Gönderen Konu: Bu saç gakkında düşünceniz ne  (Okunma sayısı 412 defa)

sMuratT0

• Yeni üye
  • *
Ynt: Bu saç gakkında düşünceniz ne
« Yanıtla #15 : 28 Mayıs 2024, 16:17:37 »
Dostum 2 haftada hiçbir ilaç etki bahsettiğin kadar etki etmez, beynin sana oyun yapıyor bende senin yaşlarında öyle şeylere kapılıyordum, özellikle xpecia çok zayıf kalıyor erkeksi dökülme konusunda okyanusa Bi bardak su dökmek gibi bişi xpecia kullanmak. Yine de kullan istersen  Bi zararı olmaz ufaktanda olsa yardım eder.
Hocam dedikleriniz beni etkiledi ve biraz araştırma yaptım saçlarımı yağlı iken çekmiştim belki bana öyle geliyor ama dediğiniz gibi saçlarımda dupa olduğunu düşünmüyorum çünkü yanlardan ve arkadan dökülmesi gereken miktardan fazla dökülme veya açılma yok sadece saçın üst bölgesinde seyreltme var.Babama da sordum saçları benim gibi değil önlerden dökülmeye başlamış :D :D.Biraz araştırdım ve bunun telogen effluvium olduğunu düşünüyorum.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?? Abi bu konuda seni sıktığım için gerçekten üzgünüm bu saç problemi benim için önemlide. :D ;D

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 28 Mayıs 2024, 21:21:05 »
Fotolardan yola çıkarsak üstte pek birşey göremedim farkındaysan önlerden tel tel zayıflamaya başlamış lakin agrasif değilse sorun yok ergenlik döneminde saç ve vücut oturma egiliminde bu yaşta Fin kesinlikle kullanman doğru olmaz takviye amaçlı Xpecia mantıklı olabilir ilerleyen süreçte agrasif mi degilmi kendin goreceksin zaten O süreçte Xpecia pek fayda etmeyecektir bunu ozaman düşünürsün şimdilik prp mezo gibi tedavilerde de fırsat bulursan desteklemekle birlikte yaşının keyfi i çıkar ve odaklanma 👍🏻

sMuratT0

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #17 : 28 Mayıs 2024, 22:20:21 »
Fotolardan yola çıkarsak üstte pek birşey göremedim farkındaysan önlerden tel tel zayıflamaya başlamış lakin agrasif değilse sorun yok ergenlik döneminde saç ve vücut oturma egiliminde bu yaşta Fin kesinlikle kullanman doğru olmaz takviye amaçlı Xpecia mantıklı olabilir ilerleyen süreçte agrasif mi degilmi kendin goreceksin zaten O süreçte Xpecia pek fayda etmeyecektir bunu ozaman düşünürsün şimdilik prp mezo gibi tedavilerde de fırsat bulursan desteklemekle birlikte yaşının keyfi i çıkar ve odaklanma 👍🏻
Hocam bence ergenlikten çıkıyorum ve bununla birlikte saç dökülmem arttı.Boy 198 sakallarda yaşıtlarıma nazaran daha bi bol. Bunun etkisi olabilir.
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2024, 22:28:37 Gönderen: sMuratT0 »

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 28 Mayıs 2024, 22:36:01 »
Onu anlatmaya çalışıyorum bu geçiş süreci genelde 20-21e kadar devam eder bu süreçten sonra saç fizik birşeyler oturmaya başlar ozaman daha sağlıklı olur.

sMuratT0

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #19 : 29 Mayıs 2024, 11:50:15 »
Onu anlatmaya çalışıyorum bu geçiş süreci genelde 20-21e kadar devam eder bu süreçten sonra saç fizik birşeyler oturmaya başlar ozaman daha sağlıklı olur.
Hocam peki ne zaman Fin minox gibi müdahalelere başlamam doğru olur

İLİZAROV

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 29 Mayıs 2024, 11:54:24 »
Kardeşim sana bir test yaptırcam bak şimdi saçlarını 1 dakika boyunca elektiriklendirelecek şekilde avcunun içiyle 1 dakika boyunca sertçe sürt,lavobaya dökülen saçların fotoğrafını bize at sonra saçının arkasından ense bölgeisnden sağlam 1 kıl çek eğer kıl boyutları ve rengi değişikse sen yüksek ihtimal Aga ya sahipsin demek oluyor.Bu dediğimi yap buraya foto koy

İLİZAROV

• Hero Member
« Yanıtla #21 : 29 Mayıs 2024, 11:57:37 »
Yani saçının üstündeki kılların boyut,kalınlık  ve rengiyle,saçının arkasındakiler arasında ciddi  fark varsa yüksek ihtimal Androhenotic Alopesiye sahip olma ihtimalin çok fazla(Kansızlık ve Tiroid hormon bozukluğun yoksa T3,T4,Tsh,Ferritin,Serum Demiri)

sMuratT0

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #22 : 29 Mayıs 2024, 12:49:30 »
Yani saçının üstündeki kılların boyut,kalınlık  ve rengiyle,saçının arkasındakiler arasında ciddi  fark varsa yüksek ihtimal Androhenotic Alopesiye sahip olma ihtimalin çok fazla(Kansızlık ve Tiroid hormon bozukluğun yoksa T3,T4,Tsh,Ferritin,Serum Demiri)
Abi üsttekiler ön, arkadakilerse arka kıllar

İLİZAROV

• Hero Member
« Yanıtla #23 : 29 Mayıs 2024, 12:54:42 »
Dökülme kaç adet sürtünce ? Senin görebildiğin bi kalınlık farkı var mı fotoğraftan anlaşılmıyor. biraz daha yakın çekim yapman lazım

İLİZAROV

• Hero Member
« Yanıtla #24 : 29 Mayıs 2024, 12:56:38 »
Yukarıdaki 3 lü lerden 2 tanesi zayıf hale gelmiş birinin rengi daha çık ve daha kısa ve daha ince halde yakın çekim yapsan sende forumdakilerde daha net anlıcak.

İLİZAROV

• Hero Member
« Yanıtla #25 : 29 Mayıs 2024, 12:59:22 »
Yukarıdaki 3 lü saça bir bak biri olması gereken kalınlıkta ve uzunlukta, diğer 2 sİ  ise faz süreleri değişmiş ve daha ince hale gelmiş fotoğraftan bunu yorumlayabilirsin.Saç kıllarını ekranı kaplıcak şekilde daha yakından çek at forumdakilerde anlasın öyle uzaktan bakılırsa bi ben anlarım

İLİZAROV

• Hero Member
« Yanıtla #26 : 29 Mayıs 2024, 13:00:33 »
İnce olanlarla kalın olanları şöyle havaya kaldır bi bak sende rahatça anlıcaksın.

İLİZAROV

• Hero Member
« Yanıtla #27 : 29 Mayıs 2024, 13:04:15 »
Boy uzaman ne zaman durdu? bide ona göre tavsiyede buluncam.Boy uzaması devam ediyorsa medikal tedavilere yönelmeni istemem.

sMuratT0

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #28 : 29 Mayıs 2024, 13:11:01 »
Boy uzaman ne zaman durdu? bide ona göre tavsiyede buluncam.Boy uzaması devam ediyorsa medikal tedavilere yönelmeni istemem.
Hocam durdumu durmadı mı pek emin değilim.Saçları sürterkende beklediğimden daha az geldi 5 veya 6 civarı.

İLİZAROV

• Hero Member
« Yanıtla #29 : 29 Mayıs 2024, 13:15:17 »
Hocam durdumu durmadı mı pek emin değilim.Saçları sürterkende beklediğimden daha az geldi 5 veya 6 civarı.
Endokronoloji polikilinikliğine git el bileğinden büyüme plaklarına baktır, kapanmışsa finasteride 1 mg başlayabilirsin ama eğer hala açıksa bulaşma finasteride e daha erken demektir.

Facebook Twitter Instagram