Gönderen Konu: Saç dökülmesi ile ilgili bakabilir misinizz  (Okunma sayısı 293 defa)

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Saç dökülmesi ile ilgili bakabilir misinizz
« : 12 Mayıs 2024, 02:18:48 »
Beş altı ay önce oral finasterid kullandm dökülmeyide azaltmıştı. bir süre kullandım ama yan etki vs derken psikolojikmen etkilendim gibi oldu bende bıraktım ama topikal fin inde işe yaradığını duydum. Topikal fine geçmek istiyorum yan etki tedirginliğim için bu işin içinde olanalrde sizsiniz topikal finde herhangi yan etki alır mıyım sizce benim için bu konu çok önemli yardım edebilir misiniz bana??

İLİZAROV

• Sr. Member
Ynt: Saç dökülmesi ile ilgili bakabilir misinizz
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2024, 16:55:27 »
Beş altı ay önce oral finasterid kullandm dökülmeyide azaltmıştı. bir süre kullandım ama yan etki vs derken psikolojikmen etkilendim gibi oldu bende bıraktım ama topikal fin inde işe yaradığını duydum. Topikal fine geçmek istiyorum yan etki tedirginliğim için bu işin içinde olanalrde sizsiniz topikal finde herhangi yan etki alır mıyım sizce benim için bu konu çok önemli yardım edebilir misiniz bana??
Serum düzeyindeki fark yanlış hatırlamıyorsam oral olarak alınınca %65 70 arası topical alınınca %25 gibi bir miktara denk geliyor serum dht seviyesi.Topical Finasteride tam bir muamma araştırmalarıma dayanarak söylüyorum.Topical olarak kafaya sıkılıyor fakat etkisi kana geçtiği için oluştuğunu söyleyen bir çok yabancı kaynak okudum.Bence de bu şekilde çalışıyor topical fin.Büyük firmalar hiçbir zaman topical fin ve topical dut işine girmek istemiyorlar nedenini hep merak etmişimdir.

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 12 Mayıs 2024, 17:37:31 »
Serum düzeyindeki fark yanlış hatırlamıyorsam oral olarak alınınca %65 70 arası topical alınınca %25 gibi bir miktara denk geliyor serum dht seviyesi.Topical Finasteride tam bir muamma araştırmalarıma dayanarak söylüyorum.Topical olarak kafaya sıkılıyor fakat etkisi kana geçtiği için oluştuğunu söyleyen bir çok yabancı kaynak okudum.Bence de bu şekilde çalışıyor topical fin.Büyük firmalar hiçbir zaman topical fin ve topical dut işine girmek istemiyorlar nedenini hep merak etmişimdir.
Napmamı önerirsin reis?

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 12 Mayıs 2024, 17:39:29 »
Napmamı önerirsin reis?
Türkiyede yaşıyorsan seçenekler çok kısıtlı,Avrupa ya da Amerikadaysan işler değişir,tedavi seçeneği türü çok fazla fakat minoxilsiz dht baskılayarak dökülmeyi durdurmak istiyorsan Türkiyede seçenek bulamassın

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Mayıs 2024, 17:41:36 »
Türkiyede yaşıyorsan seçenekler çok kısıtlı,Avrupa ya da Amerikadaysan işler değişir,tedavi seçeneği türü çok fazla fakat minoxilsiz dht baskılayarak dökülmeyi durdurmak istiyorsan Türkiyede seçenek bulamassın
Oral finasterid yan etki durumu için bırakmıştım piskollojikde olabilir o yüzden topikal düşünüyorum da bunu sormuştjm aslındqa

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 12 Mayıs 2024, 17:46:50 »
Oral finasterid yan etki durumu için bırakmıştım piskollojikde olabilir o yüzden topikal düşünüyorum da bunu sormuştjm aslındqa
Berat şöyle söyliyim Topical Finde o kadar aman aman etkili değil şimdi minoxille kombinasyonla etkili oluyor daha çok.Fakat minoksilsiz istiyorsan Azelaik Asit,Ketekonazal,Finasteride,Kafein kombine edilmiş bir losyon yaptırabilirsin kendine  %2 Ketekonazal,%12.5 azelaik asit,%0,25 Finasteride ve kafein ekletebilirsin iyi ve güvenilir bir majistralciye fakat burda emin olamadığım bişey var bu söylediğim maddeler aynı losyon içinde kimyasal reaksiyona girmeden durabilir mi  sorusu,  o soruyuda iyi bir majistralciye sorman lazım,bide sölüsyonuna tretinoin ekletirsen çok etkili olur onuda söyliyim 0,01-0,02 oranında Tretinoin öneririm emilimi arttırır

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 12 Mayıs 2024, 17:49:16 »
Önerdiğim etkenlerin hepsi dht baskılamak üzerine iyiler kombine tedavi sadece topical finasteride den çok daha üstündür.

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 18 Mayıs 2024, 22:21:24 »
Dermaroller ile beraber kullanırsan yan etki riski artar .işin gerçeği topikal fin de yan etki yapabilir. Ne kadar olumlu etkisini görürsen o kadarda yan etki ihtimali artar.
Bir araştırmaya göre yan etki ihtimali oral kullanıma göre yüzde 30 daha azmış ama aynı derecede fayda görme ihtimalinde daha az oluyor.

Facebook Twitter Instagram