Gönderen Konu: Kan ve karaciğer emzim sonuçlarım  (Okunma sayısı 434 defa)

yeahrigt

• Yeni üye
  • *
Kan ve karaciğer emzim sonuçlarım
« : 31 Mayıs 2024, 12:47:48 »
5 ay boyunca xpecia tablet ve proscar 1/4 olarak kullandım ve bıraktım bunun yanı sıra haftada 1 olmak üzere aknetrent kullandım onu da bıraktım 5 ay önce çok seyrek olmayan saçlarım şimdi aşırı seyrek ve güçsüz doktor b12 in sınırda dedi takviye yazdı d vitaminin oldukça düşük dedi bunun içinde tavkiye verdi. Ben çıkan sonuçlar doğrultusunda biotin ve folik asit kullanmamda sorun var mı diye sordum yok dedi. Bunların yanı sıra ferittini de normal değerler arasında ama düşük gördüm bunun hakkında bir şey denmedi ama ferittini yükseltmek için ne yapmalıyım veya yapmalı mıyım?

dejavuu86

• Sr. Member
Ynt: Kan ve karaciğer emzim sonuçlarım
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2024, 13:39:43 »
d vitamini b12  ve ferritin düşük  takviyele yükseltmelisin  karaciğer değerlerinde biri yüksek  ilaçlar yükseltmiş sanırım  değeri  proscar kullanıyorsan  xpecia kullanma gereksiz   triligserid değerinde  yüksek kilolu birimisin ve hareketsiz bir hayatın mı var ? akntrenti neden kullanıyorsun sivilce sorununmu var ? o ilaç ta karaceiğer enzimlerini ve trigleseridi yükseltir  yaş kaç bu arada    tsh de biraz düşük çıkmış çok mu çalışıyor triodlerin  t3 t4 de baktırmanı öneririm benim sana tavsiyem önce düşük vitaminler için takviye kullan  saç içinde sadece proscar kullan başka bir şey kullanma xpecia gibi tabletleri kullanma boşuna vücuduna yük olur ve pek bir etkiside yok saçının durumunu göremediğim için net bir şey söyleyemiyorum şuan

yeahrigt

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2024, 14:01:01 »
d vitamini b12  ve ferritin düşük  takviyele yükseltmelisin  karaciğer değerlerinde biri yüksek  ilaçlar yükseltmiş sanırım  değeri  proscar kullanıyorsan  xpecia kullanma gereksiz   triligserid değerinde  yüksek kilolu birimisin ve hareketsiz bir hayatın mı var ? akntrenti neden kullanıyorsun sivilce sorununmu var ? o ilaç ta karaceiğer enzimlerini ve trigleseridi yükseltir  yaş kaç bu arada    tsh de biraz düşük çıkmış çok mu çalışıyor triodlerin  t3 t4 de baktırmanı öneririm benim sana tavsiyem önce düşük vitaminler için takviye kullan  saç içinde sadece proscar kullan başka bir şey kullanma xpecia gibi tabletleri kullanma boşuna vücuduna yük olur ve pek bir etkiside yok saçının durumunu göremediğim için net bir şey söyleyemiyorum şuan

Kilolu değilim ama hareketsiz bir hayatım var. aknetrenti de yağlanma için kullanıyordum. Proscarı bıraktım xpeciayı da ve aknetrenti de sadece vitamin alıyorum şimdi bunlar b, d vitamini biotin ve folik asit. Ferritin için hangi tavkiyeyi alabilirim bir öneriniz var mı? Yaşım 25 önceki konularımda saçımın durumu var.

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2024, 14:32:19 »
Kilolu değilim ama hareketsiz bir hayatım var. aknetrenti de yağlanma için kullanıyordum. Proscarı bıraktım xpeciayı da ve aknetrenti de sadece vitamin alıyorum şimdi bunlar b, d vitamini biotin ve folik asit. Ferritin için hangi tavkiyeyi alabilirim bir öneriniz var mı? Yaşım 25 önceki konularımda saçımın durumu var.
osende demir takviyesi var onu önerebilirim ben kullanmıştım yükseltmişti ferrittin değerimi

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2024, 02:32:54 »
Proscarı neden bıraktın dostum

yeahrigt

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2024, 14:39:42 »
Proscarı neden bıraktın dostum

Psikolojime bağlı agresif bir dökülme yaşıyordum bu konuda psikolojimi düzelttikten sonra bıraktım ama bu yaşadığımız büyük travmaların saçımıza 3-4 ay sonra anca yansıdığını öğrendim. 5 ay kullandım hiçbir faydasını da göremeyince bıraktım vitaminlerim düşük çıktı şu an sadece vitamin takviyelerimi alıyorum. Sene sonu veya önümüzdeki senenin ortalarında ekim yaptırmayı düşünüyorum duruma göre ondan önce vitaminlerime ve total testesteron dht sonuçlarıma göre tekrar başlayacağım.

Facebook Twitter Instagram