Gönderen Konu: 6 aylık Fin kullanımına rağmen günlük 500 600 saç dökülmesi  (Okunma sayısı 319 defa)

İLİZAROV

• Sr. Member
Lütfen yardım edin ne yapacağımı bilmiyorum neden böyle oluyor 1 ay önce tedaviye haftalık 2 dutasda ekledim neden olmuyor neden bu kadar şiddetli
Cildin çok yağlı olabilir o sebeblede dökülüyor olabilir bir diğer neden hormonal kaynaklı gerçekleşiyor olabilir Ferritin,T3,T4,TSH baktırdın mı ? Birde saçını görsel olarak buraya atabilirsen daha güzel olur dökülme tipin erkeksimi anlaşılabilir.

Gklp

• Yeni üye
  • *
Dün kan verdim hiç birinde sıkıntı yok normal değerler. Bu fotoğraflar 2 hafta öncesinden egzamam azmışti şuan normal hale gelmiş bulunmakta(2 3 ayda bir azıyor sonra 1 haftalık topikal losyon sürünce tekrar toparlıyor) dökülmeye bence etkisi yok egzamanın ve evt kesinlikle erkek tipi dökülme ama enselerimde çok dökülüyor

İLİZAROV

• Sr. Member
Dün kan verdim hiç birinde sıkıntı yok normal değerler. Bu fotoğraflar 2 hafta öncesinden egzamam azmışti şuan normal hale gelmiş bulunmakta(2 3 ayda bir azıyor sonra 1 haftalık topikal losyon sürünce tekrar toparlıyor) dökülmeye bence etkisi yok egzamanın ve evt kesinlikle erkek tipi dökülme ama enselerimde çok dökülüyor
Kardeşim sende Androgenotic alopecia yok saçma sapan finasteride dutasteride kullanmana gerek yok.Yağlı egzamadan dökülüyordur saçların, saç egzaması  saç döker yani burda senin kullanman gereken ilaçlar finasteride dutasteride değil  yanlış ilaçlar kullanıyosun ,yaşın genç gösteriyor.Sende erkeksi tip dediğimiz dökülme yok saç kalitende iyi gözüküyor,saç egzaması dediğimiz şey atakları oluyor senin bu yönde bi tedavi alman lazım boşu boşuna genç yaşında dht basklıamana gerek yok,Finasteride kullanma hele hele Dutasteride hiç kullanma, yaşın kaç bu arada ?

Gklp

• Yeni üye
  • *
Yaşım 19 evt egzamadan da kaynaklanıyor olabilir ama şakaklarımdaki geri çekilme ve minyatüruze olmayı görmezden gelemzsiniz erkek tipi kellik göstergesi değilmi ?

İLİZAROV

• Sr. Member
Haftada 3 kere ketekonazal şampuan kullan eczanede satılır senin saç dökülmeni ciddi nebzede durdurabilir bi denemeni tavsiye ederim.Seboraik dermatite çok iyi geliyor Ketekonazal şampuan 10 dakika bol köpükle  beklet kepek yağ felan kalmaz saçta

İLİZAROV

• Sr. Member
Yaşım 19 evt egzamadan da kaynaklanıyor olabilir ama şakaklarımdaki geri çekilme ve minyatüruze olmayı görmezden gelemzsiniz erkek tipi kellik göstergesi değilmi ?
O bölgelerde minyatürleşme her yaşta görülür şuan seninki ciddi boyutta değil,daha gençsin endişe duyuyorsun olabilir biz bu forumda bunları çok gördük.Minyatürleri daha güçlendirmek için minoxil dermaroller ama sana gerek yok seninki ciddi bi boyutta değil çünkü.

Gklp

• Yeni üye
  • *
Yorumlarınız için teşekkür ederim biraz da olsa içimi rahatlattınız ama konazolü 1 yıldır düzenli düzensiz kullanıyorum egzamamı hiç olumlu etkilemedi tek betnovate losyon iyi geliyor

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Yorumlarınız için teşekkür ederim biraz da olsa içimi rahatlattınız ama konazolü 1 yıldır düzenli düzensiz kullanıyorum egzamamı hiç olumlu etkilemedi tek betnovate losyon iyi geliyor

Ya arkadaşım sana kim söyledi finasterid kullan diye kafayı mı yedin valla kusura bakma senin iyiliğin için söylüyorum 19 yasinda gelişme çağındasın baska büyük sorunlara sebep olur altindan kalkamazsın millet 30 yaşında bile kullansam mı diye tereddüt ediyor sen aspirin gibi yutmuşsun hemen bırak onları senin saç dökülmen geretik değil takıntılar da saç döker stres de git baska şeylerle meşgul ol egzama için de vishy dercos var onu dene biraz tuzlu ama saçın için değer
  • Yaşınız 36

talha383

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Dert ettiği saçlara bak insan kabalaşmamak için zor dayanıyor

Alper1

• Sr. Member
Ynt: 6 aylık Fin kullanımına rağmen günlük 500 600 saç dökülmesi
« Yanıtla #10 : 08 Haziran 2024, 16:04:05 »
Hala kullanıyor musun bilmiyorum ama bu yaşta Dutasterid kullanırsan ileride ömür boyu yaşayacağın sıkıntıları ortaya çıkartırsın hemen bırak o ilaçları. Saçın egzamadan dolayı dökülüyor ve o minyatür yerlerin dökülmesi yaşa bağlı olarak normaldir yani saç sağlığı iyi olan birisin de bile hafif gerileme görülebilir. Ketokonazol kullanmaya devam et muhtemelen geçer.
  • Yaşınız 22

Gklp

• Yeni üye
  • *
Ynt: 6 aylık Fin kullanımına rağmen günlük 500 600 saç dökülmesi
« Yanıtla #11 : 08 Haziran 2024, 16:25:12 »
Evt elbetteki saçımın dökülmesine egzama da katkıda bulunuyordur ama 1 ay da bu kadar hızlı bir geri çekilme olmasıni ben kimsede görmedim bide 1 yıldır zaten kullanıyorum konazolü egzamam arada  bir artış gösteriyor hep olan bir şey değil.Ben şimdi nonresponder grubunda mı oluyorum 5 ay finas kullandım
sonra  1.5 aydır da 4 finas 3 dutas yapıyorum dursun yeter başka bir şey istemiyorum 30 uma kadar yetsin

Facebook Twitter Instagram