Gönderen Konu: Saç analizi,tavsiyesi?  (Okunma sayısı 434 defa)

Musto

• Yeni üye
  • *
Saç analizi,tavsiyesi?
« : 14 Mayıs 2024, 15:49:41 »
1) yaş:23
2) saç dökülmesi ne zaman başladı:19-20 yaşlarda
3) saç dökülme tipi :agresif denilebilir son zamanlarda biraz azaldı ama
4) saç dökülmesi nereden başladı? :İlk önce ön bölgeden verdi daha sonra vertex bölgesi açıldı
5) ilaç kullanılıyor mu? etkisi nedir?:Herhengi bir ilaç kullanmıyorum

Ektirmeyi düşünüyorum fakat yaşım erken diyen çok oluyor birde dökülme devam ettiği için bende kararsızım aslında biraz yaklaşık 1 aydır bu formu  takip ediyorum.Ektirmessem şuan ki kafamdaki saçlarıda kaybedince bu sefer 2 seans uygulamanması gerekir diyen merkezlerde var.Birde bazı firmalara tek seansta bu saçı kapatırız diyor bazıları ise 2 seans gerekiyor diyor bu konuda deneyimli arkadaşlara ve değerli form üyelerinede sormak istedim fotoğrafları aşağı bırakacağım dökülme tipini tam bilemediğimden ilk koyduğum fotoğraf 2022 yılına ait diğerleri güncel olan olacak.Bütçem 35-45 arası şuanda daha öğrenciyim ve meslek sahibi değilim bu işlem içinde kart çeken taksit imkanı sunan merkezler armaktayım.Önerisi olan herkesi dünlemek isterim hem ektirme konusunda hem mevcut saçlarımı koruma konusunda

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç analizi,tavsiyesi?
« Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2024, 19:11:36 »
Finasterid kullanmaya başla sonra minoxsil ekle sonraki senelerde belki ekime bile ihtiyacın kalmaz
  • Yaşınız 36

Musto

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Mayıs 2024, 19:16:30 »
Finasterid kullanmaya başla sonra minoxsil ekle sonraki senelerde belki ekime bile ihtiyacın kalmaz
Yanıtınız için teşekkür ederim öncelikle söylediğiniz ilaçları eczaneden direkt alabiliyor muyuz yoksa doktor recetesi vs gerekir mi ?

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 14 Mayıs 2024, 20:10:44 »
Direk ilacı al eczaneden ben propecia kullanıyorum günlük bir mg seklinde basla biraz pahalı ama 937 lira haberin olsun sorun olmaz dersen onu al seni zorlarsa proscar al o bes mg kendin bölüp öyle içersin günlük
  • Yaşınız 36

Musto

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2024, 23:14:14 »
ne zamandan beri kullanıyosun yeni saç çıkarımında faydalı oldu mu? Araştırdım birazda ilaç saç dökülmesini yavaşlatma ve var olan saçları güçlendirme konusunda etkin galiba diğer üyelerede sormuş oluyum aynı zamanda ekim şart oldu galiba ektirdikten sonra mı kullanmak daha faydalı yoksa şimdiden mi bilemedim açıkcası

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2024, 23:21:01 »
ne zamandan beri kullanıyosun yeni saç çıkarımında faydalı oldu mu? Araştırdım birazda ilaç saç dökülmesini yavaşlatma ve var olan saçları güçlendirme konusunda etkin galiba diğer üyelerede sormuş oluyum aynı zamanda ekim şart oldu galiba ektirdikten sonra mı kullanmak daha faydalı yoksa şimdiden mi bilemedim açıkcası

Sadece burdan değil reddit tresless diye bir bölüm var turkce ceviri ile kullananlara bak fotoğraflı paylasanlar var öncesi sonrası diye ekimden sonra degil ekimden önce basla fazla da geç kalma yan etkilerinden korkma ben 9 nisandan bu yana kullanıyorum ilk başta iki günde bir kullandım fazla beklemedim 24 nisandan bu yana günlük kullanıyorum bu biraz disiplin ve uzun süreç ekim yapsan da yapmasan da kullanacaksın hala korkularin varsa doktorası söyle muhtemelen kullanma diyecektir yan etki bilmem ne diye kafa ütüleyecek ama sen kullan yani git eczaneden al recete istemez paran varsa propecia yoksa proscar al
  • Yaşınız 36

Musto

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2024, 23:33:06 »
proscar almayı düşünüyorum fakat nasıl kullanılıyor 4 e bölünüyor galiba gün içerisinde mi aç veya tok karnına mı?fark ediyor mu

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 15 Mayıs 2024, 00:13:00 »
proscar almayı düşünüyorum fakat nasıl kullanılıyor 4 e bölünüyor galiba gün içerisinde mi aç veya tok karnına mı?fark ediyor mu

Proscar hic kullanmadım ama YouTubede bölme videoları var ordan bakabilirsin hatta hap saklama kutuları var ondan al açık birakma haplari
  • Yaşınız 36

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 17 Mayıs 2024, 00:36:22 »
) yaş:23
2) saç dökülmesi ne zaman başladı:19-20 yaşlarda
3) saç dökülme tipi :agresif denilebilir son zamanlarda biraz azaldı ama
4) saç dökülmesi nereden başladı? :İlk önce ön bölgeden verdi daha sonra vertex bölgesi açıldı
5) ilaç kullanılıyor mu? etkisi nedir?:Herhengi bir ilaç kullanmıyorum

saç dökülmen Dht hormonu nedeniyle incelip dökülüyor erkek tipi saç dökülmesi Erkek tipi saç dökülmesi, kelliğin kafa bölgesinin en tepe noktasından itibaren başlaması demektir. Tepede bulunan saçlar, zamanla seyrelerek kafa derisi açılana dek dökülmektedir. Tepe bölgesindeki saçların seyrelmesi ile birlikte kafa bölgesinde yuvarlak açık bir alan meydana gelmektedir.

Erkek saç köklerini güçlendirmenin bazı yöntemleri bulunur. Bunlar arasında düşük etkili  E vitamini ve kreatin içerikli besinlerin günlük tüketilmesi, stres ve kaygıdan uzak durulması, dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenme, düzenli saç bakımı, kaliteli saç şampuanları kullanılması gibi birçok önlemler alınabilir.

asıl ömlem finasterid ile olur ilaçları forumda kendin araştır öğren

yaşın daha küçük evet saç dökülmende devam edecek saç ektireceksen var olan saçları ilaç ile koruyup ektireceksin

yada dökülmesini bekleyip daha fazla ileride ekim yaptıracaksın
Global Moderator

Musto

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 17 Mayıs 2024, 00:40:58 »
Hıntell üstad seninde dediğin gibi var olan saçları koruyup ektirmek daha iyi Ben normalde Ağustos ayı gibi ektirmeyi düşünüyordum fakat finastereid de kullanmaya başladım.sizce biraz daha beklemelimiyim ?

Musto

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 17 Mayıs 2024, 16:55:15 »
Birde Finastereid ile beraber DermoRoller kullanayım diye düşünüyorum.Formda takip ettiğim kadarıyla faydasını görenler var deriyi tahriş etmedikleri sürece.Kullanan arkadaşlar var mı ? Hangi boyutu tavsiye edersiniz?Kullanımı nasıl olmalı günlük mü haftalık mı ?Tecrübeli arkadaşları dinlemek isterim

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
« Yanıtla #11 : 17 Mayıs 2024, 17:11:27 »
minoxsil tavsiye etmem. kendim kullanmadim , arastirmalar sonucu gördügüm herkesde biraktiktan sonra öncesinden fazla dökülme oluyor.

yas itibaren gencsin . ama dogru planlama ile ekim yapmanda bir engel yok .
evet dökülmen devam edecek ama zaten maalesef dökülme ilerlemis.

güzel bir ön cizgi ile üst bölgeye dogru bir ekim seni tekrar yasina ve yüzünün gülmesine sonuc verir.

ilerki yaslarda da hem sIkIlastirma ile birlikte duruma göre ekim yapilir.

Musto

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 17 Mayıs 2024, 17:15:36 »
Ekim zaten düşünüyorum fakat Hintell hocamında dediği gibi Ekim yapılacak olan saçları güçlendirmeye çalışmak istiyorum bu yüzden böyle yönteme başvurdum daha farklı güçlendirme yöntemi varsa bildiğiniz fikirlere açığım.Bu arada şuanki saçım sizce tek seans mı yoksa çift seans için mi ekime uygun?

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 18 Mayıs 2024, 01:17:42 »
minoxsil tavsiye etmem. kendim kullanmadim , arastirmalar sonucu gördügüm herkesde biraktiktan sonra öncesinden fazla dökülme oluyor.

yas itibaren gencsin . ama dogru planlama ile ekim yapmanda bir engel yok .
evet dökülmen devam edecek ama zaten maalesef dökülme ilerlemis.

güzel bir ön cizgi ile üst bölgeye dogru bir ekim seni tekrar yasina ve yüzünün gülmesine sonuc verir.

ilerki yaslarda da hem sIkIlastirma ile birlikte duruma göre ekim yapilir.

Bu dediğin tamamen psikolojik bir olay aslında .minoxili bıraktığın zaman sadece elde ettiğin kazanımı kaybediyorsun .sonuç nötr oluyor aslında ama morali bozulan göz bunu kabul etmiyor  :) ekilen saçların beslenmesini kolaylaştırmak ve çıkış yüzdesini arttırmak adına minoxil bir nimet ve bence bu konuda alternatifi olmayan bir destek .amatör ekim yapan yerler bile minoxil sayesinde hastalarını memnun edip ayakta kalıyorlar  .minoxil olmasa saç ekimi mağduru çok adam çıkar .

Musto

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 18 Mayıs 2024, 10:14:43 »
Minoxdilin asıl faydası ekimden sonrasında mı oluyor?

Facebook Twitter Instagram