Gönderen Konu: 3 Yıl Finasterid Sonrası  (Okunma sayısı 1642 defa)

BipBozuk

• Yeni üye
  • *
Ynt: 3 Yıl Finasterid Sonrası
« Yanıtla #15 : 05 Temmuz 2024, 17:27:57 »
valla bende 3-4 senedir fin kullanıyorum. Görüşlerimi paylaşayım.

Bodybuilding yapmama rağmen onceye gore kas kazanımım bayağı az. Anca olanı koruyorum. Yeni kas kazanımı sıfıra yakın. Sporu 1 ay bıraktım, tüm kaslarım söndü.
Gorus bozukluğu bende de  yapıyor.
Kimi zaman mallaşıyorum odak sorunu yapıyor.
Ara ara meme uçlarım hassaslaşıyor  sanki yeni ergenliğe girmişim gibi (çok nadir 2 ayda 2-3 gün falan) ama neyse ki Jinekomasti yapmadı. Yağ oranım düşük jinekomastiyi anlarım.
Birde bende değişik bir agresiflik, özgüven başladı. Ara sıra öyle bir vuruyorki vücudum ısınıyor. Aşırı sinir geliyor. Hep olan bir şey değil fakat ani patlamalar oluyor böyle. Benim prolaktin değerim normal ama testesteronum  aşırı  yüksek çıktı. Onunda agresiflik yaptığını düşünüyorum.

Yanetkinin tam tersine fin benim cinsel performansımı arttırdı. Sex drive'ım normalden daha fazla.  (bunun sebebide muhtemelen testesteron. Fin benim testesteronu arttırıyor.)

Bu yazdıklarım dışında bir etkisi olmadı bende. Fin kullanmak tamamen piyango. Aynı anda başladığım arkadaşım 2 ay sonra bıraktı ilacı. Jinekomasti oluştu çocukta. Allahtan söndü ama hala ufak bir kitle var. Yani hayatınızı mikme potansiyeli olan bir ilaç

birde farkettiğim bir şey paylaşayım. Fin kullanmaya başladıktan sonra önceye göre yüzüm gençleşti daha babyface duruyorum. Bu tabi ki negatif yön değil :))

Prolactin: 22 civarıydı sanırım. (normali 20 imiş)
Testeron: 2600 lerde (normali 1000)

Östrojenimde biraz yüksekti ama tam hatırlamıyorum. Estradioldu herhalde.

Senin adına çok sevindim kardeşim. Umarım yanetki hiç görmezsin.  Ayrıca gidip kan ve hormon testi yapıp bunları takip ettiğin içinde seni tebrik ederim. İhmal etme bunu. Ve içinde ve aklında bir şüphe oluştuğu zaman görmezden gelme. İkimiz de bunun uzun süreli bir tedavi olmadığını biliyoruz. Rabbım gönlüne göre versin.

Facebook Twitter Instagram