Gönderen Konu: Arkadaşlar bu saça yardımm  (Okunma sayısı 196 defa)

Saymın

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar bu saça yardımm
« : 29 Mayıs 2024, 17:33:27 »
Arkadaşlar merhaba, yaş 25. 1.5 yıldır bazen istikrarı bozsamda minox+derma+ haftada 3 dut kullanıyorum. Çok aşırı saçma bir dökülmem var.  (Spordan ve babadan kalma genetik)Arkadaşlar özellikle tepe bölgemde ve vertexin altında aşırı bir agresif  dökülemem var.

Şimdi size 3 adet fotoğraf gösteriyorum sırasıyla dönor
1. Foto
Saçı 0 a vurduktan sonra dönor ve üstü 10 gün sonraki hali

2. Foto
Saçın uzamasın 3. Ayı

3. Foto

Saçın uzamasından 6 ay sonra

Arkadaşlar üçüde sırayla yapılmış yani ben saçımın uzun halini atmıyorum size. Saçımı 0 kesip gösterdiğim bölgenin uzakdıkça ki şeklini gösteriyorum. Uzayınca sanki orada dökülme yok gibi ve 6. Aya gelene kadar o kısmıda kestiriyorum ona rağmen varmış gibi gözüküyor

Sizce bu saça ekim olur mu ne yapmalıyım hangi ekim merkezleri bu konuda iyi yardımcı olun

Hangi fotoyu baz almalıyım kendim için

Saymın

• Yeni üye
  • *
Ynt: Arkadaşlar bu saça yardımm özellikle Hintell :(((
« Yanıtla #1 : 29 Mayıs 2024, 17:34:55 »
Tepeden görüntü bu
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2024, 09:52:21 Gönderen: Saymın »

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2024, 18:38:58 »
Arkadaşlar merhaba, yaş 25. 1.5 yıldır bazen istikrarı bozsamda minox+derma+ haftada 3 dut kullanıyorum. Çok aşırı saçma bir dökülmem var.  (Spordan ve babadan kalma genetik)Arkadaşlar özellikle tepe bölgemde ve vertexin altında aşırı bir agresif  dökülemem var.

Şimdi size 3 adet fotoğraf gösteriyorum sırasıyla dönor
1. Foto
Saçı 0 a vurduktan sonra dönor ve üstü 10 gün sonraki hali

2. Foto
Saçın uzamasın 3. Ayı

3. Foto

Saçın uzamasından 6 ay sonra

Arkadaşlar üçüde sırayla yapılmış yani ben saçımın uzun halini atmıyorum size. Saçımı 0 kesip gösterdiğim bölgenin uzakdıkça ki şeklini gösteriyorum. Uzayınca sanki orada dökülme yok gibi ve 6. Aya gelene kadar o kısmıda kestiriyorum ona rağmen varmış gibi gözüküyor

Sizce bu saça ekim olur mu ne yapmalıyım hangi ekim merkezleri bu konuda iyi yardımcı olun

Hangi fotoyu baz almalıyım kendim için
Neden böyle saçma dökülüyor çünkü Babadan gelen reseptörler aynı bölgelere yerleşiyor ondada muhtemelen aynı bölgelerden dökülüyordur.Herkesin duyarlı reseptörlerinin yeri ve duyarlılığı farklı olabilir bu sebeple dökülme yerlerinde farklılıklar oluşuyor

Saymın

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 29 Mayıs 2024, 18:50:18 »
Neden böyle saçma dökülüyor çünkü Babadan gelen reseptörler aynı bölgelere yerleşiyor ondada muhtemelen aynı bölgelerden dökülüyordur.Herkesin duyarlı reseptörlerinin yeri ve duyarlılığı farklı olabilir bu sebeple dökülme yerlerinde farklılıklar oluşuyor

Hocam ne yol izlemem lazım ekim için tedavi için vs

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2024, 18:57:16 »
Hocam ne yol izlemem lazım ekim için tedavi için vs
Haftada 3 gün dut çok iyi bir tedavi seçeneği değil onu her gün finasteride le ya da hergün Dutasteridle değiştir ya da 5 fin 2 dut yap daha etkili olur.Ketekonazali de aksatma o da saç derisinde takoz görevi görür,saçlı deride dht baskılamaya yardımcı olur yağıda bitirir.

Saymın

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2024, 18:59:47 »
Haftada 3 gün dut çok iyi bir tedavi seçeneği değil onu her gün finasteride le ya da hergün Dutasteridle değiştir ya da 5 fin 2 dut yap daha etkili olur.Ketekonazali de aksatma o da saç derisinde takoz görevi görür,saçlı deride dht baskılamaya yardımcı olur yağıda bitirir.

Hocam ben kerastese specfique kullanıyıorum sizce ketayı yanına kombin edebilir miyim duş başında kerastese sonunda keta ve sizce saç ekimi için uygun mu

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 29 Mayıs 2024, 19:06:29 »
ketekonazal kullanacağın günler sadece ketekonazal şampuanı kullan saçında iyice köpürt 10 dk bekleticeksin,kullandığın diğer şampuan hakkında bi bilgim yok sanırım dht baskılamıyor yani bizim işimize yarayan bi şampuan değil bilgin olsun.Saç ekimine şuanlık çok uygun değilsin medikal tedavilere gereken önemi verirsen bi 4 sene geriye atabilirsin saçları o yüzden 6 fin 1 dut 5 fin 2 dut öneririm.He bana sorcak olsan saçını çok dert ediyorsan psikolojik sıkıntı veriyorsa sana her gün dut kullanırsan daha güçlü toparlar ama Dutun yan etki insidansı daha güçlüdür ve uzun vadede güvenilirliği yoktur o yüzden 6 fin 1 dur yapman daha mantıklıdır. İyi günler dilerim  |-onayisareti-|

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 29 Mayıs 2024, 19:07:49 »
Kreatin felanda kullanıyorsan kullanma dökülmeyi dahada ciddi şekilde alevler bilgin olsun Spor felan yazmışsın ondan söyledim

Saymın

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 29 Mayıs 2024, 19:13:44 »
ketekonazal kullanacağın günler sadece ketekonazal şampuanı kullan saçında iyice köpürt 10 dk bekleticeksin,kullandığın diğer şampuan hakkında bi bilgim yok sanırım dht baskılamıyor yani bizim işimize yarayan bi şampuan değil bilgin olsun.Saç ekimine şuanlık çok uygun değilsin medikal tedavilere gereken önemi verirsen bi 4 sene geriye atabilirsin saçları o yüzden 6 fin 1 dut 5 fin 2 dut öneririm.He bana sorcak olsan saçını çok dert ediyorsan psikolojik sıkıntı veriyorsa sana her gün dut kullanırsan daha güçlü toparlar ama Dutun yan etki insidansı daha güçlüdür ve uzun vadede güvenilirliği yoktur o yüzden 6 fin 1 dur yapman daha mantıklıdır. İyi günler dilerim  |-onayisareti-|

Anladım hocam şuan her gün dut alıyorum 2 haftadır bir problem yok ama dediğiniz şekli deneyeceğim

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 29 Mayıs 2024, 19:19:55 »
Anladım hocam şuan her gün dut alıyorum 2 haftadır bir problem yok ama dediğiniz şekli deneyeceğim
İlaçların yan etki şekli o şekilde olmuyor malesef şimdi sen 2 haftadır her gün alıyorsunya vucud onu bir zamana kadar tolere ediyor fakat aradan belli bir süre geçtikten sonra tolere edememeye yan etki almaya başlarsın o yüzden zaten uzun vadede güvenilirliği yok ama bana sorarsan senin durumun için 1 yıl düzenli kullanılıp sonra haftada 3 haftada 2 gibi sıklığı düşürüp geri kalan günler fin kullanırsın çünkü saçların gerçekten şuan kritik noktada erkeğin tek kozmetiği saçı zaten Ketekonazali ihmal etme haftada 3  10 15 dk arası beklet oda etkili olacaktır.

Saymın

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 29 Mayıs 2024, 19:23:29 »
İlaçların yan etki şekli o şekilde olmuyor malesef şimdi sen 2 haftadır her gün alıyorsunya vucud onu bir zamana kadar tolere ediyor fakat aradan belli bir süre geçtikten sonra tolere edememeye yan etki almaya başlarsın o yüzden zaten uzun vadede güvenilirliği yok ama bana sorarsan senin durumun için 1 yıl düzenli kullanılıp sonra haftada 3 haftada 2 gibi sıklığı düşürüp geri kalan günler fin kullanırsın çünkü saçların gerçekten şuan kritik noktada erkeğin tek kozmetiği saçı zaten Ketekonazali ihmal etme haftada 3  10 15 dk arası beklet oda etkili olacaktır.

Hocam ben 3 yıldır spor yapıyorum bodybıuildng 1.5 yıldır düzenli olarak dutasteridi haftads 3 kullanıyırum, testlerime 6 ayda bir baktırırım bir sorun yok çok şükür bence bunda sabahları aldığım mutli+d3+biotin+omega3+c vitamini akşamları magnezyum,ayda en fazla 3-4 gün şeker tüketimi ve çok nadir hamur işi vs etkili, yani hocam spor ve beslenmem ve dualarım etkili gibi zararlı azatlmasında😅

Saymın

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 31 Mayıs 2024, 12:32:22 »

Hocam eczanede ketakonazol yoktu yerine konazol vardı aynı işlevi görür mü

Ozzy.

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 01 Haziran 2024, 19:55:00 »
Dutasteride'ın yarı ömrü finasteridedan çok daha uzun değil mi? Her gün kullanıma gerek var mı?

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 01 Haziran 2024, 20:04:32 »
Dutasteride'ın yarı ömrü finasteridedan çok daha uzun değil mi? Her gün kullanıma gerek var mı?
Klinik çalışmalarda günlük  2.5 mg Dutasteride Saçlı deride %70 den fazla dht baskılıyor,günlük  0,5 mg ise %50 ye yakın baskılıyor.Burdan çıkarılması gereken şu dozaj ve kullanım sıklığı doğrudan Kafa derisi Dht oranıyla bağlantılıdır bunu sakın unutmayın.Önemli olan kanda ne kadar Dht baskıladığı değil,asıl önemli olan kafa derisinde ne kadar baskılayabildiğidir Oral 1 mg Finasteride %40 baskılar.O yüzden her gün kullanabileceğiniz şekilde tedavilerini programlayınız.İyi günler  |-onayisareti-|

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 01 Haziran 2024, 20:09:14 »
Hocam eczanede ketakonazol yoktu yerine konazol vardı aynı işlevi görür mü
Aynı etken madde Ketekonazal, iş görür evet

Facebook Twitter Instagram