Gönderen Konu: Minoksil Olmadan Alternatif Güçlü Tedavi Önerim  (Okunma sayısı 382 defa)

İLİZAROV

• Sr. Member
Arkadaşlar aranızda minoks kullanmak istemeyen arkadaşlar var bunun yerine 1 den fazla androjen baskılayan ilaç kullanmak daha mantıklı hale gelebiliyor peki bu tedavi kombinasyonları neler diye düşündüm araştırdım.Minox kullanmadan sadece androjen baskılayarak mevcut saçları kalınlaştırmaya ve korumaya ilişkin güçlü bir tedavi planladım.Benim nacizane fikrim şu şekilde:
Günde 1 kez Tretinoin %0,05 ardından %20 Azelaic acid Azalderm Krem sürülmesi(Tretinoin emilimi arttırıp Azaleic asidi daha aktif hale getirir), haftada 3  kez her seansta 2 yıkama ve her sürüldüğünde masajla birlikte 10 dk ketekonazal şampuanı kafada bekletme,Haftada 5 gün finasteride 2 gün Dutasteride kullanımı ciddi ölçüde kafada dht basklılayacaktır, mevcut saçlar kalınlaşır hatta % 50 40 ihtimalde olsa uzun vadede(1 yıl gibi) sürede yeni saç oluşumu mümkün olabilir.

NOT:Minoxili döngü ve vucudu bağışıklık kazanıp işe yaramamaya başlayanlar için önerimdir.

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Minoksil Olmadan Alternatif Güçlü Tedavi Önerim
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2024, 22:42:34 »
tretin kremin yan etkisi nedir ağır bir ilaçmı fin gibi

BeRan

• Sr. Member
Ynt: Minoksil Olmadan Alternatif Güçlü Tedavi Önerim
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2024, 19:23:45 »
Alpecin c1, haftada 3 kez biberiye, tatlı badem ve argan yağı saf olacak bunları karıştırıp kafana sür uyu.

Facebook Twitter Instagram