Gönderen Konu: 2 yıllık finasterid ve dutasterid kullanımı ve sakal  (Okunma sayısı 130 defa)

Ahmet Kaya

• Yeni üye
  • *
 2 yıl boyunca finasterid ve dutasterid kullanıyorum. Bu süreç boyunca var olan saçlarım aynı düzeyde. Bu bakımdan ilaçların katkısı saçlarım açısından olumlu oldu. İlaçları sakal gelişimim tam tamamlanmadan kullanmaya başladım. Sakallarım ilaç kullandığım süreç içerisinde kalınlaşmasına rağmen yanak bölgesinde tam istediğim şekilde çıkmıyor ve seyrek. Bu konu hakkında ilaçları kullandığım için sizce tam olarak sakal gelişimim tamamlanmaz mı? Bilginize dayanarak yardımcı olursanız sevinirim. Bu ara da ilaçlar hakkında soru sormak isteyen sorabilir. Not : 21 yaşındayım.

Alper1

• Sr. Member
Ynt: 2 yıllık finasterid ve dutasterid kullanımı ve sakal
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2024, 11:34:08 »
Sakalın DHT ile mi yoksa testosteronla mı ilgili olduğu hala bilinmiyor bazı kaynaklara göre bunun DHT sayesinde olabileceği yazıyor yani sizin sakal gelişiminiz tam tamamlanmadan DHT baskıladığınız için sakal gelişimi yarıda kalıyor ve bana mantıklı gelende bu. Bazılarına göreyse testosteronla alakalı bir durum olduğu söyleniyor yani belirsizlik var.
  • Yaşınız 22

Ahmet Kaya

• Yeni üye
  • *
Ynt: 2 yıllık finasterid ve dutasterid kullanımı ve sakal
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2024, 15:12:48 »
Sakalın DHT ile mi yoksa testosteronla mı ilgili olduğu hala bilinmiyor bazı kaynaklara göre bunun DHT sayesinde olabileceği yazıyor yani sizin sakal gelişiminiz tam tamamlanmadan DHT baskıladığınız için sakal gelişimi yarıda kalıyor ve bana mantıklı gelende bu. Bazılarına göreyse testosteronla alakalı bir durum olduğu söyleniyor yani belirsizlik var.

Evet bende yanıt verdiğiniz şekilde bilgilere ulaştım. Sakallar kalınlaşmasına rağmen tamamen dolmadı. İlaç harici bende etkili sivilce problemi de var bununda çıkmamasında etkisi olabilir diye düşünüyorum. Saçlar için büyük ihtimal ilaçları içmeye devam edeceğim. :) Yanıt verdiğin için de sağ ol .

Facebook Twitter Instagram