Gönderen Konu: Finasterid'e başlamalı mıyım?  (Okunma sayısı 1038 defa)

Samcro

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Finasterid'e başlamalı mıyım?
« : 12 Haziran 2024, 12:18:00 »
Saçımda ciddi bir dökülme hissetmiyorum ama tepemde incelme ve yanlarda da açılma mevcut.

Saç tellerim aşırı ince finasterid saç tellerimi kalınlaştırır mı? Minoxil de kullanmalı mıyım? Hangi tedavi yöntemini seçmem bu saç için yararlı olur yardım edebilir misiniz? Finasterid tedavi yöntemi  saçın kalitesini  artmasına yardımcı olur mu(yağlanmayı, kabarmayı önlemek gibi)?

Tüm değerler normal çıktı d vitamin eksikliği varmış sadece.

Yaş 28.

Alper1

• Hero Member
Ynt: Finasterid'e başlamalı mıyım?
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2024, 07:46:41 »
Genetik dökülme başlamış Finasteride başlayın. Finasterid saç tellerini kalınlaştırır, yağlanmayı azaltır, tabi yağlanmaya bağlı olarak kepekte azalır ve özellikle vertex bölgede saç çıkartır. Minoxile bulaşmanızı tavsiye etmem bu saç için gerek yok.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Samcro

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 03 Temmuz 2024, 08:39:59 »
Buradan cevap gelmeyince araştırma yapıp başladım hemen. 10 gün oldu başlayalı. Yağlanmaya baya faydalı oldu .Minoksidili saçımın yanlarında saç olmayan yerlerde kullanıyorum belki saç çıkar diye. Diğer yerlere sürmüyorum. Yanlarda da mı kullanmayayım ne öneriyorsunuz?

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2024, 19:38:37 »
Buradan cevap gelmeyince araştırma yapıp başladım hemen. 10 gün oldu başlayalı. Yağlanmaya baya faydalı oldu .Minoksidili saçımın yanlarında saç olmayan yerlerde kullanıyorum belki saç çıkar diye. Diğer yerlere sürmüyorum. Yanlarda da mı kullanmayayım ne öneriyorsunuz?
Yanlarda kullanabilirsiniz sadece tepe bölgenize sürmenizi tavsiye etmem. Finasterid güzel sonuç verecektir emin olabilirsiniz sadece biraz sabretmeniz lazım minimum 6 ayda güzel sonuçlar vermeye başlıyor. Yan etki yaşadınız mı bu arada?
  • Yaşınız 22

Samcro

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2024, 09:48:00 »
Aynen tepede kullanmıyorum minoksidili. Yan etki sıfır, hiç birşey hissetmedim daha. Günde 1.25 mg içiyorum.

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 04 Temmuz 2024, 22:52:56 »
Aynen tepede kullanmıyorum minoksidili. Yan etki sıfır, hiç birşey hissetmedim daha. Günde 1.25 mg içiyorum.
Güzel sonuçlar olur inşallah.
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram