarım
Evet agresif dökülmeler sürekli devam etmiyor bir süre hızlıca saldırıp yerini normal standart dökülmelere bırakıyor.
  • Yaşınız 22

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 21 Haziran 2024, 17:04:28 »
 hersey koldlanmış genetik dokulmenin agresifliğine bağlı.yakın zamanda saçında dokulme gormuom ama daha uzun geleceği bilemeyiz
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Lomaçenko

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 22 Haziran 2024, 22:38:21 »
öncelikle dökülmen genetik sanırım aile büyüklerin tamamen kel. Kardeşim saç dökülmeni durdurman mümkün sana uygun tedaviler var. öncelikle dht baskılayıcı tedavilere sakın başlama gelişimin açısından çok önemli o sebepten ötürü PRP ve mezoterapi gibi alternatiflere yönelmen gerekiyor. Ancak PRP gibi uygulamaların masrafı çok fazla ve ömür boyu yapılması gerekiyor ilk 4 seans haftada 1,  daha sonraları ayda 1, ve 3 ayda 1 olarak devam eder. Prp yerine evde mikroiğneleme yapabilirsin yapılan bilimsel çalışmalara göre prp ile aynı etkilere sahip (Aynı proteinlerin growth factor vs. bölgede yoğunlaşmasını sağlıyor. Saçlı derinin kendini yenilemesini sağlıyor, yeni kan damarları oluşumunu sağlıyor). yakın zamanda dökülen saçları geri çıkartabilirsin. ancak uygulama konusunda biraz bilgiye ihtiyacın var. iğne uzunluğu 1,5 mm den daha kısa olmamalı çünkü hasar vermen gereken tabaka yaklaşık 1,5 mm derinlikte bulunur. senin için 1,5 mm lik bir dermastamp uygundur. (internet üzerinden bulabilirsin.) maddi durumun yeterli ise dermapen de alabilirsin daha ileride de ona geçebilirsin tercih senin. ilk 6 ay boyunca 2 haftada 1 kez uygula. evet biraz canını acıtıyor ama zamanla alışırsın sen yapamaz isen kardeşine vs yaptırabilirsin 15 dk sürer en fazla. ufak kanayabilir sorun olmaz bastırmaktan korkma tam olarak iğneler derine girsin. ilk aylarda saçların durumunun daha kötüye gittiğini düşünebilirsin genelde dökülme biraz artar peşine daha güçlü saçlar gelir yani saçlar genelde yeni döngüsüne başlamak üzere dökülür. sonuçları 6. aydan sonra görmeye başlarsın o sebeple biraz sabırlı olmalısın. 6. aydan sonra ayda 1 kez olmak üzere uygulamalarına devam et dökülmeyi önlersin. bunları yaparsan büyük oranda dökülmeyi önler. Eğer tedavilerini uygularsan ilerleyen zamanlarda yaşıtlarının saçları da döküldüğünde senin saçların onlarınkinden çok daha güzel görünür (Erkeklerin %80inin saçları dökülür.) o yüzden şimdi onlar gibi görünmediğin için üzülme saçların gayet doğal duruyor.

Facebook Twitter Instagram