Gönderen Konu: Sadece finasterid ile saç toparlanır mı  (Okunma sayısı 315 defa)

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sadece finasterid ile saç toparlanır mı
« : 24 Mayıs 2024, 17:36:04 »
Sadece finasterid kullanıyorum simdilik birçok insan da finas artı minoxsidil kullanıyor yalniz şu var hafif ve orta siddetli dökülmelerde finasterid öneriliyor daha çok açıklığı olan insanlar da yanına minoxsidil ekliyor sanırım benim genis bir alanda dökülme yok önleri toparlamasını istiyorum başarabilirsem. Minoxsidil gerekli mi yoksa finasterid ile devam ediyim mi? Aslında minoxsidil konusunda korkum mevcut saclara da zarar verir korkusu geniş bir açıklık olsa korkmadan kullanırım ne de olsa sac yok ne kaybederim derim kullanırım fakat çok büyük bir risk. Finasterid kullanmaya hem yaşımdan dolayı hem de dht bloker ilacı olduğu icin en azından dökülmeyi sıfırlar düşüncesi ile başladım sadece o degil dünya genelinde kullanilan iyi sonuçlar alınan tescilli bir ilaç vs. Bu yuzden finasterid ile sadece devam etmek nasıl olur sizce

tlg.polat1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sadece finasterid ile saç toparlanır mı
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2024, 16:37:55 »
Finasteride i masum sevimli kedi yavrusu, karşılığında minoxidil i zehirli yılan gibi görmeniz bence doğru değil.

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2024, 18:26:34 »
Finasteride i masum sevimli kedi yavrusu, karşılığında minoxidil i zehirli yılan gibi görmeniz bence doğru değil.

Öneriniz nedir
  • Yaşınız 36

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2024, 20:56:26 »
Forumu iyice araştırırsanız görürsünüz aslında minoxu insanlar hala günah keçisi ilan ediyor kaldiki düşünmeniz gereken finasterid yan etkisi. Olan var olmayan var Monixa gelecek olursak yeni dokulen saçlarınızı güçlendirip çıkış sağlar burdaki ince nokta bunu uzun yıllar kullanirmiyim bıraktığınizda ne olur zaten dökülecek olan saçlarınız dökülür sizde bu safhada minoxun kazandirdigi zaten dökülecek olan saçlarınız döküldüğünde saçımı döktü yanilgisina düşüyorsunuz aslında kompile dökülen değil sizin gibi biraz saç kaybı olan insanlarda daha mantıklı bana kalırsa kullanmak doğru olan bu arada finas verteks ve kafanın üst bölgesinde daha etkili bende 35 yaşındayım finas+minox kullaniyorum

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 28 Mayıs 2024, 21:18:53 »
Forumu iyice araştırırsanız görürsünüz aslında minoxu insanlar hala günah keçisi ilan ediyor kaldiki düşünmeniz gereken finasterid yan etkisi. Olan var olmayan var Monixa gelecek olursak yeni dokulen saçlarınızı güçlendirip çıkış sağlar burdaki ince nokta bunu uzun yıllar kullanirmiyim bıraktığınizda ne olur zaten dökülecek olan saçlarınız dökülür sizde bu safhada minoxun kazandirdigi zaten dökülecek olan saçlarınız döküldüğünde saçımı döktü yanilgisina düşüyorsunuz aslında kompile dökülen değil sizin gibi biraz saç kaybı olan insanlarda daha mantıklı bana kalırsa kullanmak doğru olan bu arada finas verteks ve kafanın üst bölgesinde daha etkili bende 35 yaşındayım finas+minox kullaniyorum

Sizin durumunuz nedir peki ne durumdaydiniz nasıl karar verdiniz ne kadar suredir kullanıyorsunuz olumlu etkileri nasıl su an ve hangi marka kullanıyorsunuz anlatırsanız benim için de uygun olursa minoxsidil eklemeyi düşünüyorum
  • Yaşınız 36

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 28 Mayıs 2024, 21:31:36 »
Ben daha öncede kullanmıştım iş aile sebeplerinden bırakmıştım tekrar başladım lakin ben ön hatta yeni Ekim yaptirdim ozamanki etkilerinden bahsedeyim yan etki ilk basladigimda gördüm sabah ereksiyonu vs bir ay içinde geçti odaklanmadim ilk aylar saçlarda zayıflama gördüm altıncı aya doğru toparladı yalnız çıkış görmemiştim yanına minox ekledim ozaman siklasmaya başladı ve daha güçlü devam etti bir yıl devam ettim döngüde yaşamadım finastan dolayı muhtemelen lakin agrasifte değil dokulmem yaş 35 ben tavsiye ederim marka ozaman alopexy T kepek yapmiyor fiyatlar uçtuğu için bioxinin aliyorum

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 28 Mayıs 2024, 22:26:09 »
Ben daha öncede kullanmıştım iş aile sebeplerinden bırakmıştım tekrar başladım lakin ben ön hatta yeni Ekim yaptirdim ozamanki etkilerinden bahsedeyim yan etki ilk basladigimda gördüm sabah ereksiyonu vs bir ay içinde geçti odaklanmadim ilk aylar saçlarda zayıflama gördüm altıncı aya doğru toparladı yalnız çıkış görmemiştim yanına minox ekledim ozaman siklasmaya başladı ve daha güçlü devam etti bir yıl devam ettim döngüde yaşamadım finastan dolayı muhtemelen lakin agrasifte değil dokulmem yaş 35 ben tavsiye ederim marka ozaman alopexy T kepek yapmiyor fiyatlar uçtuğu için bioxinin aliyorum

Minoxsidil kullandığınizda sonuclar ne zaman ortaya çıktı peki benim için buda onemli iki üç ayda toparlar mı sizce? Bir de minoxsidil ilk başta saç döküyor mu peki
  • Yaşınız 36

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 28 Mayıs 2024, 22:33:57 »
Buda kişiden kişiye değişir anafazdaki saçlarınız nedir ne değildir bende birinci aydan itibaren etki başladı  ilk etapta zayıf olan saçları döker ve daha güçlü çıkmaya başlar bu hususta heyecan yapmamak gerek

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 28 Mayıs 2024, 22:40:27 »
Buda kişiden kişiye değişir anafazdaki saçlarınız nedir ne değildir bende birinci aydan itibaren etki başladı  ilk etapta zayıf olan saçları döker ve daha güçlü çıkmaya başlar bu hususta heyecan yapmamak gerek

Teşekkür ediyorum hocam
Zaman ayırırıp cevap verdiğiniz için. Bu markayı duydum alma kararı aldım finasterid ile minoxsidil doğru karar
  • Yaşınız 36

talha383

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 28 Mayıs 2024, 22:54:59 »
Dostum ben kendi deneyimi şöyle aktarayım. Ben de geçen sene (22 yaşındaydım o zaman) minoksidilden korkar şekilde sadece finansla başladım neredeyse 1 sene sabırla kullandım ama bende hiç etki göstermedi ve 10. ayda ancak işe yaramadığı gerçeğiyle yüzleşip minoksiidl+dutasterid kullanmaya başladım ve onun da üzerinden 1 ay henüz geçti. Dolayısıyla ben şahsen minoxla başlamadığım ve çok vakit kaybettiğim için çok pişmanım. Eğer saçların önceki senelere göre çok seyreldiyse veya güçsüzleştiyse ve de ben gibi çok şanssızsan (umarım değilsindir) bunu hiç riske atma ve minoksidil de kullan. Gece 8 fıs inan hiç zor değil ve elinden gelenin en iyisini yapıyor olma hissiyatı çok rahatlatıcı.

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 28 Mayıs 2024, 23:25:25 »
Dostum ben kendi deneyimi şöyle aktarayım. Ben de geçen sene (22 yaşındaydım o zaman) minoksidilden korkar şekilde sadece finansla başladım neredeyse 1 sene sabırla kullandım ama bende hiç etki göstermedi ve 10. ayda ancak işe yaramadığı gerçeğiyle yüzleşip minoksiidl+dutasterid kullanmaya başladım ve onun da üzerinden 1 ay henüz geçti. Dolayısıyla ben şahsen minoxla başlamadığım ve çok vakit kaybettiğim için çok pişmanım. Eğer saçların önceki senelere göre çok seyreldiyse veya güçsüzleştiyse ve de ben gibi çok şanssızsan (umarım değilsindir) bunu hiç riske atma ve minoksidil de kullan. Gece 8 fıs inan hiç zor değil ve elinden gelenin en iyisini yapıyor olma hissiyatı çok rahatlatıcı.

Ben finasa 24 nisanda başladım tamamen durdu diyemem ama artık gözlerimin önüne saç teli düşmüyor ilk gözlemim bu eskiden de oyle agresif dökülmem yoktu 31 yaşımda basladi dökülme bende su an 36 yaşındayım gecen seneden beri finasterid aratirdim ancak karar verdim ama ben de ilaca cok gec kaldim ondan pişmanım üç bes ay mühlet veririm herhangi bir toparlanma olmaz ise minoxsidil düşünüyorum çok gec kalmam kimi yerli yabancı forumlarda finasterid ile toparlayan insanlar da var minoxsidil kullanmadan. Ondan biraz bekleyim diyorum diğer korkum da ilk kullanimda saç dökmesi oluyormus ondan çekiniyorum
  • Yaşınız 36

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 28 Mayıs 2024, 23:29:22 »

Ben senin yasinda sac dökülmesi nedir niye olur bilmezdim de simdi hepsini öğrendik keske bilmeseydik finasterid minoxsidil falan nedir hiç bilmeseydik keşke. Yaşıma bakip aldanma erkege her zaman her yasta saç lazım sadece yirmilerde degil her yasta
  • Yaşınız 36

talha383

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 28 Mayıs 2024, 23:36:31 »
Kesinlikle katılıyorum. Kıvır kıvır kumral saçlarımla her zaman “yakışıklı kabul edilen xd” 22 yaşında biri olarak saç dökülmesini 20lerin başında deneyimleyen, bunu bu yaşta yaşayan %15 küsür insanın içinde olmanın yanı sıra finasterid’in etki etmediği %16lık kesimin içinde olmanın psikolojik ağırlığı altında eziliyorum ama modern tıbbın bize çizdiği sınırlar içerisinde elimden gelenin en iyisini yapıyorum. Yani Dutasterid+minoksidil+Dermaroller+Prp+Takviye hapları+Ketoral şampuan gidiyorum şu an. Yani tek hayalim 30’uma kadar tutabilmek sonrasında dönor bölgem çok iyi olduğu için 3 tur Ekim planlıyorum ya da 7-8 senede teknoloji yeni bir atılım yapabilirse artık ama inancım pek yok sadece sabır etmeye çalışıyorum. Allah kimseyi bu tarz şeylerle sınamasın

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 28 Mayıs 2024, 23:53:09 »
Kesinlikle katılıyorum. Kıvır kıvır kumral saçlarımla her zaman “yakışıklı kabul edilen xd” 22 yaşında biri olarak saç dökülmesini 20lerin başında deneyimleyen, bunu bu yaşta yaşayan %15 küsür insanın içinde olmanın yanı sıra finasterid’in etki etmediği %16lık kesimin içinde olmanın psikolojik ağırlığı altında eziliyorum ama modern tıbbın bize çizdiği sınırlar içerisinde elimden gelenin en iyisini yapıyorum. Yani Dutasterid+minoksidil+Dermaroller+Prp+Takviye hapları+Ketoral şampuan gidiyorum şu an. Yani tek hayalim 30’uma kadar tutabilmek sonrasında dönor bölgem çok iyi olduğu için 3 tur Ekim planlıyorum ya da 7-8 senede teknoloji yeni bir atılım yapabilirse artık ama inancım pek yok sadece sabır etmeye çalışıyorum. Allah kimseyi bu tarz şeylerle sınamasın

Minoxsidil hakkında pek bilgim hangi marka kullanıyorsun benzer güvenilir markalar nedir nerden temin ediyoruz allah sifa versin o en güzel yaslarda sac dökülmesi de pek zor bir şeydir sizin gibiler için. Minoxsidil nasıl kullanılıyor basitçe anlatirsan kullandiktan bir sure sonra yikamak zorunlu mu mesela aksam yatmadan sürüyorsun o sekilde mi yatıyorsun deneyimlerin benim için önemli minoxsidile gecersem sonra dermoraller düşünecem
  • Yaşınız 36

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 29 Mayıs 2024, 15:59:43 »

Aynen harfi harfine sonuna kadar katılıyorum sana allah kimseye gençliğin baharında bir erkege saç dökülmesi gibi bir şeyle sınamasın cok zor ben o yaslarda yasamadim bunu ama baska sorunlarımız vardı is okul aile mobbing askerlik işsizlik o esnada bir de saçım da dökülseydi kafayı yerdim. Sizi de anlıyorum empati yapıyorum kimse burada kimsenjn kötülüğünü istemiyor cok namuslu insanlar var kıymetli insanlar herkes bir sekilde yardımcı olmaya çalışıyor. Sen de bu durumdan kurtulacaksın ama su yanılgıya düşme kimileri 30a kadar saçım olsun da sonrası önemli değil diyenler var bu cok büyük bir yanılgı 30larda hayat bitmiyor aksine bir erkek icin cok kıymetli yaşlar saçın da varsa kimse sana 30 olduğunu bilmiyor saç sadece aksesuar değil aynı zamanda genç göstermeni de sağlıyor biraz da iyi yasam beslenme stres de onemli tabi 30lu yaslarda bol gür saçınla hayatina devam edersin ümidini kırma saç genetiği konusunda dunyada calismalara eskiye oranla cok hızlandı bu da bir Ümit allahtan umidini kesme. Bunu sadece sana yazmıyorum senin yaslarda bu sorun yasayan tüm genç arkadaşlara da yazdım selametle
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram