Gönderen Konu: Esma & Serkan TETİK - 3465 gretft (2020 saç + 1445 sakal) 8-9 Mayıs 2024  (Okunma sayısı 438 defa)

Angmar

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba. Bu benim ikinci ekimim. İlk ekime ait konuya ulaşmak için tıklayın

Daha önce ekim yapıldığı ve geniş bir alana girildiği için donör alanda seyreklik olmaması adına 2020 saç teli alındı. Sakaldan ise 1445 greft alındı.
Merkezin saç telleri hakkındaki yorumu ise sakallar ile benzer kalınlıkta, uyumlu olduğu yönünde.
Saç ekimi 2 gün sürdü. Zorlanmadım ve ağrı sızı çekmedim.

Neden bu merkezi tercih ettim?
Forumda ekim sonucunu gösteren önceki konulara bakarak bir arkadaşı bu merkeze yönlendirmiştim. (Batro isimli üye)
Ondaki sonucun da iyi olduğunu görünce buraya meyilli oldum.

İkinci sebep ise birinci ekimin sonucunun olumsuz olması ve donör alandan yüksek sayıda greft alınmış olmasıydı. Donör alana çok dikkat eden bir merkezi tercih etmek durumunda kaldım.
Bir kaç merkeze ait konuları takip edip sonuçları incelediğimde donör alanın durumu tercihim üzerinde etkili oldu.

Planlama:
Ön hat çizgim zaten belli olduğundan doğal olarak neyse ona göre ekim yapıldı. Sadece düzeltme ve rötuşlar yapıldı.
Ön ve orta bölge sık bir şekilde ekildi.
700 küsürlük sakal greftleri ise vertex bölgesine aralara yayıldı. Kapatmaya çalıştığım bir alan vardı. Daha çok oraya ekilmesini istedim.

İlk ekimimde de kullandım, şimdiki ekimimde de proscar 1/5 kullanıyorum. Şimdiki ekimimden yaklaşık 4 ay önce proscar kullanmaya başlamıştım.
Ek olarak coraspirin, xpecia ve solgar biotin (5000mg) takviye olarak kullanıyorum.
Minoxil ve türevlerini kullanmıyorum.

Angmar

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ekimden önce tıraş edilmiş hali ve donör alan:

Angmar

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ekimden sonraki gün (10 Mayıs)

Angmar

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kabukları 12. günde döktüm. Aşağıdaki fotoğraflar 12, 13 ve 14. günlere ait.
Güneş ışığı vururken ve gece normal ışık altında çekmiş olduğum fotoğraflar.

Angmar

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bugün  25 Mayıs tarihi yani ekimden sonraki 16. günüm.
Masaj yaparak saçlarımı her gün yıkıyorum. Şiddetli bir şok dökülme mevcut. Ekilen saçlar kendi saçlarımla eşit uzunlukta uzadılar. Şimdi dökülüyorlar.

Batro

• Jr. Member
  • **
 🧿🧿🧿
  • Ekim Tarihi: 30-31 mart
  • Ekim Merkezi ismi Esma&Serkan tetik( e&s-tetik)
  • Greft Miktarı 4131
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi Solgar biotin 5000, xpecia, coraspin

Exsaç

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba gayet başarılı bir ikinci seans operasyonu 👍🏻 umarım sonuç dilediğiniz gibi olur. Ön hat sık olur fakat tepe bölgesinde tatlı bir seyreklik olacağını düşünüyorum. Kullandığınız takviyeler tepe bölgesine de iyi gelecektir muhakkak

Angmar

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba gayet başarılı bir ikinci seans operasyonu 👍🏻 umarım sonuç dilediğiniz gibi olur. Ön hat sık olur fakat tepe bölgesinde tatlı bir seyreklik olacağını düşünüyorum. Kullandığınız takviyeler tepe bölgesine de iyi gelecektir muhakkak

Teşekkür ediyorum. Benim de ümidim sonucun memnun edici olması.

Evet dediğiniz gibi ön hattın sıkı olacağı şekilde istişare ettik. Zaten ekimden önce de bir şekilde tepeyi kamufle ediyordum. Şimdi biraz daha kamufle etme şansım olacak inşallah.

Exsaç

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Evet kamufle etmek çok daha rahat olacak sizin için. Hayırlı olsun ilerleyen süreçte fotoğraflarınızı bekliyoruz :)

Angmar

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
08.06.2024 itibariyle 30. gün.
Donör alanına ait fotoğraflar.

Angmar

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
08.06.2024 itibariyle 30. gün.
Ekim alanına ait fotoğraflar.
Kabuk dökümünden bir iki gün sonra şok dökülme başlamıştı.

Facebook Twitter Instagram