Gönderen Konu: MEDEKS HAIR CENTER - 4600 GREFT Saç Ekimi - 06.2024  (Okunma sayısı 844 defa)

superior7

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
MEDEKS HAIR CENTER - 4600 GREFT Saç Ekimi - 06.2024
« : 07 Haziran 2024, 18:31:44 »
Selamlar,

Yakın zamanda medeks hair center'da saç ekimi yaptırdım. Hem saç ekim sürecimi paylaşmak hem de yorumlarınızı almak istedim. Birkaç da sorum olacak. Önde sıklık istediğim ve alan geniş olduğu için tepenin arkasına girilmeyeceğini konuşmuştuk. İlerde 2. bir seans yapılmalı dendi. Ondan dolayı benim aynada gördüğüm çizgiye kadar işlem planlandı. Klinik hakkındaki detaylı düşüncelerimi süreç biraz daha ilerleyince gidişata göre toparlayıp yazmak istiyorum. O yüzden bu gönderide girmeyeceğim.

Klinikte satılan takviye ve şampuanların ücreti yüksek geldiği için almadım kendim eczacı tanıdık ile halledeceğim. Kendi markalarıydı. 5 günlük antibiyotik dışı ilaç verilmedi.

Evoderm panthenol köpük ve sebamed onarıcı şampuan aldım evdeki yıkamalar için.
Donör için furacin merhem aldım (3. gün).
Ödemler için yine eczacı önerisiyle günde 2x500 mg nutraxin bromelain aldım.

Kliniğe sorunca harici olarak xpecia ve solgar biotin 5000 mg önerdiler.

Peki ilerleyen dönemde takviye amaçlı size neler önerildi, hangi markanın hangi vitaminlerini kullanmak sağlıklı olacaktır?

Şu an 3. gündeyim ve sürecin detaylarını ilerleyen zamanlarda kafamı toparlayınca yazacağım. Fotoğrafları ekliyorum. Hepsi operasyon gününden donör 2. günden. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

superior7

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: MEDEKS HAIR CENTER - 4600 GREFT Saç Ekimi
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2024, 18:32:52 »
Fotoğrafların devamı:

borella01

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: MEDEKS HAIR CENTER - 4600 GREFT Saç Ekimi - 06.2024
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2024, 22:32:10 »
hayırlı olsun sık bir ekim olmuş umarım güzel sonuç alırsın .ben olsam sizin yerinizde fin artı minox kesin kullanırdım saçların henüz var ama minyatürleşmiş vaziyette hem onları korumak adına hemde ekilenlere destek vermek adına ama tabi kaç yaşında olduğunda önemli bunlara başlamak için yaşın uygun olmalı.

superior7

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2024, 22:38:26 »
hayırlı olsun sık bir ekim olmuş umarım güzel sonuç alırsın .ben olsam sizin yerinizde fin artı minox kesin kullanırdım saçların henüz var ama minyatürleşmiş vaziyette hem onları korumak adına hemde ekilenlere destek vermek adına ama tabi kaç yaşında olduğunda önemli bunlara başlamak için yaşın uygun olmalı.

Çok teşekkürler yorumlarınız için. 25 yaşındayım, 1 senedir sabah akşam minoxil kullanıyordum operasyon için bıraktım 20 gün önce. Finasteridi de çok araştırdım, en sonunda gidip doçent bir ürolog ile görüştüm. Bazı ufak tahliller yaptı, çok niyetliysen ekstra birkaç tahlil sonrasında sonuçlara göre kullanabiliriz çok kısa süreli dedi ancak hem sıcak yaklaşmaması hem de düzenli kullanmayınca bir işe yaramaması sebebiyle fin seçeneğini eledim, yaşım dolayısıyla pek hoş karşılamadı kendisi.

Xpecia ile götürebildiğim kadar götürmeyi umuyorum mevcut saçları. Saç ekim merkezi onay verirse bir süre daha minoxile de devam edeceğim iyileşince.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2024, 22:41:46 »
Hayırlı olsun geniş bir alan saç ekimin güzel ve sık yapılmış ön çizginde güzel
Referans noktoları uyumlu.

Umarım güzel bir sonuç alırsın saç ekilen alan sağlıklı her hangi bir hasar yok maşallah diyelim.

Sadece var olan saçların zayıf güçlendir hemde ekilenlerde güzelce beslensin çoklu greftlerin sağlıklı çıksın.
Global Moderator

borella01

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 08 Haziran 2024, 22:44:21 »
Çok teşekkürler yorumlarınız için. 25 yaşındayım, 1 senedir sabah akşam minoxil kullanıyordum operasyon için bıraktım 20 gün önce. Finasteridi de çok araştırdım, en sonunda gidip doçent bir ürolog ile görüştüm. Bazı ufak tahliller yaptı, çok niyetliysen ekstra birkaç tahlil sonrasında sonuçlara göre kullanabiliriz çok kısa süreli dedi ancak hem sıcak yaklaşmaması hem de düzenli kullanmayınca bir işe yaramaması sebebiyle fin seçeneğini eledim, yaşım dolayısıyla pek hoş karşılamadı kendisi.

Xpecia ile götürebildiğim kadar götürmeyi umuyorum mevcut saçları. Saç ekim merkezi onay verirse bir süre daha minoxile de devam edeceğim iyileşince.

madem öyle minoxa bence geç kalmadan 3 hafta sonra başla bence .xpecia fin kullanmıyorsan iyi bir seçenek olur buna ilave olarak dht bloker özelliğinden dolayı haftada bir kes ketoral şampuanda kullan bence. ayrıca günde bir avuç kabak çekirdeğide tüketmeni tavsiye ederim doğal gıdalar arasında dht yi bloke etme bakımından rakipsiz bir destek cidden.

superior7

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 08 Haziran 2024, 22:47:29 »
madem öyle minoxa bence geç kalmadan 3 hafta sonra başla bence .xpecia fin kullanmıyorsan iyi bir seçenek olur buna ilave olarak dht bloker özelliğinden dolayı haftada bir kes ketoral şampuanda kullan bence. ayrıca günde bir avuç kabak çekirdeğide tüketmeni tavsiye ederim doğal gıdalar arasında dht yi bloke etme bakımından rakipsiz bir destek cidden.

Ayrıntılı yanıt için sağol, ketorale de ekimden önce başlamıştım kabuk dökme sonrası dediğin düzende devam edeceğim. kabak çekirdeğini de not aldım :) xpecia'yı zaten duymuştum saç ekim merkezi de önerdi. Doktor da saw palmetto önermişti fin yerine, xpeciada da yoğun var diye biliyorum sonuç olarak hiç yoktan muhakkak iyi olacaktır diye umuyorum bakalım artık hayırlısı.

superior7

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 08 Haziran 2024, 22:50:57 »
Hayırlı olsun geniş bir alan saç ekimin güzel ve sık yapılmış ön çizginde güzel
Referans noktoları uyumlu.

Umarım güzel bir sonuç alırsın saç ekilen alan sağlıklı her hangi bir hasar yok maşallah diyelim.

Sadece var olan saçların zayıf güçlendir hemde ekilenlerde güzelce beslensin çoklu greftlerin sağlıklı çıksın.

Çok teşekkürler, süreç beklediğimden çok daha zorlu olsa da en azından sağlıklı gidiyor ondan sabretmeye devam şişlikler geçene kadar. Var olanlar için de 10. günden sonra xpecia + solgar 5000 + haftada 1 ketoral başlayacağım. İlerleyen süreçte saç ekim merkezi de onay verirse yanına minoxil ve dermaroller eklemeyi düşünüyorum. Danıştığım bir doçent doktor yaşım dolayısıyla finasteridi uygun görmedi. Bunlar dışında tavsiyeniz olur mu? Özellikle sürülebilir yağ, serum vb. gibi belki

Asicocuk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2024, 20:42:39 »
Öncelikle hayırlı olsun güzel bir ekim gibi görünüyor.  keşke kliniğin verdiği köpük losyonu vs alsaydınız saç derisine çok iyi geliyor rahatlıyordu. benim dönom bölgem hiç ağrımadı mesela o köpük sayesinde hiç ağrı sızı hissetmedim.

superior7

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 09 Haziran 2024, 21:22:57 »
Öncelikle hayırlı olsun güzel bir ekim gibi görünüyor.  keşke kliniğin verdiği köpük losyonu vs alsaydınız saç derisine çok iyi geliyor rahatlıyordu. benim dönom bölgem hiç ağrımadı mesela o köpük sayesinde hiç ağrı sızı hissetmedim.

Öncelikle çok teşekkürler. Kliniğin verdiği de panthenol içerikli köpüktü benim eczaneden aldığım da öyle. Klinikteki beyefendi de içerik olarak bunu söylemişti zaten. Ancak donör bölgesine sürmememi söylediler bunu sadece ekimli alanda kullanıyorum yıkama öncesi. Donör bölgem de şişliklerden ve ödemin üzerine yatmak zorunda kaldığım için ağrıyor.

Asicocuk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Haziran 2024, 23:17:17 »
Öncelikle çok teşekkürler. Kliniğin verdiği de panthenol içerikli köpüktü benim eczaneden aldığım da öyle. Klinikteki beyefendi de içerik olarak bunu söylemişti zaten. Ancak donör bölgesine sürmememi söylediler bunu sadece ekimli alanda kullanıyorum yıkama öncesi. Donör bölgem de şişliklerden ve ödemin üzerine yatmak zorunda kaldığım için ağrıyor.

Dönor bölgeye sürebilirsin yanlış söylemişler hatta asıl dönor bölgeye sürmen lazım yoksa çok ağrır ben o pantenol köpüğü kafamın heryerine sürmüştüm çok iyi geldi içinde çay ağacı yağı falan vardı.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 10 Haziran 2024, 08:53:25 »
Ayrıntılı yanıt için sağol, ketorale de ekimden önce başlamıştım kabuk dökme sonrası dediğin düzende devam edeceğim. kabak çekirdeğini de not aldım :) xpecia'yı zaten duymuştum saç ekim merkezi de önerdi. Doktor da saw palmetto önermişti fin yerine, xpeciada da yoğun var diye biliyorum sonuç olarak hiç yoktan muhakkak iyi olacaktır diye umuyorum bakalım artık hayırlısı.

Finasterid gerekli sana ama tabi tercih. Buna sen karar verirsin.

Bazı saçlar saç ekim merkezi ne kadar iyi ekse iyi sonuç olmaz
O da saçın durumu malzeme kalitesi var olan saçların dökülme durumu ile alakalıdır.

O yüzden bilinçli bir saç ekimi gerek
Sadece saç ekimi ile saçlarımızı geri kazanamıyoruz
Ne kadarda kaliteli bir saç ekim merkezine ektirsekte

Bizimde bu durumu desteklememiz gerekiyor.

Sonuç olarak en basit yoldan şunu söyleye bilirim.

Bizler saçlarımızı neden döktük? Genetik dökülme yani Dht

Dht nr yapar ? Saç diplerine yapışır köklere ve saçı besleyen kanalları tıkar.

O zaman ne olur? Saçlar beslenmediği için ölür. İncelir ve dökülür.

Şimdi kaybettimiz saçların yerine yeni saçlar ekildi
Ve bunlarda aynı şekilde beslenecek ve büyüyecek.

Ama dht gene var ve yeni ekilen saçlarında beslenmesini engelleyecek.

O yüzden stabil bir beslenme sağlamalıyız yeni ekilenlerin sağlıklı çıkması için.

Bunun yolu da finasterid den geçiyor.
Global Moderator

superior7

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 11 Haziran 2024, 10:35:05 »
Finasterid gerekli sana ama tabi tercih. Buna sen karar verirsin.

Bazı saçlar saç ekim merkezi ne kadar iyi ekse iyi sonuç olmaz
O da saçın durumu malzeme kalitesi var olan saçların dökülme durumu ile alakalıdır.

O yüzden bilinçli bir saç ekimi gerek
Sadece saç ekimi ile saçlarımızı geri kazanamıyoruz
Ne kadarda kaliteli bir saç ekim merkezine ektirsekte

Bizimde bu durumu desteklememiz gerekiyor.

Sonuç olarak en basit yoldan şunu söyleye bilirim.

Bizler saçlarımızı neden döktük? Genetik dökülme yani Dht

Dht nr yapar ? Saç diplerine yapışır köklere ve saçı besleyen kanalları tıkar.

O zaman ne olur? Saçlar beslenmediği için ölür. İncelir ve dökülür.

Şimdi kaybettimiz saçların yerine yeni saçlar ekildi
Ve bunlarda aynı şekilde beslenecek ve büyüyecek.

Ama dht gene var ve yeni ekilen saçlarında beslenmesini engelleyecek.

O yüzden stabil bir beslenme sağlamalıyız yeni ekilenlerin sağlıklı çıkması için.

Bunun yolu da finasterid den geçiyor.

Çok teşekkürler dikkate alacağım değerlendirirken.

superior7

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 11 Haziran 2024, 10:35:43 »
Merhaba,

Bugün ekimin 7. günü. Saçlarımda kabuklanma bir hayli arttı. Okuduğum bir tavsiye üzerine yıkama öncesi losyonu 30-45 dk kafamda tutuyorum nemlensin diye faydası oldu bence. Ancak dünden beri bu kabuklar dökülürken içinde saçlar geliyor. Bunlar greft kaybı mıdır? Etrafındaki sarı kısımlar saç kökü mü? Baya endişelendim çünkü dökülen her kabuğun içinde saç da var. Ekim merkezine danışmam gerekir mi? Yanıtlarsanız çok sevinirim.

superior7

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 11 Haziran 2024, 19:54:07 »
Merhaba,

Bugün ekimin 7. günü. Saçlarımda kabuklanma bir hayli arttı. Okuduğum bir tavsiye üzerine yıkama öncesi losyonu 30-45 dk kafamda tutuyorum nemlensin diye faydası oldu bence. Ancak dünden beri bu kabuklar dökülürken içinde saçlar geliyor. Bunlar greft kaybı mıdır? Etrafındaki sarı kısımlar saç kökü mü? Baya endişelendim çünkü dökülen her kabuğun içinde saç da var. Ekim merkezine danışmam gerekir mi? Yanıtlarsanız çok sevinirim.

Sabahtan beri elime 10-15 tane daha geldi bunlardan. Kabuk içinde tek tel saç var hep. Bir kez iki saçlı geldi. Bunlar eski saçlarım mı yeniler midir sizce bu süreçte normal bir durum mu cevaplarsanız sevinirim.

Facebook Twitter Instagram