Gönderen Konu: arkadaşlar finasterideye başlıyorum. ciltte ve saçta yağlanmayada iyi gelir mi ?  (Okunma sayısı 4230 defa)

grn

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
arkadaşlar ekimimden 2.5 ay geçti proscara(finasteride) başlamayı düşünüyorum 5 te 1 ini alıcam yani (1mg) sizce saç dışında DHT'nin tetiklediği yüzde yağlanma saçlarda yağlanma gibi sıkıntılardanda kurtulurmuyum. normalde sarışın biriyim son yıllarda yüzüm iyice yağlanmaya kararmaya  başladı bakımsızlıktan yağlanmadan sivilcelerde çıkmaya başlıyo bununla beraber saçlarında dökülmesi iyice bunalıma sokuyo. ilacı kullanırsam yüzüm eskisi gibi mat ve pürüzsüz hale gelirmi??  (yaş 26)

keskin55

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu sorunlarinizi cozecektir ama yan etki olayina dikkat edin. 6 ayda bir hormon testi yaptirmanizi da oneririm. Her bunyede yan etki gostermese de dikkat etmek lazm

kararsizadam

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Şu ilaçları kullanan arkadaşlar, cesaretinize hayranım  :D

keskin55

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Finasteeid yine masum hocam. Ben oral androcur kullanan biliyorum. Finasterid onun yaninda jelibon kalir

kararsizadam

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Uzak durun bence bunlardan arkadaşlar. Yan etkisi kalıcı şekilde görülürse çok ağır bunalıma girersiniz.

Şahsi fikrimdir...

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Finasteeid yine masum hocam. Ben oral androcur kullanan biliyorum. Finasterid onun yaninda jelibon kalir

güzel benzetme :) finasterıd dıger ılaçların yanında evet jelıbom kalır:) yüzüne saçına kadar yaglanma yapan bır dht sevıyen varsa bu finas sana yan etki yapmaz dht nı normale cevırır fınasterıd genelde erkeklık hormonu zayıf kısılerde yan etkı yapar zaten sevıyesı dusuk olan bır dht nın daha da düşmesı iyi olmaz diye düşünüyorum benn  tabı karar senın ..
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2018, 23:35:46 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Kafabozuk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bende 1.5 aydır kullanıyorum . Şimdiye kadar saçın kalitesinde , yağlanmasında ciltte olumlu herhangi bir etkisini görmedim ama ön ve tepe bölgesinde ddökülme çok fazlalaştı bilmiyorum yeniden düzelirmi  sebebi proscar mı   3 Aydan sonra etkisi görülmeye başlar diyorlar ama bakalım kullanmaya devam edeceğim .

keskin55

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bende 1.5 aydır kullanıyorum . Şimdiye kadar saçın kalitesinde , yağlanmasında ciltte olumlu herhangi bir etkisini görmedim ama ön ve tepe bölgesinde ddökülme çok fazlalaştı bilmiyorum yeniden düzelirmi  sebebi proscar mı   3 Aydan sonra etkisi görülmeye başlar diyorlar ama bakalım kullanmaya devam edeceğim .
En az 6 ay kullanmak gerek anlamak icin devam edin bence

grn

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
arkadaşlar cilt sorunu için başka yorumu olan kullanan arkadaşlar daha detaylı yorumlarınızı bekliyorum şuan beklemedeyim ilacı ya kullanıcam ya kullanmıcam  şuan hali hazırda b kompleks kulanıyorum

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
aklımda kalan kadarıyla finasterid saçtaki yağa ii gelir ama yuzdeki yağlanmayı arttırıo diye biliyorum
saçları ekmeydi dersin

uuu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
yağlanma için finas yerine çok daha güzel alternatifler vardır finasın yan etkisi çok fazla %2 diyorlar ama foruma bakınca %50 gibi görünüyor

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
yüzde yağlanma sorunu bendede vardı sırtta falan denize girince gecerdi baktım deniz mineralli sabunlar yapmışlar marketlerde aldım onları 10 dk falan bekletiom suratımda gecio beslenmeninde ilgisi var saç dokulmesinde sebumla ilgili bir doktor diyet vermişti yağlandırıcı yiyecekler yasaktı finasterid saça ii gelir yuzde yağlanma yapar sabnla falan cozersin yuzu saçı kurtarda
saçları ekmeydi dersin

bozkurt

• Hero Member
Miracle losyon benim alnımdaki yağlanmayı bile kesmişti. Beslenme ile de ilgisi var tabi.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
nasıl bu miracle losyon dokulmeyi azaltıyormu yeni saç çıkışı falan neişe yarıyor
saçları ekmeydi dersin

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Miracle losyon benim alnımdaki yağlanmayı bile kesmişti. Beslenme ile de ilgisi var tabi.
evet doğru içindeki antiandrojenlerden  dolayı yağlanmayı keser ..yüzdeki yağlanmaya çare olur

Facebook Twitter Instagram