Gönderen Konu: 1 yıllık fin +dut  (Okunma sayısı 327 defa)

ISIMSIZ tqzy

• Full Member
1 yıllık fin +dut
« : 03 Haziran 2024, 00:04:54 »
Arkadaşlar nerdeyse 1 yıldır 6 gün fin 1 gün dut atiriyorum ilk 2 ay dökülen saclarin haddi hesabı yoktu 3. aydan sonra kalınlaşma oldu yeni saç çıkışı gözlemlemedim 6. ayda dökülmem tekrar artı bende haftada dutu 2 ye çıkardım arti minox ekledim dokulmem durdu saçlarım ben fark etmesemde berberim cok daha iyi olduğunu kalınlastigini tepe bolgesinin kapandığını söyledi çevremde bunu fark etmişti. Yalnız ön ve şakak bölgesi için aynısı söyleyemem Nisan ayında açılan sakaklara katlanamadim dutu haftada 3'e katladım(kan testlerim normal araliklarda ,libido keske azalsa diyorum,jinekomasti fln hic bir şey yok) yalniz sakaklar acilma son hız devam ediyor minox'a rağmen yani minox alalı 4 ayı rahat geçti. Şu bir gerçek muhtemelen fin + dut kullanmasaydım saçlar daha kötü olurdu ön bölge hariç yalniz gecen haziran ile karşılaştırdigimda ne yazık ki sac %50 lik gitmiş. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar şu ön bolgeye ne yapabiliriz bu arada dut 3 olunca ön bolge açıldı ya da az sac vardi fark edemedim ...

ISIMSIZ tqzy

• Full Member
Ynt: 1 yıllık fin +dut
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2024, 00:05:59 »
Arkadaşlar nerdeyse 1 yıldır 6 gün fin 1 gün dut atiriyorum ilk 2 ay dökülen saclarin haddi hesabı yoktu 3. aydan sonra kalınlaşma oldu yeni saç çıkışı gözlemlemedim 6. ayda dökülmem tekrar artı bende haftada dutu 2 ye çıkardım arti minox ekledim dokulmem durdu saçlarım ben fark etmesemde berberim cok daha iyi olduğunu kalınlastigini tepe bolgesinin kapandığını söyledi çevremde bunu fark etmişti. Yalnız ön ve şakak bölgesi için aynısı söyleyemem Nisan ayında açılan sakaklara katlanamadim dutu haftada 3'e katladım(kan testlerim normal araliklarda ,libido keske azalsa diyorum,jinekomasti fln hic bir şey yok) yalniz sakaklar acilma son hız devam ediyor minox'a rağmen yani minox alalı 4 ayı rahat geçti. Şu bir gerçek muhtemelen fin + dut kullanmasaydım saçlar daha kötü olurdu ön bölge hariç yalniz gecen haziran ile karşılaştırdigimda ne yazık ki sac %50 lik gitmiş. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar şu ön bolgeye ne yapabiliriz bu arada dut 3 olunca ön bolge açıldı ya da az sac vardi fark edemedim ...

Arkadaşlar bu surec içinde yeni saç cikmadi yalnızca kalinlasma oldu , 1 yıldan sonra mi çıkar yeni saclar o konu hakkında bir fikrim yok.
  • Yaşınız 22

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2024, 01:07:30 »
Minox+dut+fine'e rağmen şakak açılmaya devam ediyorsa ve yeni saç çıkmıyorsa artık umudu kesebilirsiniz hocam bence o bölge için küçük bir ekim düşünebilirsiniz hem fiyat olarak çok ucuz olur hem de az zamanınızı alır.
  • Yaşınız 22

ISIMSIZ tqzy

• Full Member
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2024, 01:09:17 »
Minox+dut+fine'e rağmen şakak açılmaya devam ediyorsa ve yeni saç çıkmıyorsa artık umudu kesebilirsiniz hocam bence o bölge için küçük bir ekim düşünebilirsiniz hem fiyat olarak çok ucuz olur hem de az zamanınızı alır.

Hocam oyle gözüküyor oraya Ekim yapacaz gibi duruyor
  • Yaşınız 22

ISIMSIZ tqzy

• Full Member
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2024, 18:30:34 »

Hocam su sekil fotoğraf eklemek istedim ne dusunuyorsunuz
  • Yaşınız 22

ISIMSIZ tqzy

• Full Member
« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2024, 18:33:03 »
.
  • Yaşınız 22

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 07 Haziran 2024, 19:29:54 »
Evet pek iyileşme gözükmüyor aksine gerilemeye devam ediyor. Bence oraya ekim yaptırın minoxla falan uğraşmak yerine.
  • Yaşınız 22

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2024, 02:22:26 »
Kanka ilaç aldığın halde şakaklar açılmaya devam mı ediyor yoksa ilaç almaya başladığın gün ile şu an ki şakak açıklığı aynı mı

bu ilaç ön kısımları maalesef ki doldurmuyor fakat var olan görüntüyü olabildiğince tutmayı sağlıyor

ISIMSIZ tqzy

• Full Member
« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2024, 02:50:01 »
Kanka ilaç aldığın halde şakaklar açılmaya devam mı ediyor yoksa ilaç almaya başladığın gün ile şu an ki şakak açıklığı aynı mı

bu ilaç ön kısımları maalesef ki doldurmuyor fakat var olan görüntüyü olabildiğince tutmayı sağlıyor

Evet ilaçlara rağmen sakaklar açılmaya devam etti isin doğrusu 6-7. aydan sonra acilma fark edildi ve artti dutu ve minoxu ekleyince artma devam etti 1 seneyi devirdim finas ile artık yalnızca günlük dut alacağım. Haftada 3 kez dut alıyordum 7'ye cikardim anladığım kadarıyla fin bir yerden sonra koruyamıyor vücut alışıyor herhalde hiçbir fikrim yok. Ya da fin sakaklarda hic işlevi yok tepe bölgeyi toparladı yalnız sakaklar açıldıkça açıldı....
  • Yaşınız 22

ISIMSIZ tqzy

• Full Member
« Yanıtla #9 : 13 Haziran 2024, 00:46:41 »
Arkalarında artı eski 2 haftadır sadece dut atiriyorum sac dokulmem oldukça azaldi, saçlarda 1 yıldır olmayan hacimlesme var idrar ise bayagi dut kokuyor. Aylar sonra tekrar güncellicem. Dogru mu yapıyorum hic bir fikrim yok finasteride ise yaramadığı aşikar.
  • Yaşınız 22

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 13 Haziran 2024, 08:13:00 »
Arkalarında artı eski 2 haftadır sadece dut atiriyorum sac dokulmem oldukça azaldi, saçlarda 1 yıldır olmayan hacimlesme var idrar ise bayagi dut kokuyor. Aylar sonra tekrar güncellicem. Dogru mu yapıyorum hic bir fikrim yok finasteride ise yaramadığı aşikar.
Kısa sürede arttırılan dut'un saçta hacimleşmesi aylar alır hocam muhtemelen sizinki psikolojik bir etki. Bu arada kafanıza göre dozu arttırmanızı tavsiye etmem dut'un ağır bir ilaç olduğunu unutmayın saçtan daha önemli şeyler var.
  • Yaşınız 22

ISIMSIZ tqzy

• Full Member
« Yanıtla #11 : 13 Haziran 2024, 15:26:06 »
Kısa sürede arttırılan dut'un saçta hacimleşmesi aylar alır hocam muhtemelen sizinki psikolojik bir etki. Bu arada kafanıza göre dozu arttırmanızı tavsiye etmem dut'un ağır bir ilaç olduğunu unutmayın saçtan daha önemli şeyler var.
Evet muhtemelen psikolojiktir ya da dutla beraber başladığım bir yağ karışımı var oda saca hacim katıyor olabilir. Kafama göre artırmamam konusunda haklı olabilirsiniz fin ise yaramıyor bende ne yazık ki hocam bu konuda bir öneriniz var mi dut ile nasil devam edeyim eskisi gibi 3 gun dut 4 gun fin mi yapıyım
  • Yaşınız 22

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 13 Haziran 2024, 16:24:02 »
Evet muhtemelen psikolojiktir ya da dutla beraber başladığım bir yağ karışımı var oda saca hacim katıyor olabilir. Kafama göre artırmamam konusunda haklı olabilirsiniz fin ise yaramıyor bende ne yazık ki hocam bu konuda bir öneriniz var mi dut ile nasil devam edeyim eskisi gibi 3 gun dut 4 gun fin mi yapıyım
Bence 3 dut 4 finas yeterli ve iyi bir tedavi. İşe yaramıyor dediğiniz kısım hangisi şakaklar mı yoksa genel olarak dökülmeniz mi var? Çünkü unutmamak lazım günde 100 tele kadar dökülen saçlar normaldir.
  • Yaşınız 22

ISIMSIZ tqzy

• Full Member
« Yanıtla #13 : 13 Haziran 2024, 17:18:29 »
Bence 3 dut 4 finas yeterli ve iyi bir tedavi. İşe yaramıyor dediğiniz kısım hangisi şakaklar mı yoksa genel olarak dökülmeniz mi var? Çünkü unutmamak lazım günde 100 tele kadar dökülen saçlar normaldir.

Sakaklar ve ön kisim (frontal bone) on kısımda dökülen sac oluyor fotoğrafta gözüküyor fakat yerine çıkan sac ince güçsüz oluyor bu 1 sene içinde yalnız tepe kisim toparlandi
  • Yaşınız 22

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 13 Haziran 2024, 18:59:48 »
Sakaklar ve ön kisim (frontal bone) on kısımda dökülen sac oluyor fotoğrafta gözüküyor fakat yerine çıkan sac ince güçsüz oluyor bu 1 sene içinde yalnız tepe kisim toparlandi
Minoksili sadece şakaklara mı yoksa ön bölgeye de uyguluyor musunuz? Şöyle söyleyebilirim dutasterid normalde ön bölge için gerçekten güçlü bir DHT blocker fakat buna rağmen dökülmeler devam ediyorsa çok agresif bir dökülmeniz var demektir belki kısa sürecektir yani gelip geçici bir agresif dönem olabilir veya uzun sürelide olabilir bunu zamana bırakmaktan başka şans yok maalesef.
Maddi durumun yetiyorsa PRP yaptırmanı tavsiye ederim özellikle dökülmeyi önlemede başarılı fakat tabi her 6 ayda 1 sürekli yaptırman gerekiyor.
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram