Gönderen Konu: Öneri ve Yardımlarınız Benim İçin Çok Önemli  (Okunma sayısı 268 defa)

corinthian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Öneri ve Yardımlarınız Benim İçin Çok Önemli
« : 27 Mayıs 2024, 17:48:40 »
Herkese Merhaba.
Foruma yeni üyeyim ve çok forum kullanan biri olmadığım için umarım konuyu doğru yerde doğru şekilde açıyorumdur, hatam varsa kusuruma bakmayın gerektiği şekilde düzeltirim.
Yaşım 38, 20li yaşların başından itibaren saç dökülmesi yaşadım. 25 yaşımda bir ekim yaptırmıştım 950 greftlik sadece önlere, onunla idare ediyorum. Artık dökülme iyice yavaşladı tepe açıldı ve önlerde de artık ekilenler hariç saç yok, sadece ortada biraz saç var ve iyi bir ekim yaptırmanın vakti geldi diye düşündüm ve araştırırken sizlerin bulunduğu bu forumu buldum. Baya bir konu ve fotoğraf inceledim, notlar aldım. Konuya çok hakim arkadaşlar olduğunu gördüğüm için de aklımdaki soruları ve not aldığım bazı şeyleri sorup final kararımı şekillendirmek istedim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Öncelikle kendim ilk yüzeysel araştırmamda Clinicana, Vera Clinic, Bursa Estetik International gibi yerleri not almıştım. Bunları Youtube üzerinden ektirenlerin süreçlerini izleyerek aldım. Clinicana ve Vera yurt dışından takip ettiğim bazı insanların kanallarında gördüm. Fakat buraya bakınca bu isimleri hiç görmedim. Biliyorum ki burada ileti yazan arkadaşlar bu işte benden çok çok fazla bilgili ve tecrübeliler o nedenle o isimlerden de bir liste yaptım. Mesela bazı yerler fiyat performans diye listelenmiş, bir yorumda "Asmed-High, Asuman-Mid, Şahin-Low" gibi bir yazı gördüm, yani ücret durumuna göre bu üç kişi önerilmiş. Benim sırf bu iş için bir süredir biriktirdiğim param mevcut o nedenle o paranın tümünü harcasam da sorun değil çünkü sadece bu iş için birikim yapmıştım. Sizlerden bu bağlamda ilk ricam, ücret sorun olmayacaksa siz nereyi seçerdiniz sorusuna vereceğiniz cevaptır.

İkinci olarak, sadece parasını biriktirdim ama süreçteki gelişmeleri, teknolojik ilerlemeyi takip etmedim. DHI ve Safir uç gibi şeyler duydum, forumda da gördüm. İkisi de temelde FUE tekniği fakat DHI köklerin doğrudan kanal açılmadan ekildiği, bu nedenle de bazı risklerin daha aza indiği bir yöntem diye okudum. Bu konudaki fikirlerinizi de merak ediyorum.

Bazı arkadaşların bazı merkezlerle ilgili şikayetlerini gördüm. Doktorun operasyon bitmeden çıkması gibi. Smile Hair Clinic'e sorduğumda, kanal açılımını doktorlarımızın yaptığı paket mevcut, uzman hemşirelerimizin açtığı paket mevcut dediler. İşin açığı kanal açılımı en kritik yer diye biliyorum, burayı doktordan başkasının açmasını istemiyorum. Sizce kanal açılımı, kök alımı ve ekimi diye sınıflarsak bunlardan hangisini doktorun yaptığı bir merkez bulmam gerekir?

Medeks, Asuman Hair, Şahin Çelik, Clinicana, Vera Clinic, Asmed, Hakan Doğanay, Serkan Aygın, Hamit Aydın gibi hocaları ve merkezleri çoğunluğunu sizlerin tecrübelerinden öğrenerek listeme aldım. Dediğim gibi sırf bu iş için kenara ayırabildiğim bir meblağ var gerekirse üstünü de bi şekilde tamamlayacağım yeter ki iyi bir ekim olsun istiyorum. O kadar güzel ekimler gördüm ki forumda, ektirenler için sevindim çok iyi anlıyorum çünkü o operasyonlardan sonra nasıl mutlu olduklarını. Ben de aynı yoldan geçmek için yardım, bilgi ve desteklerinizi rica ediyorum. Vereceğiniz her bilgi benim için değerli, hepinize teşekkürler.

yavuz06

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Öneri ve Yardımlarınız Benim İçin Çok Önemli
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2024, 20:23:12 »
Ankara da dr Bekir bek var hocam .Konularını incele istersen.Tüm operasyonu kendisi yapıyor kullandığı yöntem Muttalip hoca ile aynı

corinthian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2024, 22:44:42 »
Çok teşekkür ederim, sitesinde "öncesi ve sonrası" fotoğrafları göremedim fakat araştıracağım bunu da.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Mayıs 2024, 00:33:14 »
 önemli olan şu an saç ekimine uygunumsun donör nasıl açıklık nasıl bunlar okey ise sana merkez istediğini verebilir o yüzden konuya resim eklemelisin

Asmed, Hakan Doğanay, Serkan Aygın  Asuman

iyi merkezler Asmed bambaşka tabi

ekim teknikleri saç ekiminde başarı sağlamaz tekniği başarılı şekilde kullanan başarıyı sağlar tekniklere takılma kim başarılı saç ekiyor önemli olan bu

Global Moderator

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2024, 02:35:51 »
saydığın seçenekler arasında asuman hair derim ben, hemde açık ara bana göre.
 yalnız ben şahsen ankara'da ektireceğim için dr bekir bek'i düşünüyorum şimdilik.henüz kararımı net bir şekilde vermiş değilim ve ekim konularını takipteyim.

corinthian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2024, 00:09:54 »
önemli olan şu an saç ekimine uygunumsun donör nasıl açıklık nasıl bunlar okey ise sana merkez istediğini verebilir o yüzden konuya resim eklemelisin

ekim teknikleri saç ekiminde başarı sağlamaz tekniği başarılı şekilde kullanan başarıyı sağlar tekniklere takılma kim başarılı saç ekiyor önemli olan bu
Hintell hocam çok teşekkür ederim cevabınız için, birçok arkadaşa yardımcı olmuşsunuz o nedenle özellikle yazmanıza ayrıca sevindim. Haklısınız foto eklemek gerekiyor onu da konuya en kısa zamanda ekleyip fikrinizi almak isterim, işten ötürü ilgilenemedim fakat haftasonu halledicem. Asmed önerinizden sonra baktım ve müthiş sonuçlar gördüm orda da. Tekrar teşekkür ediyorum.

corinthian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2024, 00:11:35 »
saydığın seçenekler arasında asuman hair derim ben, hemde açık ara bana göre.
 yalnız ben şahsen ankara'da ektireceğim için dr bekir bek'i düşünüyorum şimdilik.henüz kararımı net bir şekilde vermiş değilim ve ekim konularını takipteyim.
Yorumunuz için çok teşekkürler, Asuman hanım da listemde var birçok arkadaş benzer şeyler söylemiş. Benim de Ankara olsa daha kolayıma gelirdi fakat aklıma yatan İstanbul'da olursa mecbur gidicem. Sağ olun.

corinthian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Haziran 2024, 03:14:18 »

Hocam merhaba, bahsettiğiniz fotoğrafları kendim çekmeye çalıştım, flaş ışığı açık halde arka ve önü çekip yüklüyorum. Açıklık çok beklentim de zaten buna göre, gerekirse ekimden sonra sıfır numaraya çok yakın bir traşla sabit şekilde gezmeyi düşünüyorum, saç uzatmasam da sıkıntı değil yani. Daha önceki ekimde 950 greft alınmıştı. Kaynak bölgenin flaşlı çekimi bu, başka bi alım olmadı ordan. Eğer kaynak bölge yetersiz olursa, kol bacak gibi yerlerden de ekleme yapılıyor diye biliyorum bu konuda fikrinizi merak ediyorum. Bayramdan sonra Asmed, Asuman Hair ve diğer birkaç yerle iletişime geçip gideceğim inşallah.

kelceko

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2024, 09:01:31 »
Merhaba hocam. Ekime uygunsun ama malesef kol bacaktan alım yapılmıyor .Bunun adına bht deniyor .geçmişte deneyenlerin çoğu vücut kıllarından alım yapmayı bıraktı çünkü tutmuyor.
Senin donör kapasiteden çok iyi olmasada iyi bir merkezde ekim yaptırırsan bence yeterli olur.Sonrası kendi saçlarını koruman gerek çünkü ilerde bir ikinci ekim olma ihtimali zor gözüküyor.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Haziran 2024, 08:59:14 »
Selamlar Donör zayıf duruyor

Tepe alanda ciddi açıklık var ve en zor bölge kapanması için

Doğal olarak

2 saç ekimi ihtiyacı var bu açıklığın.

Bence tabi donör müsade ederse

Ve saçlarını yani donör alanı şimdiden finasterid araştırıp düşünürsen iyi yaparsın.

Dediğim gibi iki ekimlik bir açıklık.

Kısım kısım 2 ekim yaptırmalısın

Çünkü buntepe alan tek 1 ekimle kapanmaz tepeye ekilenlerde ziyan olur.

İlk ekim bu sınıra kadar olmalı

2 ekimde kalan açıklık için.

Global Moderator

corinthian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 11 Haziran 2024, 14:24:48 »
Merhaba hocam. Ekime uygunsun ama malesef kol bacaktan alım yapılmıyor .Bunun adına bht deniyor .geçmişte deneyenlerin çoğu vücut kıllarından alım yapmayı bıraktı çünkü tutmuyor.
Senin donör kapasiteden çok iyi olmasada iyi bir merkezde ekim yaptırırsan bence yeterli olur.Sonrası kendi saçlarını koruman gerek çünkü ilerde bir ikinci ekim olma ihtimali zor gözüküyor.
Evet ben de biraz daha araştırınca o işin çok verimli olmadığını gördüm. Cevap için çok teşekkür ederim. Bayram sonrası Asmed başta olmak üzere birkaç merkezle iletişime geçip operasyonu yaptıracağım. İlerde başka bir ekim düşünür müyüm bilmiyorum, gerekirse 0-3 numara arası da gezebilirim benim için saç uzatmaktan ziyade temelde biraz saç çizgisi görünsün, bahsettiğim kısalıkta da gezmeyi seviyorum zaten. Fikir için tekrar teşekkür ederim.

corinthian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 11 Haziran 2024, 14:30:18 »
Selamlar Donör zayıf duruyor

Tepe alanda ciddi açıklık var ve en zor bölge kapanması için

Doğal olarak

2 saç ekimi ihtiyacı var bu açıklığın.

Bence tabi donör müsade ederse

Ve saçlarını yani donör alanı şimdiden finasterid araştırıp düşünürsen iyi yaparsın.

Dediğim gibi iki ekimlik bir açıklık.

Kısım kısım 2 ekim yaptırmalısın

Çünkü buntepe alan tek 1 ekimle kapanmaz tepeye ekilenlerde ziyan olur.

İlk ekim bu sınıra kadar olmalı

2 ekimde kalan açıklık için.
Hocam sanırım insanlar iki çeşit yaptırıyor böyle durumlarda, ya olanı eşit dağıtıp daha seyrek ama her yerde saç olan bir görüntü ya da doktorların daha çok önerdiği önleri daha iyi kapatıp tepede seyrek veya açıklığın olduğu bir görüntü. İnanın ikisi de benim için fark etmiyor, artık 18 yaştaki saçların beklentisinde değilim. Arkadaşıma da dediğim gibi gerekirse hani Sneijder'ın saç modeli gibi çok kısa kestirip de gezebilirim. Benim de görüşüm sizinki gibi zaten, o nedenle bayram sonrası öncelikle Asmed ile görüşüp orda fikir alıcam ve yaptırıcam. Aslında dediğim gibi ön saç çizgisini düzgün yapsalar, saçımı askerdeyken de hep makineyle sıfıra vuruyordum güzel oluyordu. Ama işte düzgün bir alın çizgisi gerekiyor ki kötü durmasın. Tepe artık full kapansın gibi bir hayalim yok, olduğu kadar Hintell hocam. Finasteride ya da benzeri bir ilacı kullanmayı düşünmedim pek bıraktığında etkileri geri gittiğini duyduğum için, ilk dökülme başlarında günlük kullanımı olan ilaçlar denemiştim. Hem zor geliyor artık hem de geçici olması çok cazip gelmiyor (bu konudaki bilgim eksik ve hatalı olabilir, bildiğim kadarıyla yazıyorum). Donör alandaki saçlar için bir ekstrası olursa tabii ki onu da deneyebilirim, merkezle iletişime geçtiğimde netleşir bu da sanıyorum.

Çok çok teşekkür ediyorum. Öncelikle sizin belirttiğiniz gibi Asmed ve sonra diğer birkaç tanesiyle görüşüp operasyona gidicem. Sizlere burada süreci tüm detaylarıyla aktarıcam inşallah. Başka öneriniz ya da fikriniz olursa ekim merkezleriyle ilgili her zaman beklerim bayrama kadar. Sağlıklı mutlu günler diliyorum herkese.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2024, 14:39:53 Gönderen: corinthian »

Facebook Twitter Instagram