Gönderen Konu: Saç Spreyi Normal saça ve ekim olan saça etkisi  (Okunma sayısı 228 defa)

Mehmet64

• Full Member
Saç Spreyi Normal saça ve ekim olan saça etkisi
« : 23 Mayıs 2024, 17:20:45 »
Merhaba arkadaşlar
saç şekillendirici spreyin normal saçımıza ve ekilen saça etkisi ne kadar çok merak ediyorum açıkçası.
saçlarım ince telli ve seyrek olduğu için fön çekip spreylemekten başka çare kalmıyor bu yüzden kullanmak zorundayım ama bir yandan da ne kadar zararlıdır diye etkisini düşünüyorum ?

Alper1

• Hero Member
Ynt: Saç Spreyi Normal saça ve ekim olan saça etkisi
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2024, 17:35:01 »
Sprey hem saç telini döküyor hem de saç derisine zararları var. Uzun kullanımda saçı iyice cansızlaştırıyor. Onun yerine deniz suyu spreyi öneririm fön çektikten sonra sıkarsanız 1 gün boyunca rahat bozulmuyor saçlar.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 13 Temmuz 2024, 06:24:03 »
7 senedir aktif saç spreyi kullanıyorum yatarken saçlarını yikarsan bir problem olmaz alerji gibi bir durum yoksa saç dökülmesinde bir faktör değil genetik dökülmesi olmayan birinin kafasını zift ile bile yikasan saçı durur mantıken insanın genleri ile yada hastalık varsa onunla alakalı dökülme
AI GEM

Burak Bey

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 13 Temmuz 2024, 08:50:47 »
43 yaşına gelmiş, 15 yaştan itibaren saçında briyantin, jöle, sprey, köpük, wax, dax, vb. aklına gelebilecek herşeyi hemen hemen her saç modeli ile bolca fön makinesini de katarak kullanmış biri olarak söylüyorum; evet hiçbiri masum değil. (En pahalı marka ürünlerden en ucuz olan, hatta bitkisel vb. diye satılan tüm formlarını bilinen tüm markalarda deneyimledim)
Genetik dökülme durumun varsa bu süreci hızlandıracaktır, genetik dökülmen yoksa ama saçlarının bu tür kozmetiklere duyarlılığı yüksek ise cansızlaştırıp inceltecek ve dökülmeyecekse bile seyrek görünüme sebebiyet verecektir. Saçında ne kadar az tutar, kullanım sonrası arındırır isen faydalı olur ama bu tüm zararlardan seni korumaz, sadece kısa orta vadede etkiyi hissetme sürecini orta uzun vadeye kaydırır. Aynı zamanda çok değinilmiyor olsa da saçın renginde de açılmaya sebebiyet verir. 
Bir abin olarak benim tavsiyem kozmetiğe ihtiyaç duymayacağın kendine yakışacak saç modelini bulman. Ek olarak dökülme karşıtı ürünleri şekillendirici olarak kullanabilirsin ;) Örn; Hair Forte serum kuruduğunda jöle kullanmışsın gibi saçı sertleştirir sabitler, üzerine fırçalarsan ıslak görünümü gider ve hacim katar veya sebamed antihairlost köpük kullanırsan kuruduktan sonra fırçalayarak yumuşak ve hacimli bir görüntü elde edebilirsin veya loreal in aminexil içeren dökülme karşıtı ürünleri de benzer şekilde kullanılabilir.  8)

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 13 Temmuz 2024, 13:36:24 »
Burak Bey denen şahıs bilimsel bir kanıtın yoksa dediklerimi zırvalık dönemsel dökülebilir zayıflayabilir ama saçı döken bir etken değil saydıklarınızın hiçbiri hiçbiri
Kişide genetik dökülme varsa hızlandırıcı faktör olur sprey ve türevleri aynı genetiğe sahip kişinin yan bölge ve kafanın arka bölgesindeki saçlara da birşey olurdu o zaman bilimsel bir sürü makale okudum bununla ilgili kanıt yok.
Saçlar zayıflayabilir incelebilir dönemsel dökülebilir ama kökten zarar görmez..
Genetik dökülme varsa ince zayıf saçınız varsa uzak durun
Genetik dökülmesi olmayıp ince telli saçları olan kişilerde wax ve spreyler önerimdir
AI GEM

Burak Bey

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 13 Temmuz 2024, 13:58:01 »
Burak Bey denen şahıs bilimsel bir kanıtın yoksa dediklerimi zırvalık dönemsel dökülebilir zayıflayabilir ama saçı döken bir etken değil saydıklarınızın hiçbiri hiçbiri
Kişide genetik dökülme varsa hızlandırıcı faktör olur sprey ve türevleri aynı genetiğe sahip kişinin yan bölge ve kafanın arka bölgesindeki saçlara da birşey olurdu o zaman bilimsel bir sürü makale okudum bununla ilgili kanıt yok.
Saçlar zayıflayabilir incelebilir dönemsel dökülebilir ama kökten zarar görmez..
Genetik dökülme varsa ince zayıf saçınız varsa uzak durun
Genetik dökülmesi olmayıp ince telli saçları olan kişilerde wax ve spreyler önerimdir

Burak Bey denen şahıs” & “zırvalık” bu nasıl bir üslup ve hadsizliktir,  lütfen bana cevap hakkı doğuracak klavye delikanlısı modunda paylaşımlarda bulunma. Burada kardeşimize naçizane deneyimlerimizi aktarıyoruz, burası literatür taramalarının paylaşıldığı teori ve vaka analizlerinin gerçekleştirildiği, R ve Mathlab gibi bilgisayar destekli istatistiki sonuçların değerlendirildiği akademik bir ortam değil. Ek olarak keşke yazdıklarımı dikkatli okusaydın..
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2024, 14:17:22 Gönderen: Burak Bey »

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 13 Temmuz 2024, 17:05:29 »
Yüksek bir şahıs olduğum için yüce bir kişiliğe sahip olduğum için yüksek irademle istediğimle istediğim şekilde konuşma hürriyetine sahibim tanrılar gibi yüceyim
AI GEM

Burak Bey

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 15 Temmuz 2024, 09:45:10 »
Yüksek bir şahıs olduğum için yüce bir kişiliğe sahip olduğum için yüksek irademle istediğimle istediğim şekilde konuşma hürriyetine sahibim tanrılar gibi yüceyim

Allah ıslah etsin..

Facebook Twitter Instagram